Судове рішення #5152408


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


04 червня 2009 р.                                                                               Справа №  2а-17935/09/0370



Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ксензюка А.Я.,

при секретарі судового засідання – Шергіній Ю.О.,

з участю прокурора Рибака А.І.,

представника позивача Гури М.О.,

представника відповідача Лебедя В.В.,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Ковельського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі до Відкритого акціонерного товариства «Ковельський м’ясокомбінат» про стягнення витрат на виплату і доставку пільгових пенсій,


ВСТАНОВИВ:


Ковельський міжрайонний прокурор звернувся з позовом до суду в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі до відкритого акціонерного товариства «Ковельський м’ясокомбінат» про стягнення витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно пункту «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за період з 1 серпня 2008 року по 26 лютого 2009 року в сумі 61 136,18 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відкрите акціонерне товариство «Ковельський м’ясокомбінат» знаходиться на загальні системі оподаткування, тому на підставі частини 2 розділу ХV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» зобов’язане проводити відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні пред’явлені позовні вимоги визнав повністю та повідомив, що заборгованість виникла у зв’язку із тяжким фінансовим становищем товариства.

Заслухавши пояснення та доводи прокурора та представників сторін, дослідивши подані суду письмові докази, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити позов з таких підстав.

Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 5 листопада 1991 року визначено категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. До 17 лютого 2000 року вказана стаття також регулювала порядок внесення підприємствами та організаціями плати до Пенсійного фонду, що покривала витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пп. «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України» від 17 лютого          2000 року порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено, виключено норму, що регулювала дане питання у статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та врегульовано порядок покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій шляхом введення окремого виду збору на обов’язкове державне пенсійне страхування у Закон України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування».

Законом України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що платники збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, передбачені статтею 1 цього Закону України, повинні сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених статтею 4 цього Закону України, що визначається у відсотковому відношенні від об’єкта оподаткування, який передбачений статтею 2 цього Закону України.

Зокрема, відповідно до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування», суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, повинні сплачувати збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у 60-відсотковому і 100-відсотковому розмірі від об’єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Розмір сум до відшкодування на поточний рік витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій призначених на пільгових умовах визначається у повідомленнях, які формуються працівниками Пенсійного фонду України, а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених па пільгових умовах (підпункти 6.4, 6.8 пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою Пенсійного фонду № 21-1 від 19 грудня 2003 року (надалі Інструкція).

Абзац 5 пункту 2 Розділу ХV Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який з 01.01.2006 року стосується і осіб, пенсії, яким призначені відповідно до підпунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» і має зворотну дію, регулює лише порядок виплати пенсій, а не змінює порядок відшкодування, та не звільняє підприємства, зазначені у статті 1 (п.п.1, 2) Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від сплати збору на відшкодування виплачених пільгових пенсій.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» збір на обов’язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду у порядку, визначеному законодавством України.

Пунктом 2 Розділу ХV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. Тобто, діяв зазначений вище порядок відшкодування.

З огляду на викладені норми законодавчих актів, відкрите акціонерне товариство «Ковельський м’ясокомбінат», як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та юридична особа, працівники якого вийшли на пільгову пенсію, зобов’язаний сплатити Пенсійному Фонду збір у 60-відсотковому і 100-відсотковому розмірі сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій його працівникам, тобто, у повному розмірі відшкодувати Пенсійному фонду фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених працівникам відповідача.

З матеріалів справи вбачається, що Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі дійсно виплатило пільгові пенсії та здійснило витрати на їх доставку, що стверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з 1 серпня 2008 року по 26 лютого 2009 року, довідками про виплату пільгових пенсій пенсіонерам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, розрахунками стажу вищезазначеним пенсіонерам.

Відкрите акціонерне товариство «Ковельський м’ясокомбінат»заборгувало Пенсійному фонду 61 136,18 грн. збору на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з 1 серпня 2008 року по 26 лютого 2009 року.

На виконанні у відділі державної виконавчої служби знаходиться  сума 36 390,32 грн.

Оскільки, фактичні витрати на виплату та доставку пільгових пенсій відповідач управлінню Пенсійного Фонду України в місті Ковелі не сплатив, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі пп. «б»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», суд


ПОСТАНОВИВ:


Позов задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Ковельський м’ясокомбінат»          (м. Ковель, вул. Володимирська, 156, код ЄДРПОУ 00443163) на користь Управління Пенсійного фонду України в місті Ковелі (м. Ковель, вул. Незалежності, 101, код ЄДРПОУ 20130176) 61 136,18 грн. фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.


Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі – 9 червня    2009 року. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.


Суддя                                                            А.Я. Ксензюк





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація