ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
18.06.09Справа №2а-6692/09/11/0170
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі суддіМоскаленко С.А. , при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши
за участю представника позивача Бисикало Тетяни Анатоліївни, довіреність №2222/9/10 від 19.10.2007р., начальник юридичного відділу,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Алушта АР Крим
до Малого колективного підприємства «Лучистинське»
про стягнення податкового боргу в розмірі 297,91 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Алушта АР Кримзвернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Малого колективного підприємства «Лучистинське» про стягнення податкового боргу за рахунок активів боржника в розмірі 297,91 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, в зв’язку з чим сума непогашеного податкового боргу станом на 12.05.2009р. складає 297,91 грн. Передбачені Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” заходи не привели до повного погашення податкового боргу.
У судовому засіданні представник позивач позовні вимоги просив задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином – судовою повісткою.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування” встановлено, що платники податків зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 –ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону України “Про плату за землю” використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Мале колективне підприємство «Лучистенське» зареєстроване як юридична особа, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності – юридичної особи, видане Алуштинською міською радою 12 березня 1997 року (а.с.8).
Згідно довідки – розрахунку оренди земельної ділянки відповідач здійснює плату за земельну ділянку (магазин №58, с. Лучисте) площею 0,030 га в розмірі 150,66 грн. щомісячно, 1807,92 грн. – за рік. (а.с.10).
Таким чином, відповідач є орендарем земельної ділянки, платником орендної плати за землі комунальної власності, та зобов’язаний у строки, встановлені Законом України “Про плату за землю” подавати до податкових органів податкову звітність та вчасно сплачувати орендну плату.
07 лютого 2008 року відповідачем до ДПІ в м. Алушта АР Крим була надана податкова декларація орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, відповідно до якої загальна сума податку, що підлягає сплаті у 2008 році, становить 1807,92 грн. (а.с.11).
Відповідно до ст.17 Закону України «Про плату за землю» податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
У встановлений законом строк відповідач зобовязання зі сплати земельного податку не виконав, в результаті чого за відповідачем склалася податкова заборгованість в сумі 297,91 грн. за листопад – грудень 2008р., в тому числі зі сплати орендної плати за земельну ділянку державної і комунальної власності в розмірі 295,60 грн. та пені в розмірі 2,31грн., про що свідчить облікова картка платника (а.с.15-16).
Пеня, у розмірі 2,31 грн., нарахована позивачем відповідно до ст. 16 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”.
05.12.2008р. позивачем була виставлена перша податкова вимога №1/518, яка була отримана відповідачем 10.01.2009р., про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 12).
09.02.2009р. позивачем була виставлена друга податкова вимога №2/62, яка була отримана відповідачем 20.02.2009р., про що свідчить відмітка на повідомленні про вручення поштового відправлення (зворотній бік а.с. 12).
23.03.2009р. заступником начальника ДПІ в м. Алушта було винесено рішення №4/24 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Відповідно до пункту 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Примусове стягнення податкової заборгованості – передбачена к вказано у п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Ст. 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов’язань виключно за рішенням суду.
Приймаючи до уваги те, що відповідач у порядку, передбаченому ст. 71 КАС України, не надав доказів сплати заборгованості в сумі 297,91грн., суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 18 червня 2009 року.
У повному обсязі постанову складено 19 червня 2009 року.
На підставі викладено, керуючись статтями 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Звернути стягнення заборгованості на активи Малого комунального підприємства «Лучистенське» (98500, АР Крим, м. Алушта, с. Лучисте, вул. Шосейна, 1) в сумі 297,91 грн. у доход Держбюджету м. Алушта (р/р 33214812700010, код платежу 13050200, ГУ ДКУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЗКПО 34740913).
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.