Справа № 2-о-35
2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 червня 2009 року Гощанський районний суд Рівненської області
в складі:
Головуючої Чорноус Л.І.
при секретарі Суконнік С.Ю.
за участю:
заявниці ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Гощі справу за заявою
ОСОБА_1
про
встановлення факту родинних відносин
В С Т А Н О В И В :
Заявниця ОСОБА_1 звернулася в суд із заявою про встановлення факту родинних відносин, посилаючись на те, що 11 січня 2006 року померла її мати – ОСОБА_2, актовий запис № 03.
Виникла необхідність оформлення спадщини і виявилося, що у свідоцтві про народження заявниці мати значиться «Пранцкевічюс» у свідоцтві про смерть як «Пронцкевичук», а в сертифікаті про право на земельну частку (пай) мати значиться «Пронцкевичюс», що позбавляє її можливості оформити спадщину у встановленому порядку.
В зв’язку із розбіжностями, вона змушена звернутися до суду із заявою про встановлення факту родинних відносин між нею та ОСОБА_2, яка була її матір’ю.
В судовому засіданні заявниця заяву підтримала з підстав, викладених у ній.
Представник зацікавленої особи Майківської сільської ради Гощанського району в судове засідання не з’явився, але направив до суду заяву, в якій не заперечує щодо встановлення факту встановлення родинних відносин між заявницею та – ОСОБА_2 і справу просить розглянути без їхньої участі.
Свідок ОСОБА_3, яка є двоюрідною сестрою заявниці, в судовому засіданні пояснила, що батько заявниці і її матір рідні брат та сестра. Дівоче прізвище заявниці «Пранцкевічюс», тобто таке саме як у її батька, який по національності є литовцем, а чому в свідоцтві про смерть та в сертифікаті про право на земельну частку (пай) вона записана як «Пронцкевичук» та «Пронцкевичюс», вона пояснила тим, що у свідоцтві про смерть прізвище записано на український лад.
Свідок ОСОБА_4, який є двоюрідним племінником заявниці, в судовому засіданні пояснив, що дід Антон та баба ОСОБА_2 були батьками тітки і в них було прізвище «Пранцкевічюс», а в свідоцтві про смерть та в сертифікаті про право на земельну частку (пай) прізвище записано невірно.
Згідно довідки, виданою Майківською сільською радою Гощанського району від 25 березня 2009 року за № 87, вбачається, що заявниця до дня смерті ОСОБА_2 жила з нею в одному будинку та здійснювала за нею догляд.
Заслухавши пояснення заявниці, свідків, дослідивши інші докази по справі та оцінивши їх в сукупності суд вважає, що заява підлягає задоволенню.
У відповідності до ч.1 п.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення родинних відносин між фізичними особами.
З пояснень заявниці, свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, довідки Майківської сільської ради Гощанського району від 25 березня 2009 року за № 87 вбачається, що ОСОБА_2 була матір’ю ОСОБА_1
Згідно сертифікату про право на земельну частку (пай) померла значиться як ОСОБА_2, в свідоцтві про смерть значиться як ОСОБА_2, а згідно свідоцтва про народження заявниці у графі “мати” значиться ОСОБА_5.
За таких обставин суд вважає за можливе встановити факт родинних відносин між заявницею та померлою ОСОБА_2
Керуючись ст.ст. 10, 60,212,213 ЦПК України, в силу ст.256, 259 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, яка померла 11 січня 2006 року і була її матір’ю.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Рівненської області через Гощанський районний суд з поданням в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження, з наступним поданням в 20-денний строк після подачі цієї заяви апеляційної скарги.
Рішення може бути оскаржено без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у випадку подання апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.
Рішенням набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Суддя