Судове рішення #51497741

Васильківський міськрайонний суд Київської області

Справа № 1008/5816/12

Провадження № 2/362/364/13

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

31.01.2013 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі: головуючого - судді Жука М.В.,

при секретарі - Кострубіцькій Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Василькові Київської області справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання,

в с т а н о в и в:

У вересні 2012 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.

Зазначаючи, що 18 листопада 1995 року між ним та відповідачкою був укладений шлюб. Від шлюбу мають сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає разом з позивачкою та перебуває на її утриманні, а позивач в добровільно надає матеріальну допомогу.

Оскільки подружнє життя у них не склалося, шлюбні відносини між ними фактично припинилися, спільне господарство вони не ведуть, подальше спільне проживання та примирення між ними є неможливими, просив шлюб розірвати.

Позивач у судове засідання не з'явився проте подав заяву в якій просить суд слухати справу без його участі.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася про час та місце слухання справи повідомлена належним чином, заяв про розгляд справи без її участі не надходило.

Дослідивши матеріали справи, суд, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом установлено, що 18 листопада 1995 року між сторонами було укладено шлюб, про що свідчить свідоцтво про шлюб від 18 листопада 1995 року НОМЕР_1, актовий запис № 89, видане відділом реєстрації актів громадянського стану Ставищенської райдержадміністрації Київської області (а.с. 5).

Від шлюбу сторони мають сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується свідоцтвом про народження НОМЕР_2 актовий запис № 50, видане відділом реєстрації актів громадянського стану Васильківського міськвиконкому Київської області (а.с. 16).

Спір щодо місця проживання дитини між сторонами відсутній.

Сторони разом не проживають та спільного господарства не ведуть.

За змістом ч. 2 ст. 104, ст. 110 Сімейного кодексу (далі - СК України) шлюб припиняється внаслідок його розірвання. Позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Відповідно до ч. 2 ст. 112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Як роз'яснено у п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" від 21 грудня 2007 року № 11 передбачено, що охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.

Враховуючи, що у судовому засіданні установлено, що між сторонами втрачено взаєморозуміння та почуття любові, примирення подружжя, подальше спільне життя та збереження шлюбу між ними неможливо і суперечить інтересам подружжя та дитини, суд дійшов висновку про те, що збереження сім'ї є неможливим, шлюб між сторонами існує формально і може бути розірваним.

За змістом ч. 2 ст. 114, ст. 115 СК України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу. Розірвання шлюбу, здійснене за рішенням суду, має бути зареєстроване в державному органі реєстрації актів цивільного стану, за заявою колишньої дружини або чоловіка. Розірвання шлюбу засвідчується Свідоцтвом про розірвання шлюбу.

Керуючись ст.ст. 105, 110, 112, 114, 115 СК України, ст.ст. 88, 130, 174, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зазначеною у свідоцтві про одруження як ОСОБА_2, зареєстрований 18 листопада 1995 року відділом реєстрації актів громадянського стану Ставищенскьої райдержадміністрації Київської області, атовий запис № 89 - розірвати.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Київської області через Васильківський міськрайонний суд Київської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація