РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 700/4119/15-ц
Провадження № 2-о/700/56/15
18 листопада 2010 року Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючої-судді ОСОБА_1
за участю секретаря Сіденко Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою, в якій просить встановити факт, що має юридичне значення.
В судовому засіданні заявник підтримав свої вимоги та пояснив, що у період з серпня 1974 року по травень 1998 року він працював на разних посадах Бужанського цукрового заводу, правонаступником якого є ВАТ «Бужанський цукровий завод». З 1980 року по 1990 року він працював на посаді чергового інженера ТЕЦ, з 1986 по 1988 року – заступником начальникаТЕЦ, з 1989 року по 1990 року – начальником ТЕЦ, що підтверджується відповідними записами в трудовій книжці.
По досягненню 55-річного віку, він звернувся до Управління Пенсійного фонду України в Лисянському районі для оформлення пільгової пенсії за віком, у зв’язку з чим виникла необхідність проведення можливої тотожності професій «Начальника ТЕЦ» та «Начальника котельні», а також «Черговий інженер ТЕЦ» та «Начальник зміни котельні».
Заявник звернувся за роз’ясненням до Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці Міністерства праці та соціальної політики, який роз’яснив, що Національний класифікатор України, затверджений наказом Держспоживстандарту передбачає посади «Директор підприємства», «Начальник котельні», «Начальник зміни» та «Інженер». Класифікатор професій містить дві різні професійні назви робіт і ним розроблено дві різні кваліфікаційні характеристики, то посади «Начальник ТЕЦ» і «Начальник котельні» ототожнювати не можна, але обов’язки визначені посадовими інструкціями «Черговий інженер ТЕЦ цукрового заводу» та «Начальник ТЕЦ цукрового заводу», затверджені головою правління ВАТ «Бужанський цукровий завод», 20.01.2002 року, на думку Міністерства праці відповідають завданням та обов’язкам кваліфікаційної характеристики «Начальник котельні» та «Начальник зміни котельні». Дані обставини потребують внесення змін до трудової книжки заявника, але у зв’язку з тим, що з 09.08.2007 року проведено державну реєстрацію припинення ВАТ «Бужанський цукровий завод» за ухвалою Господарського суду у зв’язку з банкрутством, без правонаступництва, тому він змушений звернутися до суду з даною заявою і просить встановити факт його роботи на посадах.
Представник заінтересованої особи не заперечує проти заявлених вимог.
Вислухавши пояснення учасників судового розгляду та вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що вимоги ОСОБА_2 необхідно задоволити з наступних підстав.
Судом встановлено, що заявник з серпня 1974 року по травень 1998 року працював на Бужанському цукровому заводі на різних посадах.
Згідно трудової книжки з 1980 року він працював на таких посадах, як черговий інженер, заступник начальника ТЕЦ, виконуючий обов’язки начальника ТЕЦ та начальник ТЕЦ.
Відповідно до листа Міністерства праці та соціальної політики України від 21.12.2009 року вбачається, що національний класифікатор України ДК 003:2005 «Класифікатор професій», затверджений наказом Держспоживстандарту від 29.12.2005 року №375, містить посади «Директор (начальник, інший керівник) підприємства», «Начальник котельні», «Начальник зміни (промисловість)», «Інженер».
Відповідно до додатку В зазначеного Класифікатора професій похідні слова до професій (професійних назв робіт» можуть застосовуватися за умови збереження галузевої та функціональної належності, кваліфікаційних вимог, виключення дублювання, збереження коду новоутвореної професії та назви професій можуть бути розширені за потребою користувача для внутрішнього використання термінами та словами, які уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності за умови дотримання лаконічності викладення із збереженням коду базової професії.
Враховуючи наведене, можна вважати, що обов’язки, визначені посадовою інструкцією «Начальник ТЕЦ цукрового заводу», затвердженою головою правління ВАТ «Бужанський цукровий завод» від 20.02.2001 року відповідають завданням і обов’язкам кваліфікаційної характеристики «Начальник котельні».
Обов’язки, визначені посадовою інструкцією «Черговий інженер ТЕЦ», затверджені головою правління ВАТ «Бужанський цукровий завод» від 20.02.2001 року, відповідають завданням і обов’язкам кваліфікаційної характеристики «Начальник зміни котельні».
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 5, 10, 256, 259 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що ОСОБА_2 з 10.09.1980 року по 21.07.1994 року працював на Бужанському цукровому заводі на наступних посадах:
- з 10.09.1980 року переведений на виробництво черговим інженером ТЕЦ, що відповідає посаді начальника зміни котельні;
- з 03.03.1986 року переведений на посаду заступника начальника ТЕЦ, що відповідає посаді заступника начальника котельні;
- з 01.03.1989 року переведений на посаду виконуючого обов’язки начальника ТЕЦ, що відповідає посаді виконуючого обов’язки начальника котельні;
- з 17.01.1990 року переведений на посаду начальника ТЕЦ, що відповідає посаді начальника котельні.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подано протягом десяти діб після його проголошення.
Головуючий – П.І.Борисенко