Судове рішення #51375642

2014/2-1001/11


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

10.11.2011 м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області

в складі: головуючого судді –Россолова В.В.,

за участю секретаря судового засідання –Онацької В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Змієві цивільну справу за позовом ОСОБА_1, до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 5 вересня 2011 року звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, посилаючись на те, що вона є власницею частини житлового будинку, розташованого за адресою: м. Зміїв, вул. Сизранцева, 28 Харківської області. У вказаному житловому будинку також зареєстрований відповідач по справі –ОСОБА_2. Однак з квітня 2005 року вказаний громадянин у будинку не проживає, його особистих речей в будинку не має. В добровільному порядку знятися з реєстраційного обліку відповідач не бажає. Просила суд визнати ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням, розташованим у будинку № 28 по вулиці Сизранцева в місті Зміїв Харківської області.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явилася, надала письмову заяву з проханням провести розгляд справи та ухвалити заочне рішення за її відсутності.

Відповідач ОСОБА_2 про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно через засоби масової інформації, заперечень проти позову не надав.

Оскільки розгляд справи проводиться без участі сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що відповідає положенням ч. 2 ст. 197 ЦПК України.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку:

Спірним є житлове приміщення, розташоване у будинку № 28 по вул. Сизранцева в м. Зміїв Харківської області, ? частина якого належить позивачеві ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу частини житлового будинку від 27 квітня 2001 року /а.с. 8/ та в якому зареєстрований ОСОБА_2, що підтверджується довідкою № 3843, виданою 18 липня 2011 року виконавчим комітетом Зміївської міської ради Зміївського району Харківської області /а.с. 10/.

Актом від 5 вересня 2011 року підтверджується факт не проживання з 2005 року ОСОБА_2 за адресою: м. Зміїв, вул. Сизранцева, 28 Харківської області /а.с. 7/.

Відповідно до ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Згідно ст. 72 ЖК України, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться у судовому порядку.

Таким чином, враховуючи, що ОСОБА_2 відсутній за місцем його реєстрації понад шість місяців, добровільно зніматися з реєстрації в будинку № 28 по вул. Сизранцева в м. Зміїв Харківської області він не бажає, що порушує права позивача, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2 таким, що втратив право користування житловим приміщенням, обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 71, 72 ЖК України, ст.ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212, 214, 215, 218, 224-226 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 –задовольнити.

Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, таким, що втратив право користування житловим приміщенням в будинку № 28 по вулиці Сизранцева в місті Зміїв Харківської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте Зміївським районним судом Харківської області за письмовою заявою відповідача.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії відповідачем.


Головуючий:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація