Судове рішення #5196108

ГОСПОДАРСЬКИЙ   СУД   СУМСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

________________________________________________________________________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


15.06.09           Справа №АС 12/498-07.


За позовом          Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Суми, м.Суми  

до  відповідача          Приватного підприємця ОСОБА_2, м.Суми

про стягнення           583 грн. 38 коп.

СУДДЯ            ЛУГОВА Н.П.

Представники:

від позивача                    Іваній Є.М.

від відповідача               ОСОБА_2

У судовому засіданні брали участь: секретар судового засідання Балясна В.С.

          Згідно ухвали суду від  10.12.2008р. справу було  передано від судді Костенко Л.А. на розгляд судді Луговій Н.П., 13.05.2009р.  провадження у справі було поновлено та призначено її до розгляду на 09.06.2009р.

Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача 583 грн. 38 коп. заборгованості по сплаті  страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві  та професійних захворювань  України за період з 01.04.2001р. по 31.12.206р., в т.ч.  463 грн. 90 коп. недоїмка та 119 грн. 48 коп. пеня.

          Відповідач подав відзив на позовну заяву в якому заперечує проти позовних вимог посилаючись на те, що він не має статусу страхувальника та не  має обов»язків платника страхових внесків передбачених  Законом України «Про загальнообов»язкове державне  соціальне страхування від нещасного  випадку на виробництві та професійного  захворювання, які спричинили втрату працездатності».

    

Розглянувши матеріали справи, заслухавши повноважних  представників позивача та відповідача, оцінивши та дослідивши наявні в справі докази,  суд встановив:

31.10.2006р. Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Суми  відповідача було  взято на облік як платника страхових внесків у автоматичному режимі з моменту укладення договору з першим найманим працівником, а саме, з 01.07.2005р., про що видано страхове свідоцтво № НОМЕР_1  

У відзиві на позовну заяву відповідач посилається на те, що ні на момент отримання даних  від центру зайнятості, ні на момент набуття чинності Законом України   № 3456-Г/ від  22.02.2006р.  «Про загальнообов»язкове державне  соціальне  страхування від нещасного  випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» він не мав статусу страхувальника.

Законом України «Про внесення змін до деяких  законодавчих  актів України» № 3456-Р/, що набув чинності з  30.09.2006р. було  внесено зміни до Закону України «Про загальнообов»язкове державне  соціальне  страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного  захворювання, які спричинили втрату працездатності».

Відповідно до внесених  змін, норми зазначеного  Закону передбачають, що роботодавці, фізичні особи -  підприємці набувають статусу страхувальників у день одержання Фондом соцстрахування від нещасних випадків від органу служби  зайнятості повідомлення про реєстрацію договору підприємця з найманим працівником.

Також, вищевказаним Законом передбачено, що повідомлення про взяття на облік роботодавця, як платника страхових внесків та страхове свідоцтво надсилається роботодавцю наступного дня з дня взяття на облік.

Як свідчать матеріали справи, згідно довідки Сумського центру зайнятості від  22.05.2007р., трудовий договір  розірвано сторонами 20.05.2006р. та позивача знято з реєстрації  у Сумському міському центрі зайнятості 22.02.2006р.

Відповідача було взято на облік позивачем лише 31.10.2006р. на підставі даних  центру зайнятості від 28.09.2006р.

Отже, позивачем  неправомірно нараховано відповідачеві до сплати суму недоїмки зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних  захворювань України в розмірі 463 грн. 90 коп. та пеню в сумі 119 грн. 48 коп., оскільки відповідач на момент  їх нарахування не  мав статусу страхувальника   та не є платником страхових внесків.                    

Слід зазначити, що відповідач по справі звернувся до господарського  суду Сумської області з позовною заявою про визнання нечинними дій Відділення виконавчої  дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних  захворювань України  в м.Суми щодо видачі страхового свідоцтва № НОМЕР_1 від 31.10.2006р. та зобов»язання Відділення виконавчої  дирекції  Фонду зняти з обліку СПД – ФО ОСОБА_2

Постановою господарського суду Сумської  області від 07.08.2007р. позовні вимоги ПП ОСОБА_2 було задоволено в повному обсязі, визнано нечинними дії Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Суми щодо видачі страхового ОСОБА_2 та зобов”язано Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Суми зняти з обліку як страхувальника суб”єкта підприємницької діяльності – фізичну особу ОСОБА_2

Не погодившись з прийнятою господарським судом Сумської області постановою, позивач оскаржив її  до Харківського  апеляційного адміністративного суду, але згідно ухвали апеляційної інстанції  від  04.12.2007р. постанову господарського суду Сумської  області від 07.08.2007р. було  залишено без змін.

За таких обставин, суд відмовляє позивачеві у задоволенні позовних вимог щодо стягнення з відповідача  583 грн. 38 коп. заборгованості по сплаті  страхових внесків, оскільки вони є неправомірними та необґрунтованими.       

          На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

                                                  ПОСТАНОВИВ:                                        

1. В позові відмовити.

2.Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

3. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

4. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

         


СУДДЯ                                                                                                    Н.П. ЛУГОВА

У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Повний текст постанови підписано 19.06.2009 року.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація