ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
18.06.09 |
Справа №2а-6923/09/11/0170 |
о 12 годин 50 хвилин
Окружний адміністративний суд АР Крим у складі судді Москаленко С.А.,
при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши
за участю відповідачаОСОБА_1, паспорт серії НОМЕР_1,
у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Ленінському районі АР Крим
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення 400,00 грн. заборгованості з єдиного податку,
ВСТАНОВИВ:
ДПІ у Ленінському районі АР Крим звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1про стягнення 400,00 грн. заборгованості з єдиного податку.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем несвоєчасно сплачуються суми єдиного податку відповідно до законодавства.
Позивач явку представника у судове засідання не забезпечив, надав клопотання, про розгляд справи у відсутність його представника за наявними у справі матеріалами.
Відповідач у судовому засіданні проти задоволення адміністративного позову заперечував з тих підстав, що у період, за який стягується заборгованість, він підприємницькою діяльністю фактично не займався, доходу не отримував.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.
16.02.04р. Ленінською районною державною адміністрацією АР Крим відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, про що видане свідоцтво про державну реєстрацію та зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ № 04055481ф3131767(а.с.5).
Відповідач з 27.02.2004р. знаходиться на обліку платників податків у ДПІ в Ленінському районі АР Крим, що підтверджується довідкою від 19.05.2009р. №123(а.с.7).
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» - суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно вибрати спосіб оподаткування доходів по єдиному податку шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
З урахуванням положень зазначеного Указу, фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1до ДПІ в Ленінському районі АР Крим 28.07.2009року подано заяву про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з жовтня 2008р. (а.с.8).
Як вбачається із заяви відповідача на право здійснення спрощеної системи оподаткування від 28.07.08р., він здійснював підприємницьку діяльність у сфері зв'язку (а.с.8).
08.08.2008р. відповідачу видане Свідоцтво про сплату єдиного податку з 01.10. 2008р. на 2008 рік.
Абзац 2 статті 2 Указу «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» передбачає, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності й не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць, а відповідно абз.4 цієї же статті у разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.
Рішенням Ленінської районної ради АР Крим від 20.12.2007року затверджені ставки єдиного податку для фізичних осіб - підприємців по видам діяльності, зокрема, при здійсненні діяльності в сфері зв'язку, якою відповідно до заяви займався відповідач, ставка податку становить 200грн. на місяць.
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 128 Господарського кодексу України, громадянин - підприємець зобов'язаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів; сплачувати податки та інші обов'язкові платежі в порядку і в розмірах, встановлених законом.
Зі змісту абзацу 6 пункту 2 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності суб'єктів малого підприємництва» випливає що, фізичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
З жовтня до грудня 2008р. відповідач повинен був сплатити 600 грн. єдиного податку (200 грн. х 3 міс.), однак відповідачем сплачено 200 грн., що підтверджується квитанцією (а.с.9).
За таких обставин, заборгованість відповідача зі сплати єдиного податку за 2008р. складає 400 грн.
Державною податковою інспекцією в Ленінському районі АР Крим відповідачу були виставлені перша і друга податкові вимоги від 27.10.08р. і від 12.03.09р. на суму 200 грн. та 400грн., які отримані відповідачем 19.02.2009р та 17.03.2009р. відповідно (а.с.15,16).
Заперечення відповідача про те, що протягом 2008р. грошей у вигляді доходу він не отримав, а Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» діє щодо фізичних осіб, що займаються підприємницькою діяльністю, а не відносно громадян, єдиним доходом яких є пенсія, суд зазначає наступне.
Як зазначалося вище, відповідно до абз.6 п.2 Указу суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Із зазначеної норми випливає обов'язок сплати єдиного податку незалежно від отримання фізичною особою - підприємцем прибутку або збитків в результаті зайняття підприємницької діяльністю.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Пунктом 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умовами попереднього і повного відшкодування їх вартості.
Статтею 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1заборгованості в сумі 400,00грн. підлягають задоволенню повністю.
Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 18 червня 2009 року.
У повному обсязі постанову складено 19 червня 2009 року.
На підставі викладено, керуючись статтями 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1(АДРЕСА_1, ідентифікаційний номерНОМЕР_2) податковий борг зі сплати єдиного податку сумі 400,00 грн. на рахунок місцевого бюджету Щолкінської міської ради (код бюджетної класифікації 16050200, р/с №34214379700165 в УДК в АРК м. Сімферополь. МФО824026, ОКПО:24043215).
Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Москаленко С.А.