Судове рішення #51441691


Справа № 2-а-474 /10

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2010 року. м. Суми.

Зарічний районний суд м. Суми в складі: головуючого - судді Бойко В.Б.,

при секретарі - Хіміч А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2

про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,

ВСТАНОВИВ:

заявник свої вимоги мотивує тим, що 11.10.2009 року відповідачем був складений відносно нього протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, за порушення ПДР під час руху по сел. Вільшана Недригайлівського району Сумської області з перевищенням встановленої швидкості руху. Постановою відповідача від того ж числа позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КпАП України та накладено стягнення у вигляді штрафу. Оскільки він правил дорожнього руху не порушував і рухався з дозволеною швидкістю, позивач просить скасувати вказану постанову як незаконну.

Відповідач до суду не з»явився, про час розгляду справи повідомлявся.

Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 11.10.2009 року відповідачем був складений відносно заявника протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 КУпАП, за порушення ПДР під час руху по сел. Вільшана Недригайлівського району Сумської області з перевищенням встановленої швидкості руху ( порушення п. 12.4 ПДР ).

В цей же день, на підставі вище зазначеного протоколу, відповідачем винесена постанова, якою позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП, і накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255 грн.

Вказані висновки суду підтверджуються копіями протоколу та постанови (а.с. 5-6 ).

Відповідно до вимог ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В супереч зазначеній нормі права, відповідач не надав суду жодних доказів на підтвердження правомірності його дій при складанні протоколу про адміністративне правопорушення та винесенні постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності, а тому суд вважає що відповідач не довів правомірність прийнятого рішення про притягнення позивача до адміністративної відповідальності.

Суб»єктом владних повноважень були проігноровані заперечення позивача, які містилися вже в протоколі про адміністративне правопорушення. Не фіксувалося правопорушення і технічними засобами.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є : своєчасне, всебічне, повне і об»єктивне з»ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Судом встановлено, що в порушення вимог ст. 280 КУпАП, при розгляді справи про адміністративне правопорушення відносно заявника не були з’ясовані всі обставини справи, а саме - чи винен позивач у його вчиненні, обставини, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.

З урахування наведеного, суд вважає , що вина позивача в скоєнні правопорушення не доведена, не доведена і сама подія правопорушення - рух позивача з перевищенням дозволеної швидкості, тому позов належить задовольнити у повному обсязі та скасувати як незаконну постанову про притягнення до адміністративної відповідальності позивача, і провадження в справі належить закрити у зв»язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 280, 283 КУпАП, ст.ст. 10-11, 71-72, 159-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.

Скасувати постанову від 11.10.2009 року, винесену ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП.

Провадження в справі закрити у зв»язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Постанова суду може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми, шляхом подачі ї десятиденний строк з дня її складання в повному обсягу заяви про апеляційне оскарження : подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у десятиденний строк з дня складання постанови 5 повному обсягу.

Суддя





  • Номер: 2-а-474/10
  • Опис: Про визнання протиправною бездіяльності УПФУ та зобов’язання здійснити нарахування та виплату доплати до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-474/10
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Бойко В.Б.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.10.2010
  • Дата етапу: 03.11.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація