Судове рішення #5202859
Справа № 2-0-9/ 2009 р

                                                                                                                  Справа № 2-0-9/ 2009 р.

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

22 квітня 2009 року

Нововоронцовський районний суд Херсонської області

В складі головуючого судді Бутенко Т.І.

При секретарі Білоїд Т.В.

За участю народних засідателів Васильковської С.В., Кіт Є.М.

 

Розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Нововоронцовка

цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа: Управління праці та соціального захисту населення Нововоронцовської райдержадміністрації Херсонської області про визнання особи безвісно відсутньою, -

 

В С Т А Н О В И В :

 

    Заявниця ОСОБА_1. звернулася до суду з заявою про визнання ОСОБА_2безвісно відсутнім, з метою оформелення державної допомоги. В заяві  вказала, що рішенням місцевого суду Широківського району Дніпропетровської області від 09.10.2003 р. зОСОБА_2. на її користь стягнуто аліменти на утримання синаОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. ІНФОРМАЦІЯ_2 р. Державною виконавчою службою Широківського районного відділу юстиції було відкрито виконавче провадження про примусове виконання виконавчого листа НОМЕР_1від 09.10.2003 р. З цього моменту почали нараховуватися аліменти на її користь на утримання сина, але аліментів вона не отримувала, так як встановити місце проживання та місце роботиОСОБА_2. було неможливо. За останніми даними відомо, що він перебував в АДРЕСА_1і в кінці травня 2005 р. його повинні були депортувати. 24.02.2006 р. місцевим Широківським районним судом Дніпропетровської області було винесено ухвалу про оголошення розшуку боржникаОСОБА_2. До теперішнього часу відсутня будь-яка інформація про його місце знаходження. Просила визнати ОСОБА_2 безвісно відсутнім.    

    В судовому засіданні заявниця підтримала вимоги викладені в заяві.

    Представник Управління праці та соціального захисту населення Нововоронцовської РДА заперечень по заяві не має, вирішення питання залишила на розсуд суду.

Заслухавши заявницю, заінтересовану особу, вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню.

Рішенням місцевого суду Широківського району Дніпропетровської області від 09.10.2003 р. зОСОБА_2. на користь ОСОБА_1. стягнуто аліменти на утримання синаОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.

Постановою державного виконавця Державної виконавчої служби Широківського районного управління юстиції від ІНФОРМАЦІЯ_2 р. відкрито виконавче провадження про примусове виконання виконавчого листа НОМЕР_1виданого 09.10.2003 р. місцевим судом Широківського району.

З акту державного виконавця від 28.07.2004 р. видно, що боржникОСОБА_2. не проживав та непроживає вАДРЕСА_2

За відомостями адресно-довідкового сектору ВГІРФО УМВС України в Дніпропетровській областіОСОБА_2. ІНФОРМАЦІЯ_3 р.н. зареєстрований вАДРЕСА_3

Ухвалою Широківського районного суду від 24.02.2006 р. по справі НОМЕР_2 ОСОБА_3. був оголошений у розшук. Виконання розшуку було доручено Широківському РВ УМВС України у Дніпропетровській області. Постановою державного виконавця Державної виконавчої служби Широківського районного відділу юстиції від 10.03.2006 р. зупинено провадження про примусове виконання виконавчого листа НОМЕР_1від 09.10.2003 р., виданого місцевим Широківським районним судом про стягнення зОСОБА_2. аліментів на користь ОСОБА_1. на утримання синаОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 р. та виконавчого листа НОМЕР_3від 09.10.2003 р. Широківського районного суду про стягнення зОСОБА_2. аліментів на користь ОСОБА_1. на її утримання до досягнення дитиною трьох річного віку - до встановлення місця знаходження ОСОБА_2. Станом на 24.02.2009 р. за даними Відділу державної виконавчої служби  Широківського районного управління юстиції відомостей щодо знаходження боржника не надійшло, виконавче провадження не поновлялось, що підтверджується довідкою НОМЕР_4 від 24.02.2009 р.

Згідно довідок від 16.12.2004 р., 13.12.2005 р., 27.01.2006 р., 04.03.2009 р. Степової сільської ради Широківського району Дніпропетровської області,ОСОБА_2. дійсно зареєстрований на території ради вАДРЕСА_3, але за даною адресою не проживає, місце його перебування невідоме.

    Згідно довідки НОМЕР_5від 23.01.2009 р. виданої Осокорівською сільською радою Нововоронцовського районуОСОБА_2. на території сільської ради не проживає.

    Відповідно до ст.43 ЦК України фізична особа може бути судом визнана безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.

    Згідно ч.2 ст.43 ЦК України в разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січня наступного року.

    Оскільки матеріали справи свідчать про те, що останні відомості проОСОБА_2. були в 2006 році, то початком його безвісної відсутності слід вважати 1 січня 2007 року

    Задоволення заяви ОСОБА_1. має для неї та її дитини юридичне значення.

    Таким чином, зібрані у справі докази та їх належна оцінка вказують на наявність підстав для визнанняОСОБА_2. безвісно відсутнім.

 

    Керуючись ст. 43 ЦК України, ст.ст.  248,249 ЦПК України, суд, -

 

ВИРІШИВ:

 

    Заяву задовольнити. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженця АДРЕСА_4- визнати безвісно відсутнім.

    Початком безвісної відсутності вважати 1 січня 2007 року.

 

    Заява про оскарження рішення може бути подана протягом 10 днів, апеляція протягом 20 днів після подачі заяви про оскарження до апеляційного суду Херсонської області через районний суд.

 

        Суддя:                                     Народні засідателі:                        Кіт Є.М.

                                                                                                                                Васильковська С.В

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація