Судове рішення #51627577

Коростишівський районний суд Житомирської області


Справа № 1-107/10

Провадження № -

ВИРОК

Іменем України

19 серпня 2010 року м.Коростишів

Коростишівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого Шимон Л.С.

при секретарі Мельник Ж.А.

з участю прокурора Налапко М.М.

захисника адвоката ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Коростишеві кримінальну справу по обвинуваченню


ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, одруженого, на утриманні 2 неповнолітніх дітей 2002р.н. та 2005р.н., військовозобов'язаного, не працює, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого,


у вчиненні злочину, передбаченого ст.368 ч.2 КК України,-


ВСТАНОВИВ:

Підсудний ОСОБА_2, виконуючи обов'язки начальника Коростишівської МДПІ ДПА України в Житомирській області, являючись службовою особою, яка займає відповідальне становище, та якій присвоєно спеціальне звання радник податкової служби 1 рангу, отримав хабара, поєднаного з вимаганням.

Вказаний злочин вчинено при наступних обставинах.

Наказом голови Державної податкової адміністрації України в Житомирській області №362-о від 27.10.2009р. ОСОБА_2 призначено на посаду заступника начальника Коростишівської МДПІ.

Наказом в.о. голови Державної податкової адміністрації України в Житомирській області №36-в від 26.02.2010р. на період відпустки начальника Коростишівської МДПІ з 01.03.2010 по 16.03.2010р. на ОСОБА_2 покладено обов'язки начальника Коростишівської МДПІ.

Будучи обізнаним про початок проведення комплексної документальної перевірки дотримання податкового та валютного законодавства TOB «Українська гранітна корпорація» згідно плану-графіку на 1 квартал 201 Ороку на підставі направлення від 11.02.2010р. №82, а також про порушення, виявлені під час проведення вказаної перевірки, являючись службовою особою, яка займає відповідальне становище, діючи умисно, з корисливих мотивів з метою одержання хабара виконуючий обов'язки начальника Коростишівської МДПІ ОСОБА_2 01.03.2010р. в денний час неподалік будівлі Коростишівської МДПІ в м.Коростишеві по вул.Шевченка

1 за зменшення в даному акті перевірки сум донарахованих податків та штрафних санкцій за виявлені під час перевірки порушення вимагав від ОСОБА_3 - засновника перевіряємого TOB - хабар в розмірі 20000грн., висловлюючи при цьому погрози про те, що у разі відмови давання хабара, створить всі необхідні умови для збільшення сум податків та штрафних санкцій.

Усвідомлення того, що не завищення сум податків та штрафних санкцій за результатами перевірки можливе лише за умов давання хабара ОСОБА_2, змусило ОСОБА_3 вважати, що його законним інтересам як засновника перевіряє мого товариства загрожує реальна небезпека, в зв'язку з чим він змушений був підкоритись незаконним вимогам представника влади - виконуючого обов'язки начальника Коростишівської МДШ ОСОБА_2

При цьому, реалізуючи злочинний умисел, направлений на отримання хабара, ОСОБА_2 вказав засновнику вказаного товариства про те, що останній має передати гроші в сумі 20000грн. В зв'язку з цим ОСОБА_2 вказав, що ОСОБА_3 має прибути до нього 04.03.2010р. Зрозумівши наполегливість ОСОБА_2С, підкоряючись незаконним вимогам ОСОБА_2С, 04.03.2010р. близько 15 год. перебуваючи в службовому кабінеті ОСОБА_2 в приміщенні Коростишівської МДПІ в м.Коростишеві, вул..Шевченка 1, ОСОБА_3 передав, а виконуючий обов'язки начальника Коростишівської МДПІ ОСОБА_2 отримав від нього хабара поєднаний з вимаганням у вигляді грошових коштів в сумі 20000 гривень.

В судовому засіданні підсудний ОСОБА_2 свою вину в

інкримінованому злочині визнав повністю та суду показав, що з 27.10.2009р.

він працював на посаді заступника начальника Коростишівської МДПІ. З

26.02.2010р. на період відпустки начальника Коростишівської МДПІ, на

нього було покладено обов'язки начальника Коростишівської МДПІ. Згідно

національного плану перевірок в лютому 2010р. ^ працівниками

Коростишівської МДПІ було розпочато виїзну перевірку TOB «Українська

гранітна корпорація» з питань дотримання вимог податкового та валютного

законодавства, яка проходила в приміщенні Коростишівської МДПІ. За

деякий час до перевірки в с.Харитонівка знайомий підсудного ОСОБА_4

представив ОСОБА_2 раніш невідомого чоловіка на ім'я ОСОБА_3, який, як

з'ясувалось під час розмови, є засновником TOB «Українська гранітна

корпорація», і попросив допомогти при проведенні перевірки вказаного

підприємства - а саме: лояльно віднестись, при цьому ОСОБА_2 та ОСОБА_3

обмінялись номерами телефонів. У визначений день підприємством було

надано до Коростишівської МДПІ документи, необхідні для проведення

перевірки; підсудний цікавився у заступника Коростишівської МДПІ

ОСОБА_5 про суму нарахування податків за результатами перевірки, яка

повідомила, що в разі визнання нікчемними ряду угод і встановлення

фактичного об'єму видобутку каменя на кар'єрі - залучення маркшейдера -

можливі значні суми донарахувань. 01.03.2010р. в денний час в

Коростишівську МДПІ до ОСОБА_2 приїхав ОСОБА_3, який цікавився ходом перевірки, виявленими порушеннями, в його присутності ОСОБА_2 викликав працівника ДПІ ОСОБА_5, яка в кабінеті підсудного роз'яснила виявлені в жоді перевірки порушення з боку ТОВа та порушення, які можуть бути виявлені в майбутньому, після чого ОСОБА_3 і ОСОБА_2 розмовляли про суть порушень та швидку сплату коштів до бюджету, після цього вдвох вийшли на вулицю, де підсудний ОСОБА_2 озвучував проблеми, які можуть виникнути у ОСОБА_3, в тому числі і в майбутньому, якщо він відмовиться сплатити 20000грн., то сума донарахувань буде близько 175тис.грн., а може і близько 500тис.грн., а якщо сплатить 20000грн. - то сума буде близько 60000грн. При цій розмові зазначив ОСОБА_3, що він має приїхати до середи 03.03.2010р., виконати зазначені ним умови - передати вказані кошти в сумі 20000грн. , а також підписати та отримати акт перевірки підприємства. 03.03.2010р. ОСОБА_2 двічі телефонував ОСОБА_3, запитав, коли він буде, ОСОБА_3 зазначив, що знаходиться в м.Києві, заїхав в цей день пізніше, але гроші не привіз, та запропонував знову зустрітися завтра і домовились про передачу хабара в розмірі 20000 гривень наступного дня. При кожній зустрічі, він неодноразово пояснював ОСОБА_3, що якщо той не передасть йому зазначеної суми грошей, то можуть бути небажані наслідки. 04.03.2010р. близько 15-ї години, більш точний час не пам'ятає, він знову зустрівся з ОСОБА_3 в приміщенні свого службового кабінету в Коростишівський МДПІ, від якого отримав 20000 гривень, банкнотами 40 по 500 гривень, гроші власноручно поклав в шухляду робочого стола та на прохання ОСОБА_3 запропонував вищезгаданий акт перевірки в електронному вигляді, для чого ОСОБА_2 надав власний носій інформації - флеш-картку, на яку було записано інформацію про результати перевірки TOB (акт). На запитання ОСОБА_3 скільки б мали скаладати нарахування в разі, якщо б він не погодився сплатити 20000грн., ОСОБА_2 схематично на аркуші паперу вказував різні суми - 175 тис. грн.., 500тис.грн., малював стрілочки. 20000грн. через фінансову частину МДПІ не проводив.

Підсудний ОСОБА_2 вину усвідомив, щиро розкаявся у вчиненому. Крім визнавальних показань підсудного, його вина в інкримінованому злочині також стверджується зібраними по справі і дослідженими в судовому засіданні доказами.

- показаннями свідка ОСОБА_3, який в судовому засіданні показав, що являється засновником фірми «Українська гранітна корпорація». В лютому 2010р. було заплановано проведення комплексної документальної перевірки. Точної дати знайомства з ОСОБА_2 назвати не може, при цьому вказав, що познайомив з ОСОБА_6, вони часто їздили з ним в с.Харитонівка. Для зручності проведення перевірки її організували в приміщенні МДПІ, після цього бухгалтер відвезла всі необхідні документи. Вказав, що після знайомства зустрівся з ОСОБА_6 в кабінеті в МДПІ 01.03.2010р. і розмова йшла про нарахування в ході перевірки, при цьому він викликав працівника, яка детально розповіла про результати перевірки, після чого ОСОБА_6 запропонував вийти на вулицю та обговорити питання щодо зменшення суми донарахувань; на вулиці біля приміщення податкової інспекції ОСОБА_6 повідомив йому, що вказані суми за перевіркою можливо зменшити до 60000грн. за грошову винагороду (хабар) в сумі 20000грн., при цьому ОСОБА_6 висловлював погрози, що в разі відмови передати вказані кошти 20000грн., сума нарахувань по даному акту значно збільшиться і у нього виникнуть проблеми. Всього було 3 зустрічі з підсудним в приміщенні МДПІ. При першій зустрічі він лише просив, щоб не застосовували ніяких санкцій; однак суми, яку надалі ОСОБА_3 запропоновано було заплатити, у нього не було, тому він змушений був звернутися з заявою до правоохоронних органів. Другий раз зустрілись в приміщенні МДПІ, де було роз'яснено, що при сплаті 20000 грн. сума нарахувань складатиме близько 85 000 грн., а в разі несплати - близько 300-400 000 грн., точно назвати не зміг, в подальшому на останній зустрічі це все він відобразив схематично на аркуші паперу. 03.03.2010р. підсудний дзвонив свідку і повідомив про необхідність приїхати та сплатити обумовлену суму, але в зв'язку з тим, що перебував поза межами області - в м.Києві, заїхав пізніше без грошей, вирішили зустрітись наступного дня. 04.03.2010р. ОСОБА_3 прибув до УМВС України в Житомирській області, де в одному зі службових кабінетів працівники міліції передали йому вказані 20000грн., сказали, що гроші помічені. Надалі в цей же день 04.03.2010 при третій зустрічі, точний час не пам'ятає, в робочому кабінеті ОСОБА_6 в Коростишівській МДПІ відбулась передача грошей в сумі 20000грн., при цьому ОСОБА_3 вийняв з лівого карману своєї сорочки гроші, кивнув ОСОБА_6 головою і передав їх ОСОБА_6 в руки, які той поклав до шухляди стола. Запитавши в ОСОБА_6 про акт перевірки, після повернення ОСОБА_6 з іншого кабінету отримав флеш-карту пам'яті, на якій зі слів ОСОБА_6 був акт перевірки товариства.

- показаннями свідка ОСОБА_5, яка суду показала, що працює заступником начальника Коростишівської МДПІ. Відповідно до наказу ДПА № 201 в грудні 2009 року був сформований національний план перевірок органами ДПА і було заплановано проведення перевірки* дотримання вимог податкового та валютного законодавства TOB «Українська гранітна корпорація». 29 січня 2010 року товариству було вручено повідомлення про проведення перевірки, яка мала розпочатися в лютому місяці. 11 лютого було виписано та видано направлення на проведення перевірки TOB «Українська гранітна корпорація». Для проведення зазначеної перевірки було залучено двох податкових інспекторів Кириченко А.Л. та Вотінцеву Л.О., та старшого державного інспектора відділу оподаткування фізичних осіб ОСОБА_7 На момент перевірки вказаного TOB, ОСОБА_2 виконував обов'язки начальника МДПІ. В ході перевірки були встановлені певні порушення податкового обліку: в ході документальної перевірки було встановлено завищення валових витрат та заниження валового доходу, в результаті чого податок на прибуток був занижений на суму 66, 7 тис. грн., а всього результат перевірки складав 85 тис. грн.. На основі висновків перевірки мало сформуватися рішення, т. як заперечень на акт не надходило, було винесено рішення і направлене платнику рекомендованим листом з повідомленням. Свідок показала суду, що ОСОБА_3, бачила один раз в кабінеті ОСОБА_2С, три цьому розповідала про суть виявлених порушень. 04.03.2010р. на прохання ОСОБА_2 скопіювала на флеш-карту пам'яті електронний варіант [акту перевірки ТОВ.

- показаннями свідка ОСОБА_8, яка суду показала, що працює головним державним інспектором-ревізором Коростишівської МДШ. Суду пояснила, що було направлено на перевірку TOB «Українська гранітна корпорація», перевірка за період з 01.10.2006 р. по 30.09.2009 року. Згідно наказу перевірка розпочалася 15.02.2010 р. і тривала до 26.02.2010 року. Під час перевірки було встановлено завищення валових витрат та заниження валового доходу, в результаті чого податок на прибуток був занижений на суму 66 799 грн. та нараховано штрафних санкцій на суму 18 342 грн. Всього це складало близько 85 тис грн.. Коли акт перевірки було повністю сформовано, платник не з'явився, щоб засвідчити це своїм підписом, тому акт було підписано працівниками ДПІ та цього ж дня 04.03.2010р. акт було направлено товариству поштою. При цьому вказує, що персонально з ОСОБА_2 з приводу вказаної перевірки не спілкувались.

- показаннями свідка ОСОБА_9, яка суду показала, що працює головним державним податковим інспектором-ревізором Коростишівської МДШ. Суду пояснила, що приймала участь у складі перевіряючих при перевірці TOB «Українська гранітна корпорація», дала показання, аналогічні показанням ОСОБА_8

- показаннями свідка ОСОБА_4, який суду показав, що на початку 2010 року ОСОБА_3 попросив, щоб він познайомив його з ОСОБА_2 Знайомство відбулось випадково, між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 відбувалась розмова приблизно 5-10 хв., при якій він присутній не був. Повідомив суду, що про обставини злочину йому нічого не відомо.

- показаннями свідка ОСОБА_10, який в судовому засіданні пояснив, що в м.Житомирі він та його знайомий Ярмак були запрошені працівниками міліції в якості понятого, разом з - ними приїхали до м.Коростишева, чекали біля приміщення МДПІ поки покличуть, далі разом з працівниками міліції зайшли в кабінет підсудного, де на підлозі лежали гроші, як потім з'ясувалось - 20000грн., в той час як працівники міліції освітили руки підсудного ОСОБА_2 було видно на них плями жовтого кольору, на грошах світилась буква «X», працівники міліції склали відповідні документи, які він підписував, про обставини отримання хабара більш нічого не відомо, що казав сам підсудний про природу отримання грошей, свідок вже не пам'ятає, вказав, що ОСОБА_3 бачить вперше.

- показаннями свідка ОСОБА_11, оголошеними в судовому засіданні, згідно яких йому та його знайомому ОСОБА_10 працівниками міліції було запропоновано бути понятими, на що він погодився. Надалі приїхали до м.Коростишів, до Коростишівської МДПІ, після дзвінка на мобільний телефон одному із співробітників, вийшли з автомобіля та зайшли до податкової інспекції, де побачив підсудного ОСОБА_2, біля вікна з його кишені щось випало, як потім з'ясувалось - це були перемотані резинового стрічкою гроші в сумі 20000грн., які зі слів ОСОБА_2 він щойно отримав у позику від знайомого, після цього розпочався огляд, під час якого лампою, що випромінює ультрафіолетові промені, було освітлено руки ОСОБА_2 та на лівій руці останнього між великим та вказівним пальцями та на долоні стало видно світло-жовті плями, які були невидимі при звичайному освітленні, аналогічне світіння було виявлено і на лівій кишені штанів та жакеті. Після цього працівники міліції зробили змиви, поклали гроші на стіл, перерахували та розклали поштучно: виявилось 40 купюр номіналом 500грн. кожна на загальну суму 20000грн., під час освітлення лампою на кожній купюрі з лицьової сторони було видно букву X, що світилась фіолетовим кольором, та плями світло-жовтого кольору. Вказані кошти були описані, упаковані в пакет, вилучені також аркуші паперу з чорновими записами, які знаходились на робочому столі. Працівниками міліції було складено протокол огляду місця події, прочитаний, по закінченні проведення огляду всі учасники вийшли з кабінету, який був надалі опечатаний (а.с. 68-70 т.1)

- протоколом прийняття усної заяви ОСОБА_3 про злочин від 02.03.2010р. про вимагання у нього гр. ОСОБА_2 хабара в сумі 20000 гривень за вирішення питань про невідображення в акті перевірки встановлених порушень податкового законодавства та зменшення сум донарахованих податків та штрафних санкцій (а.с.4 т.1);


- протоколом про результати здійснення оперативно-технічних заходів №1,5 від 04.03.2010р., гриф «таємно» знятий 17.03.2010р., де з роздруківки аудіозапису розмови ОСОБА_3 та ОСОБА_2С, із змісту якого вбачається, що ОСОБА_2 отримав від ОСОБА_12 20000 гривень хабара (а.с.6-11 т.2);


- актом огляду та позначення грошових коштів від 04.03.2010р., з якого вбачається, що гроші в сумі 20000грн. купюрами в кількості 40шт номіналом по 500грн. кожна серій та номерів ВХ 0058980, ВБ 4429162, ВЖ 2893049, БР 1908354, БР 6495543, ГТ 0777322, АА 5432354, БН 0365410, БТ 4361130, ВХ 7278642, ВГ 8068349, БТ 5944618, АА 7001153, ГК 7098994, БТ 3224157, ВБ 4616491, ВА 3159277, ГТ 2782215, ВБ 8829233, БН 1133786, ВГ 1791107, ВФ 8891693, ВФ 9159520, АА 5419473, АА 5334259, АА6575400, БН 5838469, ВЖ 3618400, БТ 6583448, БТ 0368636, ВЖ 5366699, ГК 2256459, БР 7271521,ВФ 1455521, ГК 695083, БР 2395082, АА 3817965, ВХ 4810002, ВБ 1647579, В А 3320986 були помічені спеціальним препаратом «Промінь - 1» та за допомогою невидимого барвника - фломастера на них написано позначку «X», який чітко видно в ультрафіолетовому випромінювані, вказані грошові кошти після їх оброблення складено в стовпчик та скріплено гумовою стрічкою блакитного кольору, зазначені кошти після їх огляду та оброблення вручені ОСОБА_3 для використання у заходах з підтвердження фактичних даних про вимагання та отримання хабара гр.. ОСОБА_2 (а.с. 10-11, 20-24 т.1);

••протоколом огляду місця події від 04.03.2010р. , в ході якого в службовому Івбінеті в.о. начальника Коростишівської МДПІ ОСОБА_2 -ІИІСоростишів, вул..Шевченка 1 було вилучено гроші в сумі 20000 гривень: ?40 банкнот номіналом по 500грн. кожна, що отримані в якості хабара від ОСОБА_13 і які попередньо були вручені ОСОБА_3 Під час огляду і [освітлення лампою «Спектр», яка випромінює ультрафіолетове світло, було виявлено при освітленні рук гр..ОСОБА_2 на лівій руці з внутрішньої сторони долоні між великим і вказівним пальцями плями світло-жовтого кольору, на правій руці - з внутрішньої сторони фалангів пальців - також плями світло-жовтого кольору, які не видно при звичайному освітленні, з рук ОСОБА_2 зроблено змиви; під час освітлення названих купюр лампою «Спектр», яка випромінює ультрафіолетове світло, було виявлено на даних купюрах напис літери «X» фіолетового кольору та плями світло-жовтого кольору, які не видно при звичайному освітленні; при освітленні «Спектром» одягу ОСОБА_2 на полі його піджака поблизу лівої зовнішньої кишені та лівої кишені штанів було чітко видно плями світло-жовтого кольору, які не видно при звичайному освітленні, зроблено змиви (а.с.17-19 т.1). Вилучено виявлені на робочому столі аркуші паперу з записами, посвідчення УЖТ №062762 на ім'я ОСОБА_2, вказані грошові купюри - предмет хабара, змиви з рук, з кишені штанів, ноутбук;

- протоколом виїмки від 17.03.2010р., відповідно до якого в приміщенні відділу протидії хабарництву УДСБЕЗ УМВС України в Житомирській області вилучено матеріали проведених оперативно-технічних заходів, що застосовувались відносно ОСОБА_2 на матеріальних носіях: CD-R диск 80 min/700MB ANV №233т, CD-R диск 80 min /700 MB ANV №224 т, протокол про результати здійснення оперативно-технічних заходів від 03.03.10р. №2є740 та від 04.03.10р. №2\741 (а.с. 4,5 т.2);

- протоколом огляду від 18.03.2010р., відповідно до якого в приміщенні каб.№8 прокуратури Житомирської області оглянуто матеріали проведених оперативно-технічних заходів, що застосовувались відносно ОСОБА_2 на матеріальних носіях: CD-R диск 80 min/700MB ANV №233т, CD-R диск 80 min /700 MB ANV №224 т, протокол про результати здійснення оперативно-технічних заходів від 03.03.10р. №2є740 та від 04.03.10р. №2\741 (а.с. 16-17 т.2);

- протоколом огляду від 05.03.2010 р., в ході якого було оглянуто вилучені 04.03.2010р. паперові листки із записами ОСОБА_2 - 20 аркушів білого кольору із записами у виді цифр, номерів, імен і прізвищ. Один із листків має записи «Держ.гір.», «надра», «185 т.1», «63», число «500» перекреслене декілька разів, в правому нижньому куті аркуша зроблено запис слова «нікчемн», від числа 185т. 1 праворуч і вгору до слова Держ. Гір. Спрямована стрілочка, від числа 63 до слова нікчемн. Праворуч і вниз спрямована стрілочка (а.с.57-58 т.1);

- протоколом огляду від 05.03.2010 р., в ході якого було оглянуто вилучене 04.03.2010р. під час огляду службового кабінету службове посвідчення працівника Державної податкової служби ОСОБА_2 -радника податкової служби 1 рангу заступника начальника Коростишівської МДПІ в обкладинці темно-червоного кольору з фотографією з відтиском печатки ДПА України в Житомирській області дійсне до 01.11.2012р. (а.с. 59-60 т.1);

- протоколом огляду від 01.04.2010р. з фототаблицею, згідно якого було оглянуто 40 купюр номіналом по 500грн. кожна серій та номерів ВХ 0058980, ВБ 4429162, ВЖ 2893049, БР 1908354, БР 6495543, ГТ 0777322, АА 5432354, БН 0365410, БТ 4361130, ВХ 7278642, ВГ 8068349, БТ 5944618, АА 7001153, ГК 7098994, БТ 3224157, ВБ 4616491, ВА 3159277, ГТ 2782215, ВБ 8829233, БН 1133786, ВГ 1791107, ВФ 8891693, ВФ 9159520, АА 5419473, АА 5334259, АА6575400, БН 5838469, ВЖ 3618400, БТ 6583448, БТ 0368636, ВЖ 5366699, ГК 2256459, БР 7271521,ВФ 1455521, ГК 695083, БР 2395082, АА 3817965, ВХ 4810002, ВБ 1647579, ВА 3320986 на загальну суму 20000грн., які вилучені під час огляду місця події 04.03.2010р. в службовому кабінеті ОСОБА_2 (а.с. 116,116,117-121 т.2);

- протоколом огляду системного блоку комп'ютера та флеш-карти пам'яті від 16.03.2010р., згідно якого оглянуто флеш-карту пам'яті згідно пояснення гр..ОСОБА_3 04.03.2010р., оглянуто та виявлено 23 файли, які в послідуючому роздруковані та додаються до протоколу; оглянуто та виявлено 14 файлів, які в послідуючому роздруковані та додаються до протоколу, встановлено, що у файлі «act 78» з флеш - картки міститься електронний варіант акту про результати планової виїзної перевірки TOB «Українська гранітна корпорація » з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2006р. по 30.09.2009р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006р. до 30.09.2009р. (а.с. 71 -232 т.1);


- протоколом виїмки від 05.03.2010р., відповідно до якого в приміщенні Коростишівської МДПІ вилучено бухгалтерські документи TOB «Українська гранітна корпорація», за якими проводилась перевірка вказаного підприємства з питань дотримання податкового законодавства (а.с.46-49 т.1);

- протоколом огляду документів від 24.03.2010р., відповідно до якого було оглянуто вилучені працівниками УДСБЕЗ УМВС України в Житомирській області бухгалтерські документи TOB «Українська гранітна корпорація», за якими проводилась перевірка вказаного підприємства з питань дотримання податкового законодавства, вказані документи в послідуючому під розписку передані директору TOB «Українська гранітна корпорація» (а.с. 52-55, 56 т.1);

протоколом виїмки від 17.03.2010р., відповідно до якого в Коростишівської вилучено акт від 04.03.2010р. №86\01-13\23\32935011 про результати нової виїзної перевірки TOB «Українська гранітна корпорація » з питань имання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2006р. по .09.2009р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006р. до 30.09.2009р. на 60 аркушах (а.с. 22 т.2);

- протоколом огляду від 18.03.2010р., відповідно до якого було оглянуто вилучений акт від 04.03.2010р. №86\01-13\23\32935011 про результати планової виїзної перевірки TOB «Українська гранітна корпорація » з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2006р. по 30.09.2009р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2006р. до 30.09.2009р., в розділі 4 акту перевірки «Висновок» вказана сума заниженого податку на прибуток в розмірі 66799грн. (а.с. 83-84, 23-82 т.2);

- протоколом виїмки від 27.04.2010р., відповідно до якого в приміщенні Коростишівської МДПІ вилучено направлення №82 від 11.02.2010р., підписане виконуючим обов'язки начальника Коростишівської МДШ ОСОБА_2, згідно якого було проведено документальну перевірку TOB «Українська гранітна корпорація», розписка, а також план-графік проведення документальних перевірок суб'єктів підприємницької діяльності Коростишівською МДПІ на 1 квартал 2010р., згідно якого було заплановано перевірку TOB «Українська гранітна корпорація» (а.с. 130-134 т.2);

- висновком експерта № 1/278 від 30.03.2010р., згідно якого представлені на дослідження 40 купюр номіналом 500грн. кожна серій та номерів ВХ 0058980, ВБ 4429162, ВЖ 2893049, БР 1908354, БР 6495543, ГТ 0777322, АА 5432354, БН 0365410, БТ 4361130, ВХ 7278642, ВГ 8068349, БТ 5944618, АА 7001153, ГК 7098994, БТ 3224157, ВБ 4616491, ВА 3159277, ГТ 2782215, ВБ 8829233, БН 1133786, ВГ 1791107, ВФ 8891693, ВФ 9159520, АА 5419473, АА 5334259, АА6575400, БН 5838469, ВЖ 3618400, БТ 6583448, БТ 0368636, ВЖ 5366699, ГК 2256459, БР 7271521,ВФ 1455521, ГК 695083, БР 2395082, АА 3817965, ВХ 4810002, ВБ 1647579, ВА 3320986 є купюрами Національного банку України, які виготовлені з дотриманням вимог щодо виготовлення документів даного зразка на відповідному підприємстві (а.с. 96-99 т.2);


- висновком експерта № 2/220 від 29.03.2010р., згідно якого спеціальна хімічна речовина, виявлена на наданих на дослідження банкнотах в кількості 40 шт. номіналом 500 гривень кожна, на кільці з гумоподібного матеріалу, тампоні із змивами з пальців рук та кисті рук ОСОБА_2, тампони із змивами з кишені його брюк, на аркуші паперу із зразком препарату помітки грошей мають спільну родову належність; крім того, на поверхні перерахованих банкнот виявлено наявність нашарування спеціальної хімічної речовини у формі літери «X», яка не має спільної родової належності з усіма іншими представленими на дослідження зразками спеціальної хімічної речовини (а.с. 103-113 т.2);

- наказом Голови Державної податкової адміністрації України у Житомирській області №362-о від 27.10.2009р. про призначення з 27.10.2009р. ОСОБА_2 на посаду заступника начальника Коростишівської МДПІ як такого, що пройшов за конкурсом (а.с. 163 т.2);

- наказом в.о. Голови Державної податкової адміністрації України у Житомирській області №55-о від 12.02.2010р. про покладення з 12.02.2010р. виконання обов'язків начальника Коростишівської МДПІ на заступника начальника ОСОБА_2 (а.с. 166 т.2);

- наказом в.о. Голови Державної податкової адміністрації України у Житомирській області №36-в від 26.02.2010р. покладення виконання обов'язків начальника Коростишівської МДПІ на ОСОБА_2 - заступника начальника Коростишівської МДПІ (а.с. 167 т.2);

- функціональними повноваженнями керівництва Коростишівської МДПІ, затвердженими наказом Коростишівської МДПІ №509 від 31.12.2009р., згідно яких посади начальника та заступника Коростишівської МДПІ пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків, а особи, які їх обіймають, є службовими особами, які займають відповідальне становище (а.с. 172-179 т.2).


Оцінивши зазначені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність вини підсудного ОСОБА_2 у вчиненні даного злочину, і ці його умисні дії кваліфікує за ст.368 ч.2 КК України як одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, хабара, поєднане з вимаганням хабара.

Обираючи підсудному ОСОБА_2 вид та міру покарання, суд враховує характер та ступінь тяжкості скоєного ними злочину, що відноситься до категорії тяжких, особу підсудного та обставини, що пом'якшують і обтяжують їх відповідальність.

Так, обтяжуючих відповідальність підсудного обставин судом не встановлено.

Пом'якшуючою відповідальність ОСОБА_2 обставиною суд визнає усвідомлення своєї вини, щире каяття у скоєному та сприяння розкриттю злочину.

Крім того, суд також враховує і те, що ОСОБА_2 вперше притягується до кримінальної відповідальності, виключно позитивно характеризується за місцем проживання та роботи, за власним бажанням звільнився з органів Державної податкової служби, має на утриманні неповнолітніх дітей 2002р.н. та 2005р.н., мати-пенсіонера, утримує племінницю 2003р.н., над якою встановлена опіка його матері, мати неповнолітньої дитини померла, батько відбуває покарання у вигляді позбавлення волі, має на утриманні рідну тітку похилого віку, думку прокурора, захисника, в зв'язку з чим приходить до висновку про те, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства.

Враховуючи, що особі, яка вчинила злочин, має бути призначене покарання, необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів, суд приходить до висновку, що покарання ОСОБА_2 необхідно призначити в межах санкції закону, за яким він притягується до кримінальної відповідальності, у вигляді позбавлення волі з конфіскацією всього особисто йому належного майна з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, в установах та організаціях, незалежно від їх форм власності та можливо звільнити від відбування призначеного покарання з випробуванням шляхом встановлення максимального іспитового строку і покладення відповідних обов'язків.

Долю речових доказів по справі вирішити відповідно до вимог ст.. 81 КПК України.

Судові витрати підлягають стягненню з підсудного.

Керуючись ст.323, 324 КПК України, суд,-3 АСУ ДИВ:


Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні злочину, передбаченого ст.368 ч.2 КК України, та призначити йому покарання у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі з конфіскацією всього особисто йому належного майна з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності строком на 2 (два) роки та позбавленням на підставі ст..54 КК України спеціального звання - радник податкової служби першого рангу.

На підставі ст.75, 76 КК України звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного основного покарання з випробуванням, якщо він протягом 3 (трьох) років іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки: періодично з'являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи, без згоди даного органу не виїжджати на постійне місце проживання за межі України, повідомляти про зміну місця проживання, роботи.

На підставі ст.77 КК України додаткове покарання у виді конфіскації майна не застосовувати.

Міру запобіжного заходу до вступу вироку в законну силу відносно ОСОБА_2 залишити попередню - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Речові докази по справі - гроші в сумі 20000грн., передані на зберігання в УДСБЕЗ УМВС України в Житомирській області, а саме ¬грошові купюри 40шт. номіналом по 500грн. кожна ВХ 0058980, ВБ 4429162, ВЖ 2893049, БР 1908354, БР 6495543, ГТ 0777322, АА 5432354, БН 0365410, БТ 4361130, ВХ 7278642, ВГ 8068349, БТ 5944618, АА 7001153, ГК 7098994, БТ 3224157, ВБ 4616491, ВА 3159277, ГТ 2782215, ВБ 8829233, БН 1133786, ВГ 1791107, ВФ 8891693, ВФ 9159520, АА 5419473, АА 5334259, АА6575400, БН 5838469, ВЖ 3618400, БТ 6583448, БТ 0368636, ВЖ 5366699, ГК 2256459, БР 7271521,ВФ 1455521, ГК 695083, БР 2395082, АА 3817965, ВХ 4810002, ВБ 1647579, ВА 3320986 залишити в УДСБЕЗ УМВС України в Житомирській області, службове посвідчення ОСОБА_2 повернути в ДПА в Житомирській області, CD-R диск Professional 80 min|700 MB ANV №223т, CD-R диск Professional 80 min|700 MB ANV №224т, флеш-карту пам'яті «pqi treveling U230», паперовий листок із записами зберігати при кримінальній справі, акт про результати планової виїзної перевірки TOB «Українська гранітна корпорація» від 04.03.2010р. №86/01-13/23/32935011 залишити в матеріалах справи, кільце із гумоподібного матеріалу, яким були перев'язані грошові купюри, ватні тампони із змивами - знищити.

Арешт, накладений на автомобіль «ЗАЗ 110206», скасувати після вступу вироку в законну силу.

Стягнути з ОСОБА_2 140 (сто сорок) грн. 76 коп. судових витрат за проведення експертизи спеціальних хімічних речовин та 451 (чотириста п'ятдесят одну) грн. 20 коп. судових витрат за проведення технічної експертизи документів.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області через Коростишівський районний суд Житомирської області на протязі 15 діб, починаючи з моменту його проголошення.


Суддя Л.С.Шимон


  • Номер:
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
  • Номер справи: 1-107/10
  • Суд: Семенівський районний суд Полтавської області
  • Суддя: Шимон Л.С.
  • Результати справи: розглянуто з постановленням вироку
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.08.2010
  • Дата етапу: 19.11.2010
  • Номер:
  • Опис:
  • Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
  • Номер справи: 1-107/10
  • Суд: Ленінський районний суд м. Полтави
  • Суддя: Шимон Л.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.01.2010
  • Дата етапу: 21.01.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація