2014/2-а-8411/11
УХВАЛА
Іменем України
05.09.2011 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Россолов В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 5 вересня 2011 року звернулася до Зміївського районного суду Харківської області з адміністративним позовом до Управління пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії, в якій просить суд визнати протиправними дії відповідача стосовно відмови застосовувати розміри мінімальної пенсії за віком в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до розміру щомісячної компенсації ОСОБА_1 за втрату годувальника, відповідно норми ст. 52 та відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії у зв’язку з втратою годувальника з урахуванням норми ч. 4 ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та зобов`язати УПФУ в Зміївському районі призначити мені пенсію у зв’язку з втратою годувальника, в розмірі 50 % від 6-ти мінімальних пенсії за віком, з урахуванням розмірів прожиткового мінімуму для осіб що втратили працездатність, згідно норми ст. 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», починаючи з 11 липня 2011 року провести відповідний перерахунок та виплатити недоотриману суму; зобов’язати УПФУ в Зміївському районі Харківської області призначити позивачу щомісячну компенсацію за втрату годувальника, в розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком, з урахуванням розмірів прожиткового мінімуму для осіб що втратили працездатність, згідно норми ст. 52 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», починаючи з 11 липня 2011 року, провести відповідний перерахунок та виплатити недоотриману суму.
Суддя, ознайомившись з наданими матеріалами, дійшов наступного висновку.
Позовна заява відповідає вимогам ст. 106 КАС України, підсудна Зміївському районному суду Харківської області та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження не вбачається.
Враховуючи те, що предметом даного спору є пенсійні виплати, суддя, у відповідності до вимог 183-2 КАС України, вважає за можливе провести розгляд справи у скороченому провадженні.
Керуючись ст.ст. 99, 100, 102, 106, 107, 183-2 КАС України, суддя –
УХВАЛИВ:
Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області про визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити певні дії.
Запропонувати відповідачеві подати у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали, позовної заяви та доданих до неї документів письмові заперечення проти позову та докази, якими вони обґрунтовуються.
Роз’яснити відповідачеві, що в разі не подання у встановлений в ухвалі строк письмових заперечень проти позову та доказів, якими вони обґрунтовуються, справа буде розглянута на підставі наявних у ній доказів.
Витребувати в Управлінні Пенсійного Фонду України в Зміївському районі Харківської області інформацію про те, чи перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області, як отримувач щомісячної державної пенсії в зв’язку з
2
втратою годувальника, ОСОБА_1. Якщо так, то вказати, в якому розмірі та на підставі яких нормативних актів проводиться нарахування та виплата вказаної пенсій з 11 липня 2011 року, надавши при цьому детальний розрахунок.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права і обов’язки.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя: