Справа № 2–а–458/10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 квітня 2010 року. Суддя Липоводолинського районного суду Сибільов О.В. розглянувши в порядку письмового провадження в селищі міського типу ОСОБА_1 справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Липоводолинському районі Сумської області про визнання дій Управління Пенсійного фонду України у Липоводолинському районі не правомірними та зобов`язання нарахування та виплати пенсії у відповідності з чинним законодавством,
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_2 26 лютого 2010 року звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України у Липоводолинському районі Сумської області про визнання дій Управління Пенсійного фонду України у Липоводолинському районі не правомірними та зобов`язання нарахування та виплати пенсії у відповідності з чинним законодавством.
Свої позовні вимоги обгрунтовує наступним.
ОСОБА_2, являється учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1-ї категорії, інвалідом 3-ї групи, яка наступила внаслідок роботи по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
На сьогоднішній день він отримує пенсію розміром 1350 гривень із них 980 гривень
*пенсії, 85грн. 95 коп.- щомісячна додаткова пенсія за шкоду заподіяну здоров`ю (15%), 50 грн. - цільова грошова допомога, 28 грн. 40 коп. - доплата до пенсії непрацюючим пенсіонерам, 33 грн. 75 коп.- доплата згідно Постанови КМУ від 23.12.09р, 171 грн.90 коп.
*підвищення особам, прирівняним до інвалідів війни 3-ї групи.
Нещодавно дізнавшись про те, що нарахування пенсії не відповідає діючому пенсійному законодавству і підлягає перерахунку, він звернувся з заявою до управління пенсійного фонду про перерахунок пенсії.
В перерахунку пенсії Пенсійним фондом йому було відмовлено, мотивуючи тим, що при нарахуванні пенсії вони керувалися Постановою КМУ від 03.01.2002р №1, а тому порушень в нарахуванні йому пенсії ними не виявлено.
Дії пенсійного фонду вважає не правомірними з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.46 Конституції України, кожний громадянин має право на соціальний захист.
Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на охорону їхнього життя і здоров`я створення єдиного порядку визначення категорій зон радіоактивного забруднення територій, умов проживання і трудової діяльності на них, соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991р № 796-XII.
В зв`язку з прийняттям ЗУ «Про державний бюджет на 2008 рік» № 107-УІ від 28.12.2007р були внесені зміни до ст. 50, та ч. 4 ст.54 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» по яких фактично до цього часу й нараховується розмір пенсії.
Але дані зміни Рішенням Конституційного Суду № 10-рп/2008 від 22.05.2008р були визнанні не конституційними, відповідно до ч. 4 ст.54 вищезазначеного закону розмір моєї пенсії повинен складати не менше ніж 6 мінімальних пенсій за віком.
Також відповідно до ст. 50 вищезазначеного закону він має право на щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров`ю, у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Тобто з урахуванням викладеного він має право на призначення пенсії в розмірі не нижчому ніж 6 мінімальних пенсій за віком, та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, у розмірі 50 відсотків мінімальної пенсії за віком.
За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими частиною першою ст. 28 ЗУ «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», якою визначено, що мінімальний розмір пенсій за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.
Відповідно до ч. З ст. 67 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», який набрав чинність 31 жовтня 2006 року, у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, визначений відповідно до ст. 54 цього ж закону, а також розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, особам, віднесеним до категорії 1,2,3,4, розмір щомісячної компенсації сім`ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.
Таким чином , новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму.
Відповідно до Закону України «Про державний бюджет» кожного року, кожний квартал прожитковий мінімум для осіб які втратили працездатність змінюється.
Законом України «Про державний бюджет на 2008 рік» з 1 січня 2008р. визначено прожитковий мінімум для осіб які втратили працездатність у розмірі 470 грн., з 1 квітня -481 грн., з 1 липня - 482 грн., з 1 жовтня - 498 грн.
Законом України «Про державний бюджет на 2009 рік» з 1 січня 2009 р. визначено прожитковий мінімум для осіб які втратили працездатність у розмірі 498 грн., з 1 листопада - 573 грн.
Таким чином розмір його пенсії з моменту винесення Рішення Конституційного Суду, а саме з травня 2008 року повинен складати не менше шести мінімальних пенсій за віком, а щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю повинна становити 50% мінімальної пенсії за віком.
Посилання відповідача при нарахуванні йому пенсії на Постанову КМУ №1 від 03.01.2002р.вважає безпідставним, оскільки даний нормативно - правовий акт суперечить основному Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Конституції України, Рішенню Конституційного Суду, відповідно обмежує мої права і свободи.
Дізнавшись про свої порушені права, та отримавши відмову з управління Пенсійного фонду України в Липоводолинському районі у перерахунку пенсії, він вимушений звернутись з даною заявою до суду.
У судове засідання позивач не з’явився, але у письмовій заяві позовні вимоги підтримав та попрохав справу розглянути без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, подав заяву, у якій попросив розглянути справу у відсутності представника відповідача та додав до справи письмове заперечення, де зазначив наступне: дійсно позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Липоводолинському районі Сумської області як одержувач пенсії по інвалідності та щомісячної додаткової пенсії на підставі Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-ХП (далі - Закон № 796-XII) як учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії та має З групу інвалідності
Позивач отримує щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, як інвалід Ш групи у розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та пенсію для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою у розмірі 180% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до змін внесених до ст. 50 та 54 Закону № 796-XIІ пунктом 28 розділу II Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України».
Ст 49, 50, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в редакції Закону від 09.07.07 передбачено, що пенсії особам, віднесеним до 1,2, 3, 4 категорії встановлюються у вигляді державної пенсії. Ст. 54 Закону визначає, що у всіх виплатах розміри пенсій для інвалідів щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по Ш групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком. Ст. 50 даного Закону передбачено, що особам віднесеним до і категорії призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі: інвалідам Ш групи - 50% мінімальної пенсії за віком.
Для нарахування пенсії розмір мінімальної пенсії за віком визначено пунктом 2 постанови ОСОБА_3 міністрів України від 03.01.02 № 1 „Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету". Цим пунктом постанови встановлено, що розрахунок відповідних підвищень проводиться виходячи з розміру 19 гривень 91 копійка. Виходячи з положень даного нормативного акту, за базу розрахунку повинно братися не розмір мінімальної пенсії за віком, а 19,91 гри. (з жовтня 2003 року). Тому розрахунок державної пенсії відповідно до ч.4 ст. 54 та додаткової пенсії відповідно до ст. 50 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи» проведено виходячи з 19,91 гри.
Щодо застосування при обрахунках розміру" мінімальної пенсії за віком, визначеної Законом України Діро загальнообов'язкове пенсійне страхування, ч. 1 ст. 28 якого зазначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то ч. З цієї ж статті визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з ним Законом. Крім того, треба зазначити, цю це,є єдине нормативне визначення, мінімальної пенсії за віком. Інші нормативні акти, окрім Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування*, поняття мінімальної пенсії за віком не розкривають.
Мінімальний розмір пенсії з урахуванням доплати встановлений постановою ОСОБА_3 Міністрів України від 16.07.08 № 654 для ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987-1990 роках інвалідів З групи - 980 гри, а розмір додаткової пенсії, особам віднесеним до І категорії інвалідам 3 групи 15 % від прожиткового мінімуму для осіб які втратили працездатність з 01.1' 1.2009 року (573 грн) - 85.95 гри.
Отже, пенсія Позивача, як інваліда 3 групи, щодо якого встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,, складається із складових:
1 .Розмір пенсії за віком визначений відповідно до постанови ОСОБА_3 Міністрів України від 16.07.08 № 654 "Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян"- з 01.07.2008 року становить- 980.00 гри;
2. Підвищення особам, прирівняним до інвалідів війни 3 групи передбачене Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" і становить з 01.11.09 року 30% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (573 грн.) - 171.90 грн.; Уряд на позачерговому засіданні 26.11.2009 року прийняв рішення, які врегулювали питання, пов`язані із прийняттям Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік. Перерахунок пенсій проведено з 1 листопада 2009 року, виходячи з нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність - 573 грн.
3. Додаткова пенсія особам віднесеним до 1 категорії інвалідам 3 групи 15 % від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність 573 грн - 85. 95 грн.
4. Цільова грошова допомога згідно із Законом України "Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів - 50 грн;
5.Доплата до пенсії непрацюючим пенсіонерам (Постанова КМУ від 11.03.2009 року ) -28.40 грн;
6.Доплата Постанова КМУ від 23.12.2009 року - 33.75 гри.
До виплати з 01.11.2009 року розмір пенсії становить - 1350.00грн (980.00+171.90+85.95+50.00+28,40+33.75).
Отже, пенсія призначена відповідно до чинного пенсійного законодавства
Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп від 22 травня 2008 року було визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення статті 67 розділу І, пунктів 2-4, 6-8, 10-18, підпункту 7 пункту 19, пунктів 20-22, 24-34, підпунктів 1-6, 8-12 пункту 35, пунктів 36-100 розділу II "Внесення змін до деяких законодавчих актів України" та пункту 3 розділу Ш "Прикінцеві положення" Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України".
Ст. 73 Закону України № 422/96-ВР від 16,10.96 "Про Конституційний суд України" передбачено, що у разі, якщо закони та інші правові акти Верховної Ради або їх окремі положення визнаються такими, що не відповідають і Конституції України (є неконституційними ), вони оголошуються не чинними і втрачають чинність від дня прийняття Конституційним судом України рішення про їх неконституційність.
Таким чином, виплата основної та додаткової пенсії Позивачу у 2008 році (до прийняття рішення Конституційним судом України від 22.05.2008) проводились відповідно до вимог чинного законодавства.
Не погоджується відповідач з позицією Позивача стосовно обгрунтованості застосування при обрахунках додаткової пенсії Позивачу розміру мінімальної пенсії за віком, визначеної Законом України „Про загальнообов'язкове пенсійне страхування'' (далі - Закон № 1058).
Так ч. 1 ст. 28 Закону № 1058 визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Разом з тим ч. З ст. 28 Закону № 1058 визначено, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом першим частини першої цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсій, призначених згідно з цим Законом.
Ч 3 ст. 2 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» закріплено, що для окремих категорій громадян України можуть встановлюватися умови, норми і порядок пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Отже, можна зробити висновок, що Законом. України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» визначено окремий, відмінний порядок пенсійного забезпечення даної категорії осіб.
Таким чином, застосування при нарахуванні та виплаті пенсії ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виходячи з розміру прожиткового мінімуму, який визначено Законом України «Про Державний бюджет України» є безпідставним.
Попередньо до 01.01.08 додаткова пенсія, передбачена ст. 50 Закону № 796-ХП обраховувалася виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, розмір якої визначено п 2 постанови КМУ «Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок кошти державного бюджету" від 03.01.02 № 1. Цим пунктом постанови встановлено, що розрахунок відповідних підвищень провадиться виходячи з розміру 19 гривень 91 копійка. Виходячи з положень даного нормативного акту, за базу розрахунку повинно братися не розмір мінімальної пенсії за віком, а 19,91 грн.
Дана норма відповідає вимогам ст. 62 Закону № 796-Х11, тому, вважаємо, обгрунтованим застосування для обчислення додаткової пенсії Позивачу, передбаченої ст. 50 Закону № 796-XII, до 01.01.08, виходячи з 19,91 грм. згідно з постановою КМУ „Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат окремим категоріям пенсіонерів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів державного бюджету" від 03 01.02 № 1.
Після прийняття рішення Конституційним судом України від 22.05 2008 з метою збереження рівня соціального захисту окремих категорій громадян ОСОБА_3 Міністрів України прийняв постанову «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» вві 28.05.08 № 530. Ця постанова набрала чинності з 22.05.08 та чітко визначила розміри щомісячної додаткової пенсії та розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою.
Так п. 4 Постанови № 530 встановлено, що особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, щомісячна додатком пенсія, за шкоду заподіяну здоров'ю, відповідно до Закону № 796 виплачується у таких розмірах до прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, тим, що належать до категорії 1 інвалідам 3 груші - 15 відсотків.
Разом з тим, з 01.07.08 постановою ОСОБА_3 Міністрів України від 16.07.08 № 654 мінімальний розмір пенсії інвалідам 3 групи з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС у 1986 році, віднесеним до 1 категорії (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсій за особливі заслуги перед Україною, сум індексації та інших доплат, встановлених законодавством) встановлений на рівні 980 гривень.
Згідно п. 5 ст. 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» порядок обчислення пенсій по інвалідності, що настали внаслідок каліцтва чи захворювання визначається ОСОБА_3 Міністрів України.
Такі повноваження узгоджуються з правилами ст. 62 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», де зазначено, що роз'яснення порядку застосування цього Закону провадиться у порядку, визначеному ОСОБА_3 Міністрів України, рішення якого є обов'язковими для виконання міністерствами та іншими центральними органами державної виконавчої влади, всіма суб'єктами господарювання незалежно від їх відомчої підпорядкованості та форм власності. Таким чином, вважаємо, що пенсія Позивачу виплачується управлінням Пенсійного фонду України в Липоводолинському районі у повному розмірі, відповідно до вимог чинного законодавства.
Крім того, Ухвалою Конституційного Суду України про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним поданням Пенсійного фонду України щодо офіційного тлумачення терміна (словосполучення) "мінімальна пенсія за віком", що міститься у статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", тлумачення терміна (словосполучення) «мінімальний розмір пенсії за віком", використаного в частині першій статті 28 Закону України "Про загальнообов` язкове державне пенсійне страхування", статті 19 Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" N 27-у/2009 від 19.05.2009, підтверджено непоширення мінімального розміру пенсії за віком, встановленого у абзаці першому частини першої статті 28 Закону N І058-ГУ, на правовідносини, що виникають на підставі інших законів, крім цього Закону, що дає підстави стверджувати про наявність прогалини у законодавчому регулюванні. Ця прогалина полягає у відсутності механізму вирахування мінімальної пенсії за віком. Заповнення прогалин має здійснюватися законодавцем.
Суд за наявності достатніх даних про права та взаємовідносини сторін, відповідно до ст. 128 КАС України, вважає за можливе справу розглянути без участі сторін.
З’ясувавши обставини справи, дослідивши письмові докази, суд вважає, що даний позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.
Так, судом встановлено, що позивач ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що підтверджується посвідченням громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи, де мається вказана відмітка.
Як було встановлено під час розгляду справи, позивач належить до інвалідів ІІІ групи внаслідок аварії на ЧАЕС та відповідно до ст.ст. 50 та 54 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” ( а.с. 9).
26.02.2009 року позивач звернувся до УПФ з заявою про перерахунок пенсії, на що отримав відмову ( а.с. 11 ).
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх і разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, у старості та і інших випадках, передбачених законом.
Згідно з ч. 4 ст. 54 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” у редакції Закону України від 06.06.1996 року, в усіх випадках розмір пенсії для інвалідів ІІІ групи, щодо яких встановлено зв`язок з Чорнобильською катастрофою, не може бути нижчим 6 мінімальних пенсій за віком.
Статтею 50 даного Закону, у редакції Закону України від 06.06.1996 року, передбачено, що особам віднесеним до І категорії , інвалідам ІІІ групи призначається додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров`ю, в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до Закону України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України “, статті 50, 54 та 67 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” були змінені, встановлювалися нові розміри пенсії для інвалідів, щодо яких встановлено зв”язок з Чорнобильською катастрофою. Проте згідно з рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 зміни, внесені Законом України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України “ до статей 50, 54 та 67 Закону України „ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ” визнано неконституційними.
Частиною 2 статті 152 Конституції України передбачено, що закони, що визнано неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. За таких обставин, позивач саме з 22.05.2008 року, а не з 01.01.2008 року ( як зазначено в позові ), має право на призначення пенсії у розмірі не нижчому від 6 мінімальних пенсій за віком та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров`ю, в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком.
Ці вимоги законодавства відповідачем порушено стосовно заявника, що підтверджується листом відповідача, запереченням проти позову ( а.с. 11, 17-18 ).
Відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України, суд при вирішенні спору повинен застосовувати правовий акт, який має вищу юридичну силу. Вищевикладене свідчить про те, що і відповідач, при нарахуванні та виплаті позивачу пенсії, повинен був керуватися саме вимогами ст.ст. 50, 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи », а не приписами окремих постанов КМУ, на які відповідач посилався в листі на ім.`я позивача та у відгуку на позов. КМУ не наділений правом звужувати права позивача та в одноособовому порядку змінювати визначений Законом розмір пенсій.
Не може бути підставою для невиконання відповідачем свого обов»язку і відсутність коштів з огляду на те, що згідно зі ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування зобов`язані діяти лише на підставі, в межах та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Окрім того, Конституцією України визначено, що людина в Україні визнана найвищою соціальною цінністю.
Відповідно до ст.ст. 50 та 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи », а також ч. 1 ст. 28 Закону України „ Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування ”, під час визначення розміру пенсії та щомісячної додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров»ю, за їх основу береться мінімальна пенсія за віком, мінімальний розмір якої встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратила працездатність, визначеного законом.
Таким чином, новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму. Оскільки пенсія позивачу має визначатися виходячи з мінімальної пенсії за віком, яка встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, то у разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачеві повинен проводитись, виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.
Вищевикладене свідчить про те, що на відповідачеві лежить обов`язок здійснити перерахунок заявнику пенсії по ІІІ групі інвалідності, пов`язаної з Чорнобильською катастрофою, а також щомісячної додаткової пенсії з 22.05.2008 року у відповідності до ст.ст. 50, 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » у редакції Закону України від 06.06.1996 року та статтею 67 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » у редакції Закону України від 05.10.2006 року, а також у відповідності до ст. 28 Закону України „ Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування ”, з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008 та обов`язок провести відповідні виплати.
Керуючись ст.ст. 9, 11, 128, 159-163 КАС України, ст.ст. 13, 49-50, 53-54, 67, 70-71 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи », Рішенням Конституційного Суду України від 22.05.2008 року №10-рп/2008, суд –
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити частково .
Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України у Липоводолинському районі Сумської області здійснити перерахунок ОСОБА_2 пенсії по ІІІ групі інвалідності, пов»язаної з Чорнобильською катастрофою, а також щомісячної додаткової пенсії з 22.05.2008 року у відповідності до ст.ст. 50, 54 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » у редакції Закону України від 06.06.1996 року та статтею 67 Закону України « Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи » у редакції Закону України від 05.10.2006 року, а також у відповідності до ст. 28 Закону України „ Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування ”, з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 та провести відповідні виплати.
Заяву про апеляційне оскарження постанови може бути подано протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подається до апеляційного суду Сумської області через Липоводолинський районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до апеляційного суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в установлений строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку .
У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя: О.В. Сибільов