Судове рішення #5174627

Справа № 2-2364

2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

01 червня 2009 року Залізничний районний суд м. Львова в складі:

головуючого-судді     – Мусієвського Є.П.

при секретарі              –   Прийма О.С.

з участю адвоката -  ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2  до  ОСОБА_3  про розірвання  шлюбу,

В С Т А Н О В И В :

    Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 25 червня 1980  року, від шлюбу дітей немають.

    Позивач звернувся з позовом в суд про розірвання шлюбу між ним та відповідачкою,  покликаючись, що сімейне життя у них не склалось, відповідачка в 1998 році виїхала за кордон на заробітки, з того часу вони припинили ведення спільного господарства, шлюбні стосунки, проживають окремо,  з 1999 року він перебуває у фактичних шлюбних стосунках з іншою жінкою, з якою має намір укласти шлюб. Переконаний, що подальше спільне подружнє життя і збереження шлюбу є неможливим та недоцільним, поскільки сім’я фактично розпалася, шлюб існує формально.

До початку судового засідання позивач подав заяву, в якій просить розглянути справу за його відсутності, позов підтримує, на примирення не згідний, тому суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності позивача.

    Відповідачка в судове засідання не з’явилася без поважних причин, хоча належним чином була  повідомлена про час і місце судового розгляду, викликалася до   суду   через оголошення у пресі ( газета „ Високий Замок” від 19 травня 2009 року ), тому суд вважає за можливе розглянути справу  за її  відсутності на підставі наявних у справі доказів про права та взаємовідносини сторін.

    Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку адвоката, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ст.112 Сімейного Кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, іхніх дітей, що мають істотне значення.

Позивач наполягає на розірванні шлюбу і своєму небажанні проживати з відповідачкою однією сім’єю, оскільки між ними вже тривалий час немає взаєморозуміння, почуттів любові та поваги  і вони з 1998 року проживають окремо, не підтримують сімейних  відносин, що свідчить про стійкість і тривалість конфлікту між ними. На підставі наведеного суд приходить до висновку, що шлюб між сторонами носить формальний характер, тому подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу є неможливим, суперечить інтересам сторін.

Витрати, пов’язані з розірванням шлюбу в органах РАЦСу слід покласти на сторони.

Судові витрати стягнути з відповідачки на користь позивача.

Керуючись ст.ст. 4,10, 60, 169, 212, 215 ЦПК України, ст.ст. 104, 105, 110, 112 СК України, суд –

В И Р І Ш И В :

    Позов задовольнити. Розірвати шлюб між ОСОБА_2 (до шлюбу ОСОБА_3) ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_3 (до шлюбу Чумаченко) ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрований 25 червня 1980 року у відділі реєстрації актів громадянського стану Львівського міськвиконкому, актовий запис № 1440.

    Утримати на користь держави з ОСОБА_2 та ОСОБА_3 по 8 (вісім) грн. 50 коп.  витрат, пов’язаних з розірванням шлюбу в органах РАЦСу.

    Утримати  з ОСОБА_3 на користь  ОСОБА_2 50 (п’ятдесят) грн.. 01 коп. судових витрат.

    Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

      Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація