Справа №2-311/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2009 року Рожищенський районний суд Волинської області
в складі:
головуючого- судді Сіліча І.І.
при секретарі- Романчук С.М.
з участю представника позивача- ОСОБА_4
відповідача- ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Рожище цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні житлом, шляхом виселення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні житлом, шляхом виселення.
В обґрунтування своїх вимог вказує, що 18 березня 2009 року між нею та ОСОБА_3 був укладений договір дарування квартири АДРЕСА_1. Після укладення договору дарування вона належним чином зареєструвала своє право власності на вищезазначений об’єкт нерухомості в Волинському обласному бюро технічної інвентаризації. Квартира приймалася нею в дар з метою її використання за цільовим призначенням, тобто для особистого проживання. Однак, проживання в належній їй квартирі є для неї неможливим, так-як в ньому зареєстрований та проживає відповідач. Спірне житлове приміщення складається з кімнати житловою площею 14,1 кв.м., коридору та кухні, а відтак проживання в ньому ОСОБА_2 унеможливлює її проживання в квартирі, та створює їй перешкоди в здійсненні права власності на житло.
Покликаючись на викладені обставини позивач просила усунути перешкоди в користуванні належним їй майном шляхом виселення ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4 заявлені вимоги підтримав з підстав, зазначених в позовній заяві і просить задовольнити їх.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав. Однак, суду пояснив, що за час тривалого проживання в квартирі він провів ряд будівельних та оздоблювальних робіт, на що затратив значну суму коштів, а відтак вважає, що позивач має йому їх відшкодувати.
Заслухавши пояснення сторін, з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
З пояснень сторін, матеріалів справи судом встановлено, що позивачка є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 18.03.2009 року (а.с.5).
Загальна площа приміщень спірної квартири складає 3,30 кв.м, що стверджується технічним паспортом (а.с.7-8).
Згідно ч.1 ст.317 ЦК України передбачено, що власникові належить право володіння, користування та розпорядження своїм майном.
Проживання відповідача в належній позивачу квартирі створює перешкоди останньому в користуванні нею, а відтак порушує її право власності на даний об’єкт нерухомості.
Згідно ст.191 ЦК України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Судом встановлено також, що позивач неодноразово зверталась в усному порядку до відповідача з проханням виселитися та знятися з реєстрації з належної їй квартири АДРЕСА_1, однак, ОСОБА_2 відмовляється. Дана обставина сторонами не оспорюється, а відтак в силу ст.61 ЦПК України вона звільнена від доказування.
Суд ставиться критично до пояснень відповідача з проханням стягнути з позивача в його користь майнові витрати понесені ним на будівельні та оздоблювальні роботи в квартирі, так-як суд розглядає справу в межах заявлених позовних вимог. Оскільки відповідачем зустрічний позов не пред’являвся, то суд не вправі вирішувати вимоги відповідача під час розгляду даної справи.
На основі викладеного, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення і слід усунути перешкоди в користуванні майном ОСОБА_1, шляхом виселення ОСОБА_2 із квартири АДРЕСА_1 без надання іншого жилого приміщення.
На підставі ст.317, 391 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 60, 209, 214, 215, 218 ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод в користуванні житлом шляхом виселення задовольнити.
Усунути перешкоди в користуванні майном ОСОБА_1 шляхом виселення ОСОБА_2 з квартири АДРЕСА_1, без надання іншого жилого приміщення.
Стягнути з ОСОБА_2 в користь ОСОБА_1 46 (сорок шість) грн. понесених судових витрат.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: /підпис/ І.І.Сіліч
Оригіналу відповідає.
Суддя Рожищенського
районного суду І.І.Сіліч