АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 11-п/774/288/13 Справа № 180/2679/13 Головуючий у 1 й інстанції - Доповідач - Риб'янець С.А.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 листопада 2013 року м. Дніпропетровськ
колегія суддів судової палати у кримінальних справах
Апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
Головуючого судді Риб’янець С.А.
суддів Сенченко І.М., Кононенко О.М.
при секретарі Кудлач Ю.В,
за участю прокурора Постолова М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську подання в.о. голови Марганецького міського суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 щодо вирішення питання підсудності кримінального провадження відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1,
уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, раніше
судимого, який проживає у ІНФОРМАЦІЯ_3;
який утримується під вартою з 28.07.2011 року.
підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.З ст.185, ч. З ст. 187 КК У країни,-
ВСТАНОВИЛА:
12 листопада 2013 року до Апеляційного суду Дніпропетровської області надійшло подання в.о. голови Марганецького міського суду Дніпропетровської області ОСОБА_1 про визначення підсудності кримінального провадження щодо ОСОБА_2, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушення, передбачених ч.З ст.185, ч. З ст. 187 КК України.
У поданні зазначено, що до Марганецького міського суду Дніпропетровської області надійшов обвинувальний акт кримінального провадження щодо ОСОБА_2,
розгляд зазначеного провадження у судді не відбувся через неможливість створити новий колегіальний склад суду, оскільки в суді працює лише чотири судді і один з яких, вже приймав участь, як слідчій суддя на стадії досудового розслідування, а інший не має повноважень, а тому утворити новий склад суду неможливо.
Заслухавши суддю - доповідача, з’ясувавши думку прокурора, який не заперечував проти задоволення подання, вивчивши матеріали подання, колегія суддів приходить до наступного.
Згідно до ч. 2 ст. 31 КПК України кримінальне провадження в суді першої інстанції щодо злочинів, за вчинення яких передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк більше десяти років, здійснюється колегіально судом у складі трьох професійних суддів. Відповідно до обвинувального акту який надійшов до суду, ОСОБА_2 обвинувачується у вчиненні кримінальних правопорушень за одне із яких передбачено покарання у виді до дванадцяти років позбавлення волі, а тому дане кримінальне провадження підлягає колегіальному розгляду.
Згідно до ст. 76 КПК України, суддя, який брав участь у кримінальному провадженні, як на стадії досудового розслідування, так і в провадженні судді першої інстанції, не має права повторно приймати участь у кримінальному провадженні.
Враховуючи те, що дійсно у Марганецькому міському суді Дніпропетровське і області працює лише четверо суддів, один з яких по даному провадженню вже приймав процесуальні рішення, а інший суддя не має повноважень, що унеможливлює утворити новий колегіальний склад суду для судового розгляду зазначеного кримінального провадження.
Поряд з цим ч.1 ст.34 КПК України встановлено, що кримінальне провадження може бути передано на розгляд іншого суду, якщо неможливе утворити новий склад суду для судового розгляду.
З урахуванням наведеного, колегія суддів приходить до висновку про задоволення подання Марганецького міського суду Дніпропетровської області та передання кримінального провадження щодо ОСОБА_2 для розгляду по суті до територіально найближчого суду - Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області.
Керуючись ст.ст. 34, 405 КПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Матеріали кримінального провадження щодо ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.З ст.185, ч. З ст. 187 КК України передати до Нікопольського міськрайоного суду Дніпропетровської області для розгляду по суті.
Судді: