Справа №: 2-1038-10
2-1038-10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 квітня 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючого - судді Очеретяного В.А.
при секретарі Юхименко Г.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні м.Умань цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Уманської міської ради про визнання права власності на самочинно добудовану споруду, -
встановив :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до Уманської міської ради про визнання права власності на самочинно добудовану споруду, посилаючись на те, що на підставі рішення виконавчого комітету Уманської міської ради № 676 від 13 грудня 2001 року було затверджено проект відведення земельних ділянок і для реконструкції належної йому квартири АДРЕСА_1 та надано йому в користування земельну ділянку площею 77 м2 за вказаною адресою.
Актом Державної технічної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта від 21 лютого 2002 року згідно рішення виконкому Уманської міської ради № 95 від 28 лютого 2002 року даний об'єкт введено в експлуатацію як такий, що відповідає ДБН, проекту та технічним умовам.
Згідно технічного паспорту нежитлового будинку по вул. Тищика, 25 в м.Умань Черкаської області, до належної йому квартири у вказаному будинку, площею 58,9 м2, на першому поверсі двоповерхового нежитлового будинку на прилеглій земельній ділянці здійснено прибудову приміщення 8,50 х 4,875 м з переплануванням загальної площі на 35,9 м2.
Дана прибудова виконана без розроблення проектно-кошторисної документації.
Прибудова межує з частиною будинку по вул. Тищика, 25 в м.Умань, яка належить ОСОБА_2 (квартири № 1 та № 6), з яким було узгоджено вказане будівництво, заперечень проти існування прибудови він не має, що підтверджується його письмовою заявою.
На даний час, коли будівництво завершено, у нього виникла необхідність розпорядитись своїм майном, тому він вимушений звернутись з даним позовом в суд для вирішення питання про визнання за ним права власності на дану прибудову, що не порушує будь-чиїх прав та інтересів, прибудована до частини будинку, введеного в експлуатацію як такого, що відповідає ДБН, проекту та технічним умовам.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав та просив суд їх задоволити в повному обсязі.
Представник відповідача - Уманської міської ради - ОСОБА_3, який діє згідно довіреності № 01/667 від 19 квітня 2010 року, позовні вимоги не визнав та заперечує проти їх задоволення.
Вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що на підставі рішення виконавчого комітету Уманської міської ради № 676 від 13 грудня 2001 року було затверджено проект відведення земельних ділянок і для реконструкції належної ОСОБА_1 квартири АДРЕСА_1 та надано йому в користування земельну ділянку площею 77 м2 за вказаною адресою.
Актом Державної технічної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта від 21 лютого 2002 року згідно рішення виконкому Уманської міської ради № 95 від 28 лютого 2002 року даний об'єкт введено в експлуатацію як такий, що відповідає ДБН, проекту та технічним умовам.
Згідно технічного паспорту нежитлового будинку по вул. Тищика, 25 в м.Умань Черкаської області, до належної йому квартири у вказаному будинку, площею 58,9 м2, на першому поверсі двоповерхового нежитлового будинку на прилеглій земельній ділянці без розроблення проектно-кошторисної документації здійснено прибудову приміщення 8,50 х 4,875 м з переплануванням загальної площі на 35,9 м2 .
Прибудова межує з частиною будинку по вул. Тищика, 25 в м.Умань, яка належить ОСОБА_2 (квартири № 1 та № 6), з яким було узгоджено вказане будівництво, заперечень проти існування прибудови він не має, що підтверджується його письмовою заявою.
На даний час, коли будівництво завершено, суд вважає за можливе визнати за ОСОБА_1 право власності на вище вказану прибудову, оскільки вона не порушує будь-чиїх прав та інтересів, прибудована до частини будинку, введеного в експлуатацію як такого, що відповідає ДБН, проекту та технічним умовам.
Відповідно висновку КП „Уманське міське архітектурне бюро" № 44 від 16 березня 2010 року, довідки Уманського РУ ГУ МНС України в Черкаській області від 15 березня 2010 року: прибудова розміром 8,50 х 4,875 м по вул. Тищика, 25 в м.Умань побудована самочинно без відповідної проектної документації на її будівництво.
Відповідно висновку про самочинне будівництво Уманської міської СЕС № 03/1-635 від 15 березня 2010 року - при зведенні прибудови до будинку по вул. Тищика, 25, в м.Умань буд-яких порушень норм та правил будівництва та облаштування споруди не виявлено.
Згідно ч.1 ст.376 ЦК України: житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважається самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або із істотним порушенням будівельних норм і правил.
Згідно ч.3 ст.37б ЦК України: право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
Відповідно ч.5 ст.376 ЦК України: на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Відповідно ч.2 ст.331 ЦК України: право власності на новостворене майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті всебічного, повного та об'єктивного їх розгляду в судовому засіданні, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 10, 59, 60, 208, 209, 212-215 ЦПК України, ст.331, 376 ЦК України, суд -
вирішив :
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на прибудову розміром 8,50 х 4,875 м до будинку № 25 по вул. Тищика в м.Умань Черкаської області, площею 36,7 м2 на першому поверсі двоповерхового нежитлового будинку.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Уманський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційного суду Черкаської області або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий: В.А. Очеретяний