Судове рішення #5173931
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22 ц - 1096/ 2008 р.                                   Головуючий по першій інстанції

Зємцов В.В.. Суддя - доповідач Обідіна О.І.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

2008 року   квітня   місяця   « 23 » дня                                 м. Полтава

Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Полтавської області в складі:

Головуючого:                        Обідіної О.І.

Суддів:                          Дорош А.І. Карнауха П.М.

при секретарі                                                             Киві A.M.

з участю:

представника позивача                                           ОСОБА_1.

відповідача                                          ОСОБА_2., ОСОБА_3.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_4 на рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука від 6 березня 2008 року по справі за позовом ОСОБА_4до ОСОБА_2про звільнення від обов»язку утимувати повнолітню дитину, колегія суддів , заслухавши доповідь судді - доповідача Обідіної О.І.,

 

ВСТАНОВИЛА:

 

В листопаді 2007 р. позивач звернувся з позовом про звільнення його від обов»язку по сплаті аліментів на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3., ІНФОРМАЦІЯ_1, який продовжує навчання, у зв»зку з припиненням його навчання на ленному відділенні, працевлаштуванням та отриманням самостійного заробітку.

Рішенням Автозаводського районного суду м. Полтави від 06.03.2008 р. в задоволенні позову відмовлено.

В апеляційній скарзі ОСОБА_4., посилаючись на неповне з»ясування всіх обставин по справі, просить рішення суду першої інстанції скасувати , постановити нове про задоволення його вимог.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 309 ч.1п.3 ЦПКУ України підставами для скасування рішення суду першої інстанції і ухвалення нового рішення або зміни рішення є невідповідність висновків суду обставинам справи.

По справі встановлено не оспорюється сторонами, що останні перебували в зареєстрованому шлюбі до 2004 р. , від якого мають спільну дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

У зв»язку з його навчанням в Кременчуцькому технікумі залізничного транспорту на денному відділенні, рішенням Автозаводського районного суду м. Кременчука від 15.05.2006 р. на користь матері ОСОБА_2. з батька ОСОБА_4. на утримання сина ОСОБА_3. стягнуті аліменти в розмірі % частини всіх видів його заробітку до досягнення дитини 23 років.

В червні 2007 року ОСОБА_3. закінчив навчання в технікумі та вступив до Кременчуцького державного політехнічного університету , з заочною формою навчання. Відповідно до договору про підготовку фахівця №207-АФ-513 від 20.06.2007 р. оплату за навчання здійснює замовник в особі ОСОБА_2.Вартість навчання за перший рік становить 2100 грн., а за три роки -відповідно 6300 грн.

Після закінчення технікуму в липні 2007 р. ОСОБА_3. працевлаштувався на Кременчуцькій дистанції колії, де працює до даного часу, отримуючи середньомісячну заробітну плату 1558 грн. (6233,02 грн.:4).

ОСОБА_3. проживає разом з матір»ю , яка є інвалідом третьої групи.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що позивач має можливість надавати матеріальну допомогу на утримання сина під час його навчання і до досягнення ним 23 років.

З вказаним висновком не може погодитись колегія суддів виходячи з наступного.

Згідно ст. 199 СК України якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв»язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов»язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

З аналізу вказаної норми вбачається, що для виникнення права на утримання повнолітні дочка чи син перш за все повинні потребувати матеріальної допомоги, у зв»язку з чим ця обставина підлягає обов»язковому з»ясуванню при розгляді справи.

Про те, суд першої інстанції встановивши факт працевлаштування сина позивача та отримання ним самостійного заробітку, не дав ніякої правової оцінки обставинам з приводи наявності потреби повнолітнього сина в наданні матеріальної допомоги зі сторони батька , обмежившись при цьому висновком про наявність у останнього можливості для надання матеріальної допомоги.

Враховуючи, що ОСОБА_3. має самостійний заробіток в середньомісячному розмірі 1558 грн., проживає спільно з матір»ю ОСОБА_2., яка також працевлаштована та отримує середньомісячну заробітну плату в розмірі 1482 грн., колегія суддів не вбачає обставин, які б свідчили про потребу повнолітнього ОСОБА_3. в матеріальній допомозі зі сторони батька на час навчання на заочному відділенні університету.

Оскільки студент ОСОБА_3., отримуючи на постійному місці роботи заробіток, самостійно себе утримує, у зв»язку з чим не потребує матеріальної допомоги зі сторони батька під час продовження навчання , колега суддів приходить до висновку про задоволення позовних вимог як таких, що ґрунтуються на вимогах закону.

Керуючись ст. 303,309 ч.1 п.3,315,317 ЦПК України, колегія суддів,

 

ВИРІШИЛА   :

 

Апеляцій скаргу ОСОБА_4 задовольнити. Рішення Автозаводського районного суду м. Кременчука від  6 березня 2008 року скасувати .

Позовні вимоги ОСОБА_4 задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 від обов»язку сплачувати аліменти на утримання сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_2 на час його навчання в розмірі 1/4 частини всіх видів його заробітку , покладеного згідно з рішенням Автозаводського районного суду м. Кременчука від 15.05.2006 року.

Рішення набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржене до Верховного Суду України протягом двох місяців шляхом подачі касаційної скарги.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація