№ 2-5013\08
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2008 року Краснолуцький міський суд у складі головуючого судді Хоменко В.І. при секретарі Заставської Л.О. , розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_1 про призначення додаткового строку для прийняття спадщини
В с т а н о в и в:
Позивач звернувся з заявою до суду про призначення додаткового строку про прийняття спадщини, пояснюючи тим, що його мати померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, а батько ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року Після смерті батька залишилися спадщина в вигляді АДРЕСА_1. Коли звернувся для оформлення спадщини то було відмовлено тому, що був пропущений строк прийняття спадщини. Просить його відновити.
У судовому засіданні позивач підтримав свої вимоги і прохає суд визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини протягом 2 місяців. Він є інвалідом 2 групи, постійно хворіє. Жінка теж часто хворіє.
Суд, вислухав заявника, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку про задоволення позовної заяви, тому що згідно до ст.. 1272 ЦК України « якщо спадкоємець протягом строку , встановленого ст.. 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини».
Заявник пояснив, чому він з дня смерті батька не звертався для прийняття спадщини. Суд визнає причини пропуску поважними і такими, що потребують відновлення.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1. необхідно надати додатковий строк для подання нею заяви про прийняття спадщини терміном 2 ( два) місяця.
Керуючись ст.. 4,10,15,30,60,215 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України, суд
В И Р І Ш И В:
ОСОБА_1 надати додатковий строк на прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_2 який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 року, терміном у 2 ( два) місяця, починаючи з дня набрання рішенням чинності.
Рішення може бути оскаржено через суд першої інстанції в апеляційний суд шляхом подачи заяви про апеляційне оскарження у 10 дений термін після проголошення рішення, а потім протягом 20 днів апеляційної скарги, згідно до ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий підпис
З оригіналом згідно суддя
Рішення набрало чинності суддя