Судове рішення #52056326
2а-14418/10/2670

  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43


УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

13 жовтня 2010 року                                                                                          № 2а-14418/10/2670

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Баранов Д.О., розглянувши

позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Алтім ЛТД»

до Державної податкової інспекції в Печерському районі м. Києва

про скасування рішення про невизнання декларації з податку на додану вартість


ВСТАНОВИВ:

ТзОВ «Алтім ЛТД»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до ДПІ в Печерському районі м. Києва про скасування рішення про невизнання декларації з податку на додану вартість.

Розглянувши позовну заяву, суд дійшов висновку, що дану заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства з огляду на таке.

          Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 17 цього Кодексу компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Акт державного чи іншого органу - це юридична форма рішень цих органів, тобто офіційний письмовий документ, який породжує певні правові наслідки, спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин і має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин.

З матеріалів справи вбачається, що позовна заява ТзОВ «Алтім ЛТД»містить вимогу про скасування рішення – письмової пропозиції ДПІ в Печерському районі м. Києва  подати нову податкову декларацію з виправленими показниками №23065/10/28-611 від 13.05.2010р.

Суд дійшов висновку стосовно змісту листа №23065/10/28-611 від 13.05.2010р. щодо відсутності у нього ознак рішення суб’єкта владних повноважень в розумінні КАС України, оскільки зазначений лист не носить обов'язковий характер, а містить пропозицію щодо подання нової декларації.

Таким чином, лист податкового органу, який містить пропозиції щодо виправлення недоліків поданої декларації, а також пропозицію подати нову декларацію із усунутими недоліками не є актом державного чи іншого органу в розумінні КАС України, оскільки такий акт не породжує жодних правових наслідків, що спрямовані на регулювання тих чи інших суспільних відносин і не має обов'язкового характеру, оскільки не містить обов’язкового припису для позивача, а відтак не є правовим актом індивідуальної дії та не може бути оскаржений до адміністративного суду.

Із змісту листа №23065/10/28-611 від 13.05.2010р. вбачається що у нього відсутні ознаки рішення суб’єкта владних повноважень в розумінні КАС України.

Згідно п. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

           Керуючись статтями ст.ст. 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1.          Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Алтім ЛТД»у відкритті провадження.

2.          Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

3.          У відповідності до ч. 4 ст. 109 КАС України ухвала про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.


Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України.

Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.


Суддя                                                                                                          Д.О. Баранов

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація