Оболонський районний суд міста Києва
м. Київ, вул. Тимошенка, 2є, 4212, (044) 418-73-60
Справа № 2-2769/2010 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 березня 2010 року Оболонський районний суд м. Києва у складі:
Головуючого судді Таргоній Д.О.,
при секретарі Фоменко О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Оболонської районної у м. Києві ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач у лютому 2010 року звернувся до суду з вказаним позовом та просить винести рішення, яким визнати з ним право власності в порядку спадкування на Уг частину квартири АДРЕСА_1, яка належала ОСОБА_2.
В обгрунтування позову зазначив наступне.
На підставі розпорядження Мінської районної Ради народних депутатів м. Києва №5 від 25.01.1995 року було видано свідоцтво про право власності на квартиру АДРЕСА_1, відповідно до якого вищезазначена квартира належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
19 серпня 1996 року ОСОБА_2 померла, у зв’язку з чим відкрилась спадщина у вигляді 1/2 частини квартири. Спадкова справа щодо майна померлої не заводилась. Спадкоємці померлої спадщину не приймали та не бажали її прийняти.
Він, позивач, проживав з ОСОБА_2, своєю тіткою, однією сім’єю до дня її смерті, піклувався про неї, допомагав їй, доглядав. Після смерті тітки фактично прийняв спадщину, користувався кварирою, підтримував її в належному стані, сплачував комунальні платежі повністю за всю квартиру, ніс інші витрати по її утриманню, відносився до спадкового майна, як до свого особистого.
В судовому засіданні позивач та його представник підтримали позовні вимоги з підстав, зазначених у позові. Позивач пояснив суду, що з 1991 року і по цей час він проживає в цій квартирі, утримує її, сплачує всі комунальні послуги, здійснює поточні ремонти тощо.
Представник позивача зазначив, що позивач, як племінник померлої, відноситься до п’ятої черги спадкоємців за законом. Так як він проживав разом з тіткою до дня її смерті, то відповідно до ст. 1268, 1270 ЦК України, вважається спадкоємцем, який прийняв спадщину, заяв про відмову від спадщини не подавав.
Представник відповідача - Оболонської районної в м. Києві ради в судовому засіданні проти задоволення позову не заперечував.
Заслухавши пояснення сторін по справі, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позову, як законного та обгрунтованого з наступнх підстав.
Так, в судовому засіданні встановлено, що квартира АДРЕСА_2, відповідно до свідоцтва про право власності на житло від 25.01.1995 року, належить на праві спільної сумісної власності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в рівних долях.
З документів, доданих позивачем до позову, вбачається, що його мати - ОСОБА_2 (в шлюбі - Коломієць) ОСОБА_3 - рідна сестра ОСОБА_2, (а.с. 6-11).
ОСОБА_2 померла 20 серпня 1996 року.
Згідно довідок КП «Житлосервіс «Куренівка» у Оболонському районі м. Києва від 22.02.2010 року, позивач зареєстрований в квартирі № 109 в буд.
№ 152 по вул. Фрунзе в м. Києві з 24.09.1981 року по теперішній час. ОСОБА_2 також була зареєстрована у вказаній квартирі з 24.09.1981 року, а з жовтня 1996 року знята з реєстраційного обліку, як померла. Заборгованості за квартплату та комунальні послуги немає, (а.с. 15, 16, 23).
Одинадцятою Київською державною нотаріальною конторою на запит суду направлено відповідь, з якої вбачається, що відповідно до перевірки даних Спадкового реєстру (спадкові справи) та алфавітних книг спадкова справа до майна померлої 19.08.1996 року ОСОБА_2 не заводилась.
Відповідно ст. 1265 ЦК України, позивач, як племінник померлої ОСОБА_2, відноситься до п’ятої черги спадкоємців за законом.
Згідно ч. З ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї.
З огляду на викладене та враховуючи, що позивач є спадкоємцем померлої ОСОБА_2 за законом, інших спадкоємців немає, про відмову від спадщини він не заявляв, позовні вимоги про визнання за ним права власності на спадкове майно підлягають задоволенню, як законні та обгрунтовані.
Керуючись ст. ст. 1265, 1268, 1270 ЦК України, ст. ст. 10, 15, 60, 209, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Оболонської районної у м. Києві ради про визнання права власності на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування право власності на Уг частину квартири АДРЕСА_2, яка раніше належала ОСОБА_2, померлій 19 серпня 1996 року.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Оболонський районний суд м. Києва шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається протягом 10 днів.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-ти денний строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя: Д.О.Таргоній