Судове рішення #5175467
Справа № 22ц-1200/2009 Головуючий у першій інстанції ЧУГУЄВСЬКА Т

Справа № 22ц-1200/2009     Головуючий у першій інстанції ЧУГУЄВСЬКА Т.П.

Категорія - цивільна                                                Доповідач  - МАМОНОВА О.Є.

 

 

 

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 червня 2009 року                  

 

м. Чернігів

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:

 

Головуючого-судді:   

БОЙКО О.В.,

суддів:               

МАМОНОВОЇ О.Є., ЛАЗОРЕНКА М.І.,

при секретарі:

ПІЛЬГУЙ Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою  Управління праці та соціального захисту населення Ічнянської районної державної адміністрації на ухвалу судді Ічнянського районного суду Чернігівської області від 21 квітня 2009 року про відмову у відкритті провадження у справі за скаргою Управління праці та соціального захисту населення Ічнянської районної державної адміністрації на дії Підрозділу примусового виконання рішень відділу Державної виконавчої служби Головного управління юстиції в Чернігівській області, -

 

В С Т А Н О В И В:

 

    В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Ічнянської районної державної адміністрації просить скасувати ухвалу судді Ічнянського районного суду Чернігівської області від 21 квітня 2009 року, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.

Оскаржуваною ухвалою судді Ічнянського районного суду Чернігівської області від 21 квітня 2009 року відмовлено у відкритті провадження по даній справі.

Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що постанова про відкриття виконавчого провадження на виконання постанови Господарського суду Чернігівської області від 19.02.2008 року зобов'язує Управління праці та соціального захисту населення Ічнянської районної державної адміністрації виконати обов'язкові вимоги Контрольно-ревізійного управління в Чернігівській області в частині відшкодування незаконно виплаченої заробітної плати.

Апелянт зазначає, що ухвалою Ічнянського районного суду Чернігівської області від 31.03.2009 року відкрито провадження у справі за позовом прокурора Ічнянського району до ОСОБА_1 про стягнення шкоди, заподіяної зайвими грошовими виплатами і дана справа знаходиться в стані розгляду, а тому, на думку апелянта, неможливо виконати постанову від 07.04.2009 року по виконавчому листу.

Крім того, апелянт вказує, що у самій постанові зазначено, що вона може бути оскаржена до Ічнянського районного суду.

 

    Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, апеляційний суд  вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, виходячи з наступного.

           Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України  суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах в порядку цивільного судочинства.

Відмовляючи у відкритті провадження по даній справі, суддя виходив з того, що  дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

З таким висновком суду першої інстанції погоджується і апеляційний суд, виходячи з наступного.

Судом по справі встановлено, що Управлінням праці та соціального захисту населення Ічнянської районної державної адміністрації оскаржується постанова про відкриття виконавчого провадження (а.с. 8), винесена на підставі виконавчого листа, що виданий Господарським судом Чернігівської області 27.03.2008 року на виконання постанови Господарського суду Чернігівської області від 19 лютого 2008 року (а.с. 2-4).

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів, що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України „Про виконавче провадження”.

Відповідно до ст. 383 ЦПК України право на звернення із скаргою до суду мають, зокрема, учасники виконавчого провадження, якщо вважають, що рішенням дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Справи з приводу оскарження рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, судові рішення у яких постановлені відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, розглядаються відповідно до цього Кодексу, а саме відповідно до ч. 1 ст. 181 КАС України, згідно якої учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Враховуючи, що Управлінням праці та соціального захисту населення Ічнянської районної державної адміністрації оскаржується постанова про відкриття виконавчого провадження при виконанні постанови Господарського суду Чернігівської області, яка постановлена відповідно до КАС України, районний суд вірно відмовив  у відкритті провадження по справі, але помилково зазначив, що дана справа підлягає розгляду в порядку господарського судочинства, в той час, як її належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.   

Доводи апеляційної скарги спростовуються вищевикладеним і не дають підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування ухвали суду.

Виходячи із наведеного, апеляційний суд вважає, що суд першої інстанції прийшов до вірного та обґрунтованого висновку про відмову у відкритті провадження у даній справі, а тому, ухвала суду скасуванню не підлягає, оскільки постановлена з дотриманням норм процесуального права.   

Керуючись ст.ст. 303, 307,  312, 313-315, 317, 319, 324, 383 ЦПК  України,  апеляційний  суд,

 

У Х В А Л И В :

 

    Апеляційну скаргу  Управління праці та соціального захисту населення Ічнянської районної державної адміністрації   -  відхилити.

    Ухвалу судді Ічнянського районного суду Чернігівської області від              21 квітня 2009 року - залишити без змін.

    Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.

 

Головуючий                                 Судді:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація