АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2015 року суддя судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва Коваль С.М., перевіривши апеляційну скаргу прокурора прокуратури м. Києва Місюри Р.І. на ухвалу Оболонського районного суду м. Києва від 04 серпня 2015 року,
В С Т А Н О В И Л А :
Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 04 серпня 2015 року у підготовчому судовому засіданні прийнято рішення про відмову в затвердженні угоди про визнання винуватості, укладеної 22 липня 2015 року між прокурором прокуратури м. Києва Низенком О.В. та підозрюваним ОСОБА_4, а кримінальне провадження щодо ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 204 КК України повернуто прокурору для продовження досудового розслідування.
Прокурор прокуратури м. Києва Місюра Р.І. 07 серпня 2015 року подав апеляційну скаргу, в якій просить ухвалу суду першої інстанції скасувати та направити обвинувальний акт щодо ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 204 КК України з угодою про визнання винуватості до Оболонського районного суду м. Києва для проведення підготовчого судового засідання.
Перевіривши апеляційну скаргу та вивчивши матеріали кримінального провадження, вважаю, що у відкритті провадження за апеляційною скаргою прокурора слід відмовити, виходячи з наступного.
Порядок та перелік судових рішень, які можуть бути оскаржені в апеляційному порядку чітко визначено та регламентовано Главою 31 КПК України.
Згідно з положеннями ч. 1 ст. 392 КПК України в апеляційному порядку можуть бути оскаржені судові рішення, які були ухвалені судами першої інстанції і не набрали законної сили, а саме: 1) вироки, крім випадків, передбачених статтею 394 цього Кодексу; 2) ухвали про застосування чи відмову у застосуванні примусових заходів медичного або виховного характеру; 3) інші ухвали у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2 ст. 392 КПК України ухвали, постановлені під час судового провадження в суді першої інстанції до ухвалення судових рішень, передбачених частиною першої цієї статті, окремому оскарженню не підлягають, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Частиною третьою ст. 314 КПК України визначено вичерпний перелік рішень, які суд має право прийняти у підготовчому судовому засіданні. При цьому, за змістом ч. 4 вказаної статті КПК України, виключно ухвала про повернення обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Зміст ст. 474 КПК України також не передбачає можливість апеляційного оскарження ухвали суду про відмову в затвердженні угоди про визнання винуватості.
Враховуючи вищевикладене, а саме те, що апеляційна скарга подана прокурором на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, та з урахуванням положень ч. 4 ст. 399 КПК України, у відкритті провадження за апеляційною скаргою прокурора слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 392, 398, 399 КПК України,
У Х В А Л И В :
Відмовити у відкритті провадження за апеляційною скаргою прокурора прокуратури міста Києва Місюри Р.І. на ухвалу Оболонського районного суду м. Києва від 04 серпня 2015 року, якою відмовлено в затвердженні угоди про визнання винуватості, укладеної 22 липня 2015 року між прокурором прокуратури м. Києва Низенком О.В. та підозрюваним ОСОБА_4, та про повернення кримінального провадження прокурору для продовження досудового розслідування.
Копію ухвали про відмову у відкритті апеляційного провадження невідкладно надіслати прокурору прокуратури м. Києва Місюрі Р.І. разом з апеляційною скаргою та доданої до неї матеріалами.
На ухвалу апеляційного суду може бути подано касаційну скаргу протягом трьох місяців з дня її проголошення до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Суддя Апеляційного
суду м. Києва С.М. Коваль
Справа № 11кп/796/1559/ 2015
Головуючий у першій інстанції: Місечко М.М.
Доповідач: Коваль С.М.