Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №901/151/2012року
13 березня 2012 року смт. Богородчани
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого-судді Гутича П.Ф.
з участю секретаря Соловей Л.П.
позивачки ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Богородчани цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу мотивуючи тим, що спільне сімейне життя не склалося.
В судовому засіданні позивачка позов підтримала та пояснила, що 08 грудня 2011 року в Кривецькій сільській раді Богородчанського району Івано-Франківської області зареєструвала з відповідачем шлюб. Спільних дітей у них немає, в їх сім’ї виховувався її син від першого шлюбу. Протягом недовгого спільного проживання між ними існували постійні непорозуміння і причиною цього є різне ставлення до сім’ї та шлюбу, зверхнє ставлення відповідача до неї як до жінки і як до людини, знущання над малолітньою дитиною. На даний час вони є чужими людьми без спільного майбутнього. Шлюб носить формальний характер. Примирення між ними є неможливим. Просить позов задовольнити та відновити їй дошлюбне прізвище "Савчук".
Відповідач в судове засідання не з’явився, направив суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Щодо розірвання шлюбу не заперечив.
Заслухавши пояснення позивачки, дослідивши письмові матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позов є обґрунтований і підлягає задоволенню.
Встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 08 грудня 2011 року в Кривецькій сільській раді Богородчанського району Івано-Франківської області зареєстрували шлюб, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено відповідний актовий запис за № 17. В шлюбі спільних дітей немає. Через протилежне ставлення кожного з подружжя до сім’ї та шлюбу сторони втратили почуття любові та взаємоповаги один до одного. Шлюб існує формально. Примирення між ними є неможливим.
За вищенаведених обставин суд вважає, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу буде суперечити інтересам сторін, що має істотне значення, тому шлюб слід розірвати.
Відповідно до ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
ОСОБА_1 змінила своє прізвище в зв'язку з реєстрацією шлюбу, однак після розірвання шлюбу бажає відновити своє дошлюбне прізвище. За таких обставин суд вважає, що позивачці слід після розірвання шлюбу відновити її дошлюбне прізвище "Савчук".
На підставі ст.ст. 112,113 Сімейного Кодексу України, керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2,
зареєстрований 08 грудня 2011 року в Кривецькій сільській раді Богородчанського району Івано-Франківської області, актовий запис № 17, розірвати.
Відновити ОСОБА_1 після розірвання шлюбу дошлюбне прізвище "Савчук".
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий Гутич П.Ф.