Болехівський міський суд Івано-Франківської області
м. Болехів, вул. Коновальця, 34 а, 77202, (03437) 3-40-48
Справа №2а-254/2010
У Х В А Л А
Іменем Україн
09 листопада 2010 року м. Болехів
Суддя Болехівського міського суду Івано-Франківської області Поляниця М.М. розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Болехові, Івано-Франківської області «Про визнання дій неправомірними, зобов 'язанні нарахування та виплату доплати до пенсії, як «дитині війни» у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»»,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з зазначеним позовом в обґрунтування якого вказує, що він є дитиною війни, і у відповідності до вимог ст.6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", йому повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, яка з 2006 року у зазначеному розмірі не виплачувалась. Просить визнати дії управління Пенсійного фонду України в м. Болехові, Івано-Франківської області щодо відмови у перерахунку та виплаті щомісячної соціальної допомоги, як «дитині війни» у розмірах встановлених Законом України «Про соціальний захист дітей війни» неправомірними, зобов'язати нарахувати та виплатити йому щомісячну соціальну допомог), відповідно до вище зазначеного Закону за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року на час звернення до суду, а також надалі виплачувати допомогу у відповідності до закону.
Представник відповідача подав до суду заперечення проти позову, в якому позов не визнав та зазначив, що пенсія позивачу виплачується у встановленому законодавством розмірі, а саме проводиться доплата як дитині війни у розмірі 10 % прожиткового мінімуму. Крім того позивачем пропущено шестимісячний строк на звернення до суду.
Нормами частини 1 статті 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою статті 99 зазначеного Кодексу встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду 28 жовтня 2010 року. Вимоги щодо перерахунку та виплати підвищення до пенсії ставляться за період 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року. Заяви про поновлення строку на звернення до суду не подав.
Законодавчі акти, які стосуються виплати підвищення до пенсії дітям війни, як і передбачено статтею 94 Конституції України, були офіційно оприлюднені, що давало змогу позивачу дізнатися про порушення своїх прав. Крім того позивач щомісячно отримує пенсію, а тому мав змогу дізнатися про недоплату підвищення до пенсії з приводу яких звернувся до суду
За таких обставин, суд приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Болехові Івано-Франківської області «Про визнання дій неправомірними, зобов'язанні нарахування та виплату доплати до пенсії, як дитині війни у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» в частині позовних вимог за період 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 27 квітня 2010 року слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.99,100,107,158,165 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м. Болехові Івано-Франківської області ««Про визнання дій неправомірними, зобов'язанні нарахування та виплату доплати до пенсії, як «дитині війни» у відповідності до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»», в частині позовних вимог за період 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 27 квітня 2010 року включно залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського Апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Суддя Поляниця
- Номер: 2а-254/2010
- Опис: Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2а-254/2010
- Суд: Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Поляниця М.М. М.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.10.2010
- Дата етапу: 11.10.2010