Судове рішення #51661511

Справа №: 2-1214-10

2-1214-10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 липня 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області

в складі: головуючого - судді Очеретяного В.А.

при секретарі Драч Д.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Умань цивільну справу за позовом прокурора Уманського району Черкаської області, в інтересах держави в особі: управління агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації, до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів, виділених на фінансову підтримку виробництва продукції тваринництва,

встановив:

Прокурор Уманського району звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись на те, що перевіркою, проведеною прокуратурою Уманського району в управлінні агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації, встановлено, що ОСОБА_1 надміру виплачено бюджетних коштів, виділених на фінансову підтримку виробництва продукції тваринництва на суму 1083 гривні 60 копійок.

У зв'язку з викладеним, спори, що виникають при цьому, зачіпають інтереси держави, що відповідно до ст.121 Конституції України покладає на прокуратуру обов'язок представництва інтересів держави в суді.

Жителька с.Аполянка Уманського р-ну ОСОБА_1, з метою отримання бюджетних коштів, виділених на фінансову підтримку виробництва продукції тваринництва, звернулася до управління агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації, надавши один примірник приймальної квитанції та довідку про вирощене нею поголів'я худоби, видану виконавчим комітетом Аполянської сільської ради.

Так, ОСОБА_1 до управління агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації надано наступні документи:

-приймальна квитанція № 000678 від 03.10.2006 року, згідно якої ОСОБА_1 здала до ТОВ „Антонівський м'ясокомбінат" 1 голову молодняку ВРХ живою вагою 778 кг (сума дотації за вирощену худобу склала 1089,2 грн.) та 1 голову молодняку ВРХ живою вагою 774 кг (сума дотації за вирощену худобу склала 1083,6 грн.);

-довідку № 174 від 03.10.2006 року, видану виконавчим комітетом Аполянської сільської ради, згідно якої ОСОБА_1 виростила в особистому господарстві дві голови молодняку ВРХ (як вбачається із даної довідки, інформація взята з погосподарської книги № З, господарство № 220).

У подальшому, на підставі вищезазначених документів, ОСОБА_1 було нараховано допомогу у вигляді фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва на загальну суму 2172,8 грн.

Проте, у період з 10 січня 2008 року по 05 лютого 2008 року в ході проведення планової ревізії в управлінні агропромислового розвитку Уманської РДА працівниками контрольно-ревізійного відділу у м.Умані та Уманському районі встановлено, що інформація, яка відображена в згаданій довідці сільської ради, не відповідає даним погосподарської книги.

Так, в погосподарській книзі № 3 за 2006 рік в розділі „Худоба в приватній власності домогосподарства" особовий рахунок № 220 ОСОБА_1 вказано 1 голова молодняку ВРХ, в той час як в довідці сільської ради містяться відомості щодо 2 голів молодняку ВРХ.

Достовірно знаючи, що відомості, які відображені в згаданій довідці сільської ради, не відповідають даним погосподарської книги (щодо кількості голів молодняку ВРХ), ОСОБА_1 надала дану довідку до управління агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації, в результаті чого незаконно отримала допомогу у вигляді фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва за вирощування однієї голови молодняку ВРХ в сумі 1083 гривні 60 копійок.

Приховання ОСОБА_1 вищезазначених обставин вплинуло на визначення розміру допомоги у вигляді фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва, яка була сплачена останній.

Згідно п.5 „Порядку використання коштів державного бюджету, що спрямовуються для фінансової підтримки виробництва продукції тваринництва", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2005 р. N 325 з наступними змінами (далі Порядок), фінансова підтримка надається сільськогосподарським товаровиробникам за вирощені ними та продані, зокрема через товарні біржі та аукціони, на забій і переробку суб'єктам господарювання, які мають власні (орендовані) переробні потужності, або забиті та перероблені у власних (орендованих) переробних цехах молодняк великої рогатої худоби.

В п.7 Порядку зазначається, що для отримання фінансової підтримки сільськогосподарські товаровиробники подають управлінням агропромислового розвитку районних держадміністрацій: фізичні особи - один примірник приймальних квитанцій, довідку про вирощене ними поголів'я худоби та птиці, видану сільською, селищною, міською чи районною в місті радою. Пред'являють також паспорт і довідки про присвоєння ідентифікаційного номера та про відкриття рахунка в установі банку.

П.8 Порядку передбачає, що управління агропромислового розвитку районних держадміністрацій на підставі документів, що зазначені у п.7 цього Порядку, протягом двох банківських днів нараховують сільськогосподарським товаровиробникам суми фінансової підтримки за вирощену, продану на забій та переробку або забиту і перероблену худобу та птицю і спрямовують ці кошти на їх рахунки, відкриті в установах банків.

До цього часу належні до повернення на рахунок управління агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації кошти в розмірі 1083 гривні 60 копійок відповідачем не погашені.

В судовому засіданні представник прокурора Уманського району Хмелюк О.М. позов підтримав та просив задоволити його.

Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов не визнала та пояснила, що, як правило, сільська рада проводить облік та реєстрацію поголів'я худоби в господарствах на початку року. На початок 2006 року в її господарстві була 1 голова молодняку ВРХ, що і було відображено в погосподарській книзі. На початку червня 2006 року вона придбала ще одну голову молодняку ВРХ, про що повідомила сільську раду усною заявою, після чого комісією сільської ради був складений акт про наявність у її господарстві ще одної голови молодняку ВРХ. Таким чином, вона виростила та вигодувала дві голови ВРХ, які в жовтні 2006 року здала на забій та отримала за них, передбачену діючим законодавством, фінансову підтримку виробництва продукції тваринництва на суму 2172,8 грн. Вважає позов надуманим і безпідставним, просила відмовити в його задоволенні.

Вислухавши пояснення сторін, покази свідків, вивчивши матеріали справи та дослідивши надані сторонами докази, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено, що відповідач ОСОБА_1 у 2006 році виростила дві голови молодняку великої рогатої худоби, які в жовтні місяці здала на забій і правомірно отримала фінансову підтримку виробництва продукції тваринництва на суму 2172,8 грн., передбачену діючим законодавством, що підтверджено показами свідків ОСОБА_2 - голови Аполянської сільської ради та ОСОБА_3 - секретаря Аполянської сільської ради, оглянутою в судовому засіданні погосподарською книгою Аполянської сільської ради та актом про придбання в червні 2006 року відповідачкою однієї голови молодняку ВРХ.

Керуючись ст.ст.10, 59,60, 208,209, 212-215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 16,1166 ЦК України,

вирішив:

Відмовити в задоволенні позову прокурора Уманського району Черкаської області, в інтересах держави в особі: управління агропромислового розвитку Уманської районної державної адміністрації, до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів, виділених на фінансову підтримку виробництва продукції тваринництва.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Уманський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.


Головуючий: В.А. Очеретяний


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація