Судове рішення #52149498

Справа № 820/19981/14

Україна

ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

21 січня 2015 р.                                                                                            м. Харків


Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бездітко Д.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії ,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача, Прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова, в якому просить суд зобов'язати Прокуратуру Орджонікідзевського району м. Харкова розглянути звернення позивача від 31.12.2013 року, адресоване прокурору Харківської області, відповідно до вимог Закону України "Про прокуратуру" та Закону України "Про звернення громадян".

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 17.12.2014 року позовну заяву ОСОБА_1 до Прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії залишено без руху та надано позивачу термін до 29.12.2014 року для усунення недоліків позовної заяви.

Станом на 21.01.2015 року поштове повідомлення про вручення поштового відправлення, а саме ухвали від 17.12.2014 року, до Харківського окружного адміністративного суду не повернулось.

Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов до висновку про необхідність продовження процесуального строку для усунення недоліків позовної заяви, встановленого судом, та повторного направлення ухвали про залишення без руху позовної заяви, керуючись наступним.

Відповідно до ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:

1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;

2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;

3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;

4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;

6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Судом встановлено, що позовна заява підписана ОСОБА_2, яку зазначено у позові представником ОСОБА_1.

Відповідно до відомостей, викладених в позовній заяві, за договором про надання правової допомоги ОСОБА_2 представляє інтереси ОСОБА_3, яка є психічно хворою людиною, тому договір підписаний її матір'ю - ОСОБА_4.

Згідно з положеннями ч.1-4 ст.56 Кодексу адміністративного судочинства України, сторона, а також третя особа в адміністративній справі можуть брати участь в адміністративному процесі особисто і (або) через представника.

Представником може бути фізична особа, яка відповідно до частини другої статті 48 цього Кодексу має адміністративну процесуальну дієздатність.

Представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону.

Права, свободи та інтереси малолітніх та неповнолітніх осіб, які не досягли віку, з якого настає адміністративна процесуальна дієздатність, а також недієздатних фізичних осіб захищають у суді їхні законні представники - батьки, усиновлювачі, опікуни, піклувальники чи інші особи, визначені законом.

Відповідно до ч.1,2 ст.58 Кодексу адміністративного судочинства України, повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи.

Повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.

Частиною 4,5 ст. 58 КАС України передбачено, що довіреність фізичної особи на ведення справи в адміністративному суді посвідчується нотаріусом або посадовою особою, якій відповідно до закону надано право посвідчувати довіреності.

Повноваження адвоката як представника можуть також посвідчуватися ордером, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов'язково додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін.

Суд зазначає, що до позовної заяви представником позивача надано копію договору про надання правової допомоги, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, які не завірені належним чином.

Також, судом встановлено, щодо до позовної заяви не долучено документ на підтвердження повноваження законного представника, який стверджує факт опікунських відносин ОСОБА_4 з особою, інтереси якої вона представляє, ОСОБА_1, та оригінал, чи належним чином завірена копія, ордеру.

Крім того, позовна заява не містить дати її підписання.

Отже, позивачем до суду не надано позовної заяви із зазначенням дати її підписання, оригіналу чи належним чином завіреної копії договору про надання правової допомоги, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера, документа на підтвердження повноважень законного представника, який стверджує факт опікунських відносин ОСОБА_4 з особою, інтереси якої вона представляє, довіреності чи іншого документу, що підтверджує повноваження представника, а тому зазначений позов поданий з порушеннями ст. 106 КАС України.

Відповідно до ч.1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

На підставі викладеного та керуючись ч. 1 ст. 108 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Прокуратури Орджонікідзевського району м. Харкова про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Повідомити позивача про можливість виправлення зазначених недоліків позовної заяви шляхом подачі до суду: позовної заяви із зазначенням дати її підписання, належним чином завіреної копії, або оригіналу договору про надання правової допомоги, свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера, документа на підтвердження повноважень законного представника, який стверджує факт опікунських відносин ОСОБА_4 з особою, інтереси якої вона представляє, довіреності чи іншого документу, що підтверджує повноваження представника особи, яка підписала позовну заяву, на здійснення цих дій.

Продовжити процесуальний строк для усунення недоліків позовної заяви та надати позивачу термін до 04.02.2015 р. для усунення недоліків позовної заяви.

Роз’яснити позивачу, що у разі, якщо ним не буде усунено недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, її буде повернуто позивачеві.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху направити позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.

Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.


          Суддя                                         Д.В. Бездітко


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація