Судове рішення #51505948


Васильківський міськрайонний суд Київської області

м. Васильків, вул. Шевченка, 8, 8600, (04571) 2-19-94


Провадження № 2а/1008/476/12 Справа № 1008/3547/12

УХВАЛА

12 червня 2012 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі: головуючого - судді Жука М.В..

при секретарі - Кострубіцькій Т.М., за участю:

представників позивача ОСОБА_1, представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Василькові Київської області питання про поновлення ОСОБА_3 строку на звернення до суду з адміністративним позовом до відділу Держкомзему у м. Васильків Київської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,

встановив:

29 травня 2012 року ОСОБА_3 звернувся до суду з адміністративним позовом до відділу Держкомзему у м. Васильків Київської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії.

У позовній заяві ОСОБА_3 зазначає, що 28 жовтня 2009 року він звернувся до відділу Держкомзему у м. Васильків Київської області із заявою про оформлення та видачу державного акту на право власності на земельну ділянку площею 0,06 га за адресою: м. Васильків, вул. Фестивальна, 9, в порядку, передбаченому Постановою Кабінету Міністрів України № 844 від 05.08.2009 року "Деякі питання реалізації права власності на землю громадянами України у 2009 році".

25 листопада 2011 року він дізнався (згідно листа держкомзему за № 766/03-02), що він втратив право на отримання державного акту на землю безоплатно через те. що Державним бюджетом на 2010 рік не були передбачені витрати на оформлення громадянами правовстановлюючих документів на землю.

Оскільки незважаючи на неодноразові звернення до відповідача, державний акт на право володіння вищезазначеною земельною ділянкою та кадастровий номер позивачем не отримано, ОСОБА_3 просить суд відновити його право на безоплатну видачу державного акту на право власності на земельну ділянку та визнати дії відповідача протиправними, зобов'язати останнього видати державний акт на земельну ділянку, що належить йому на праві приватної воластості.

У судовому засіданні ОСОБА_3 та його представник позов підтримали та просили суд його задовольнити, посилаючись на викладені у позовній заяві обставини.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував, надавши суду документи з яких вбачається, що ОСОБА_3 подано позов з пропуском строку на звернувся до адміністративного суду.

Суд, заслухавши думки учасників процесу, дослідивши письмові матеріали справи, вважає, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду виходячи з наступного.

Судом установлено, що позивач вважає неправомірними дії відділу Держкомзему у м. Васильків Київської області щодо ненадання йому в 2009 році, за рахунок коштів, виділених Державним бюджетом на цей рік на виконання Постанови Кабінету Міністрів України № 844 від 05.08.2009 року, державного акту на земельну ділянку по вул. Фестівальній, 9 у м. Василькові, передану йому рішенням виконавчого комітету Васильківської міської ради від 21 жовтня 1997 року у приватну власність.

Як вбачається з листа від 20 вересня 2011 року, ОСОБА_3 клопоче перед відділом Держкомзему у м. Васильків Київської області про розірвання договору на розроблення технічної документації щодо складення документів, що посвідчують право на земельну ділянку, у зв'язку з відсутністю фінансування робіт, що передбачені постановою Кабінету Міністрів України № 844 від 05.08.2009 року.

Частиною 1 ст. 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч. 2 цієї статті для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно із п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Враховуючи, що під час судового розгляду справи з'ясувалося, що ОСОБА_3 про порушення його право на безкоштовне отримання у 2009 році державного акту на право власності на земельну ділянку дізнався 20 вересня 2011 року, з позовом за захистом цього права звернувся лише 29 травня 2012 року, тобто з пропуском шестимісячного строку на звернення до адміністративного суду, поважних причин для поновлення цього строку в судовому засіданні не встановлено, суд дійшов висновку про залишення його позовної заяви без розгляду з підстав, передбачених п. 9 ч. 1 ст. 155 КАС.

Керуючись ст.ст. 155, 165 186, 254 КАС України, суд

ухвалив:

Адміністративний позов ОСОБА_3 до відділу Держкомзему у м. Васильків Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Ухвалу може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду через Васильківський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги, копія якої одночасно надсилається до суду апеляційної інстанції, протягом п’яти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація