Справа №3-1542 15.10.2008 року
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2008 року смт Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Херсонської області Крисанова В.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця села Новомиколаївка Мелітопольського району Запорізької області, мешканця АДРЕСА_1, громадянина України, освіта повна загальна середня, неодруженого, на утриманні неповнолітніх дітей немає, непрацюючого, несудимого, до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався, за ч. 4 ст. 85 КУпАП,
встановив:
На ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за те, що він 20 вересня 2008 року о 16 год. 30 хв. на Каховському магістральному каналі (далі-канал) ловив рибу промисловим знаряддям лову - мисиновою сіткою на гумовому човні, без дозволу на промисел, чим порушив ст. 3.15 Правил любительського та спортивного рибальства, затверджених наказом Державного комітету рибного господарства України від 15 лютого 1999 р. № 19 (далі - Правил), ст. 63 Закону України «Про тваринний світ» від 13 грудня 2001 року №2894-111 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.4 ст. 85 КУпАП.
ОСОБА_1 при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та при розгляді справи в суді вину свою не визнав, пояснивши, що він не займався любительським рибальством, а як працівник управління головного каналу здійснював вилов товарної риби на підставі наказу начальника управління та договору підряду.
Законом України «Про тваринний світ», Правилами та Порядком здійснення любительського і спортивного рибальства, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 1998 р. № 1126 ( далі - Порядок) регламентовано норми лову (добування), заборонені місця, терміни заборони лову (добування) водних живих ресурсів, мінімальний розмір риб та інших водних живих ресурсів, умови проведення спортивних змагань з рибальства і підводного полювання, район дії, дозволені і заборонені знаряддя і способи лову та інше.
Пунктом 2 Правил визначено, що рибальством є вилов риби, добування водних безхребетних у спеціально визначених для цього водоймах ( іх ділянках) з метою особистого споживання (за умови дотримання встановлених правил рибальства та водокористування).
Згідно наказу № 105 від 2 квітня 2008 року «Про вилов товарної риби», виданого начальником управління каналу ОСОБА_2, риболовецькій ланці, створеної з числа працівників управління, в тому числі і ОСОБА_1 дозволено проводити вилов товарної риби в II, IIIі ІУ б'єфах каналу та його розподілювачах знаряддям лову з вічком не менше 45 мм в період з 31.01.2008 р. по 31.12.2008 р.
Відповідно до п.1.1 Договору підряду за № 81 від 2 квітня 2008 року бригаді рибаків ( бригадир ОСОБА_1) доручено проводити лов риби на визначеній дільниці каналу на своєму плаваючому засобі та своїми знаряддями лову.
При таких обставинах вважаю, що ОСОБА_1 не є суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 85 КУпАП, так як він здійснював вилов товарної риби в II, III і ГУ б'єфах каналу, як працівник управління головного каналу на підставі наказу начальника управління та договору підряду.
Спір між органами рибоохорони та управлінням головного Каховського магістрального каналу про законність виданого начальником управління наказу № 105 від 02.04.2008 року «Про вилов товарної риби» має вирішуватися в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст. 221, п.1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суддя
постановив:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.4 ст. 85 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Знаряддя ловлі - сітку мисинову а-50 мм, 1 -20 м, h- 1,5 м - повернути управлінню головного Каховського магістрального каналу.
Постанова оскарженню не підлягає, але може бути опротестована прокурором в установленому законом порядку.