Судове рішення #51534755


Новокаховський міський суд Херсонської області

м. Нова Каховка, пр. Дніпровський, 1а, 74900, (05549) 4-26-60


Справа №2-а-390/2117

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 лютого 2010 року

Новокаховськии міський суд Херсонської області в складі:

головуючого судді Непомнящої Н.О.;

при секретарі: Биковій Ю.В.

з участю представника відповідача: ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Нова Каховка адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка Херсонської області про визнання дії неправомірними,

встановив:

Позивач звернувся до суду із позовною заявою, посилаючись на те, що згідно Закону України №2195-іу від 18.11.2004 року «Про соціальний захист дітей війни» являється дитиною війки Відповідач не виплачує з 1.01.2006 року щомісячно як дитині війни соціальну допомогу в розмірі 30% відсотків мінімальної пенсії за віком, що передбачено ст. 6 зазначеного закону. Про порушення своїх прав позіеат. стало відомо лише після висвітлення зазначених подій у пресі, після ухвалення відповідного рішення конституційним Судом України 9 липня 2007 року. З наведених підстав просить суд поновити проштпетпї строк для звернення до суду за захистом порушених прав свобод та інтересів, стягнути з відповідача недоплачену щомісячну соціальну допомогу за 2006-2007 роки, зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у м. Нова Каховка нараховувати з 2008 року соціальну допомогу відповідно до вимог Закот України «Про соціальний захист дітей війни» у розмірі 30% відсотків мінімальної пенсії за віком.

До суду надійшла заява про розгляд справи у відсутності позивача.

В судовому засіданні представник відповідача позов не визнав у повному обсязі, посилаючись на відсутність у 2006-2008 роках бюджетних асигнувань на виплату громадянам, які відносяться до категорії діти війни щомісячної державної соціальної допомоги у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Заслухавши представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач є пенсіонером, перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка Херсонської області та має статут дитини війни, згідно з посвідченням № 127398 від 16.02.1994 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках, передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які мають статут дитини війни, на їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтрігмки визначені та закріпленні в Законі України «Про соціальний захист дітей війни».

Згідно з СТ.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (далі Закону) від 18 листопада 2004 року, дітям війни, (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статут ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

На 2007 рік дію статті 6 Закону було зупинено з урахуванням ст. 111 Закону України від 19.12.2006 року «Про Державний бюджет України на 2007 рік», якою встановлено, що «підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» виплачується особам, які є інвалідами (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»), у розмірі 50 % від розміру надбавки, встановленої для учасників війни.

Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.2007 року визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) зупинення дії статті 6 Закону, передбачене Законом України від 19.12.2006 року «Про Державний бюджет України на 2007 рік» та положення статті Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» втратило чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України Рішення, а саме з 09.07.2007 року.

Законом України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до законодавчих актів України"від 28.12.2007 року ч. 1 ст. 6 Закону України «Про соціальний захист вінйи було викладено у наступній редакції: «Дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного і втримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підві: розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.

Рішенням Конституційного суду України від 22.05.2008 року № 10-рп вказані зміни у стаї Закону України «Про соціальний захист дітей війни визнані такими, що не відповідають Ког України.

На думку суду, при вирішенні справ слід враховувати з якого періоду (дати) зупине статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» відновлено та визнано таким, відповідає Конституції України (є неконституційним): у 2007 році з 09.07.2007 року, у 2008 році - з 22.05.2008р. року з дня ухвалення Конституційним Судом України відповідних Рішень.

Враховуючи вище викладене, суд вважає, що позов слід задовольнити частково, ві неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка Херсонської області проведенню перерахунку та виплаті підвищення пенсії позивачу як дитині війни за період з 09. С року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року, зобов'язавши Управління Пенсійного України в місті Нова Каховка Херсонської області нарахувати та виплатити позивачу підвищення у ЗО % надбавки до мінімальної пенсії за віком на підставі статті 6 Закону України «Про сопіа захист дітей війни» з 09.07.2007 року до 31.02.2007 року, з 22.05.2008 по 31.12.2008 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 19, ст. 22, 46, 48 Конституції України, ст. 6 Закону України «Про соціальний дітей війни»; рішення Конституційного Суду у справі за конституційним поданням 46 народних України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36, частини статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 22, 23, 24, 23, 29, ЗО, 39, 42, 45, 46 статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік"(с соціальні гарантії громадян) від 09.07.2007 року Ne 6-рп/2007, Рішення Конституційного суду України від 22. року Ne 10-рп у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Коне України (конституційності) окремих положень ст. 65 розділу І, пунктів 61,62,63, 66 розділу II, пункту З Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих України і 101 народного депутата України щодо відповідності Конституції України(конституційності) пл ст. 67 розділу І, пунктів 1-4, 6-22, 24-100 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік" про внесення змін до деяких законодавчих актів України «(справа щодо предмета та змісту Закону про Державний бюджет України, керуючись ст.ст. 8, 9,12,19, 94,102, 158,159, 161, 162, 163 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити частково.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка Херсонської області по не проведенню перерахунку та виплаті підвищення пенсії ОСОБА_2 Панас дитині війни за період з 09.07.2007 року по 31.12.2007 року, з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року.

Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в місті ОСОБА_3 Херсонської нарахувати та виплатити ОСОБА_2 підвищення у розмірі ЗО % над баям мінімальної пенсії за віком з 02.04.2006 року до 31.12.2006 року, з 09.07.2007 року до 31.12.2007 ршж 22.05.2008 по 31.12.2008 року:

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстаййії шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, з наступним поданням апеляційної скарги протягом 20 днів, чи в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.


Суддя Н.О.Непомняща



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація