ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2009 р. м. Запоріжжя
(18год. 24хв.) Справа № 2а-4360/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого –судді Малиш Н.І.,
при секретарі Міроновій К.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті податку з власників транспортних засобів,
за участю сторін:
від позивача: не з’явився,
від відповідача: не з’явився,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті податку з власників транспортних засобів у сумі 7912 грн. 50 коп.
В позові вказано, що ОСОБА_1 згідно інформації ВДАІ Вільнянського району Запорізької області має у власності автомобіль TATRA–815 грузовий, державний номер 10813НА. За вказаний вище транспортний засіб ОСОБА_1 не сплачував податок з власників транспортних засобів на протязі двох років, а саме за 2007 – 2008 роки у зв’язку з чим за відповідачем виникла заборгованість по податку з власника транспортних засобів, яка складає 7912 грн. 50 коп. Терміни сплати зазначеного податку закінчились, відповідно 01.07.2007 року та 01.07.2008 року, але в добровільному порядку відповідачем не сплачені.
У зв’язку з зазначеними обставинами Вільнянська міжрайонна державна податкова інспекція Запорізької області звернулась до суду з адміністративним позовом та просить стягнути з ОСОБА_1 в доход бюджету 7912 грн. 50 коп. заборгованості по податку з власників транспортних засобів .
У судове засідання представник позивача не з’явився, проте надав суду заяву про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, проте надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності. В минулому судовому засіданні пояснив, що автомобілем TATRA–815 грузовий, державний номер 10813НА користується інша особа, якій відповідач надав довіреність та вважає, що особа, яка користується автомобілем повинна сплатити заборгованість по податку з власників транспортних засобів.
Дослідивши матеріали справи, з’ясувавши обставини та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 згідно інформації ВДАІ Вільнянського району Запорізької області має у власності автомобіль МАЗ TATRA–815 грузовий, державний номер 10813НА. Технічний огляд даного автотранспортного засобу останній раз проводився у 2006 році. З того часу відповідачем транспортний податок не сплачувався, в зв’язку з чим заборгованість по податку з власника транспортного засобу складає 7912 грн. 50 коп., яка розрахована відповідно до вимог ст.3 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», виходячи з об’єму циліндрів двигуна, з 1 кВт потужності двигуна або 100 см довжини, тобто 7912 грн. 50 коп. = 15825 (об’єм двигуна) : 100 *25 грн. 1 рік., що підтверджується розрахунком, наданим старшим державним податковим інспектором Вільнянської МДПІ Запорізької області Ткаченко В.Г.
Відповідно до ст.. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів»№ 1963-XII від 11.12.1991 податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується: фізичними особами - перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому провадиться технічний огляд.
Згідно ст.. 6 вищезазначеного Закону сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 цього Закону. За транспортні засоби, придбані протягом року, крім тих, що вперше реєструються в Україні, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
Податкове зобов’язання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” є зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" п.п. 4.1.1. п. 4 ст.4 платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Відповідно до п.п. 5.3.1 п 5.3 статі 5 Закону України від 21.12.2000 "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1 статті 4 зазначеного закону для подання податкової декларації.
Пунктом 5.1. статті 5 цього Закону зазначено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Відповідачем уточнюючих розрахунків надано не було, що є підставою вважати угодженими податкові зобов’язання за вказаний період.
Згідно п.п.5.4.1. п.5.4 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Статтею 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Аналіз зазначених вище вимог законодавства, наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", не сплачено повному обсязі суму податкового боргу по податку з власників транспортних засобів
Таким чином позовні вимоги Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення коштів в рахунок погашення заборгованості по сплаті єдиного податку підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 158-163 КАС України, Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", суд -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов Вільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Запорізької області до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті податку з власників транспортних засобів - задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 заборгованість з податку з власників транспортних засобів за 2007–2008 роки в сумі 7912 (сім тисяч дев’ятсот дванадцять) грн. 50(п’ятдесят) коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня її складення у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлено 05 жовтня 2009 року.
Суддя (Підпис) ОСОБА_2