Судове рішення #5168143

                                                                 

                                         

                                                                                                                              Справа № 2-а-80/2009

                                                                                                                                     

                                                 П О С Т А Н О В А

                                        І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

                                     

   14 квітня 2009 року                                                                                            м.Олевськ

                          Олевський районний суд Житомирської області в складі :

                                 головуючого – судді              Волощука В.В.

                                             при секретарі              Корнєйчук О.В.

                                                    з участю:                                          

                            представника позивача              ОСОБА_1              

                                                                                                                                 

    розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Олевську адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про стягнення індексації за втрачене нерухоме майно відповідно до Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, -

                                                        В С Т А Н О В И В :

            Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить суд стягнути на його користь з відповідача 124 545.00 грн., недоплаченої індексації за зданий житловий будинок та господарські будівлі, який розташований в АДРЕСА_1

    13.06.2006 року позивач передав зазначений власний будинок з усіма господарськими будівлями вартістю 65 897 грн., на баланс Радовельської сільської ради Олевського району.

    10.11.2008 року позивачем було отримано компенсацію за втрачене нерухоме майно в розміри 65 897.00 грн., але відповідно до п.8 Постанови КМУ № 755 від 15.07.1997 року “Про затвердження Положення про порядок виплати компенсацій громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій” з якої слідує, що у разі коли у період до перерахування грошової компенсації Кабінетом Міністрів України були прийняті нормативні акти, за якими вартість житлового фонду індексується, компенсація виплачується з урахуванням цієї індексації.

             Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_2, підтримала із підстав викладених у позовній заяві та просить суд задовольнити позов в повному обсязі.

    Представник відповідача Управління праці та соціального захисту населення  Олевської райдержадміністрації Житомирської області у судове засідання не з”явився, але надіслав до суду письмову заяву про розгляд справи у їх відсутності, заявлені позивачем позовні вимоги не визнає.  

             В судовому засіданні встановлено, що позивач отримав у спадщину домоволодіння, яке розташоване в АДРЕСА_1, що стверджується копією рішення Олевського районного суду від 15.05.2007 року.

    В зв”язку з радіоактивним забрудненням населеного пункту а саме с.Радовель Олевського району, внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, позивач 13.11.2006 року передав належний йому жилий будинок з усіма надвірними будівлями який знаходиться в АДРЕСА_1 на баланс Радовельської сільської ради та відповідно до рішення Олевського районного суду від 15.05.2007 року був поставлений на чергу для виплати компенсації за втрачене нерухоме майно в сумі 65 897 грн.

    10.11.2008 року позивач отримав компенсацію за втрачене нерухоме майно в розміри 65 897 грн.

    21.11.2008 року позивач звернувся до відповідача із заявою про нарахування індексації за втрачене нерухоме майно відповідно до п.8 Постанови КМУ № 755 від 15.07.1997 року “Про затвердження Положення про порядок виплати компенсацій громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій”. В заяві позивача про відповідне нарахування відповідачем було відмовлено на підставі цього ж Положення, що стверджується  повідомленням Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області від 27.11.2008 року за № 5315.

    Пунктом 8 Постанови КМУ № 755 від 15.07.1997 року “Про затвердження Положення про порядок виплати компенсацій громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій” передбачено те, що у разі коли у період до перерахування грошової компенсації Кабінетом Міністрів України були прийняті нормативні акти, за якими вартість житлового фонду індексується, компенсація виплачується з урахуванням цієї індексації.

    У період, з часу оцінки домоволодіння експертами та до отримання позивачем компенсації, вартість об'єктів житлового фонду підвищилась.

    Наказом Міністерства регіонального розвитку та будівництва України № 9/8 449 від 20.07.2008 року затверджено коефіцієнт 2.89.  

   

    Так відповідно до довідки виданої Коростенським міжміським бюро технічної інвентаризації від 28.10.2008 року за № 272, слідує, що вартість житлового будинку та господарських будівель розташованих за адресою АДРЕСА_1 із застосуванням коефіцієнту 2.89 становить 100 686.00 грн., що стверджується даною довідкою. У зв”язку з чим розмір недосплаченої індексації за втрачене нерухоме майно становить 34 789 грн., (100686.00 грн., - 65 897.00 грн.,).

   

    Підсумовуючи вищенаведене суд приходить до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються п.6 ст.35 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, який передбачає, що грошову компенсацію у повному розміри за цінами, встановленими на момент звернення щодо неї мають право громадяни, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержали у спадщину майно, яке не може бути перевезено із зазначених територій.

    Враховуючи вищенаведене та те, що позивач проживає в АДРЕСА_2 отримав у спадщину домоволодіння розташоване по АДРЕСА_1 яке передав на баланс Радовельської сільської ради, але не отримав за нього частину не доплаченої компенсації в сумі 34 789 грн., які підлягають стягненню із відповідача, суд приходить до висновку про часткове задоволення позову.  

    Керуючись ст.ст.10,11,17,71,86,159,160,162,163,186,167 КАС України та ст. 35 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ (із послідуючими змінами та доповненнями), п.8 Положення “Про порядок виплати компенсації громадянам за втрачене нерухоме майно у разі відселення, або самостійного переселення з радіоактивно забруднених територій”, затвердженого постановою КМУ від 15.07.1997 року, суд -    

                                     

                                                          П О С Т А Н О В И В:

   

    Позов задовольнити частково.

    Стягнути з Управління  праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, з р/р 35212007000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_2 34 789 грн., недоплаченої компенсації з врахуванням індексації за втрачене нерухоме майно.

    Стягнути з Управління  праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області, з р/р 35212007000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 347.89 грн., держмита.

   

    В решті позову відмовити за безпідставністю.

    Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги.

Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано до Київського апеляційного адміністративного суду, через Олевський районний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                         Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація