2014/2-1084/11
РІШЕННЯ
іменем України
23.11.2011 м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
в складі: головуючого судді –Россолова В.В.,
за участю секретаря судового засідання –Онацької В.В.,
Зміївський районний суд Харківської області
у складі: головуючого судді – Россолова В.В.,
за участю секретаря судового засідання – Онацької В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання, третя особа ОСОБА_3,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання, в якому вказала, що в період з 10 жовтня 1992 року по 30 жовтня 2001 року вона перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. 29 вересня 1993 року у них народився син ОСОБА_3. На даний час син проживає разом з матір’ю та знаходиться на повному її утриманні. ОСОБА_3 на даний час є повнолітнім та студентом 2-го курсу денного відділення Харківського професійного ліцею залізничного транспорту. Відповідач ніякої матеріальної допомоги на утримання сина не надає, хоча має таку можливість, оскільки він працює та отримує стабільний дохід. Просила суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 на свою користь аліменти в розмірі ? частини його доходу на утримання повнолітнього сина ОСОБА_3, який продовжує навчання, починаючи з дня подання позову і до закінчення навчання, але не більш ніж до досягнення двадцяти трьох років.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з’явилась, надала заяву про розгляд справи за її відсутності, наполягала на задоволенні позовних вимог.
Відповідач ОСОБА_3 позов визнав, про що надав відповідну заяву, просив провести розгляд справи за його відсутності.
Оскільки розгляд справи проводиться без участі сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що відповідає положенням ч. 2 ст. 197 ЦПК України.
Суд, дослідивши докази, що містяться в матеріалах справи, дійшов висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав:
З копії свідоцтва про народження серії V-ВЛ № 404956, виданого 5 листопада 1993 року, вбачається, що ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с. 8/.
З копії свідоцтва про розірвання шлюбу серії І-ВЛ № 166820 від 30 жовтня 2001 року, вбачається, що шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, розірвано 30 жовтня 2001 року /а.с. 7/.
Як вбачається з довідки, виданої 9 вересня 2011 року Харківським професійним ліцеєм залізничного транспорту, ОСОБА_3 є студентом 2 курсу, денного відділення ліцею. Строк закінчення навчання – 31 січня 2012 року /а.с. 10/.
Відповідно до довідки №4301, виданої 16 вересня 2011 року виконавчим комітетом Зміївської міської ради Зміївського району Харківської області, ОСОБА_3 проживає разом з своєю матір’ю ОСОБА_1 /а.с. 9/.
-2-
Відповідно до ч. 1 ст. 199 СК України, якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Відповідно до ч. 3 ст. 199 СК України, право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Відповідно до ч. 1 ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у статті 182 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.
Судом встановлено, що ОСОБА_3, після досягнення ним повноліття, продовжує навчання у вищому навчальному закладі, його батько ОСОБА_2 добровільно допомоги на утримання та навчання свого повнолітнього сина не надає, хоча має таку можливість та не заперечує такого свого обов’язку, і тому з нього належить стягнути на користь ОСОБА_1, аліменти в розмірі ? від усіх видів його доходу та заробітку, починаючи з дня подачі позовної заяви і до закінчення ОСОБА_3 навчання, але не більше ніж до досягнення ним двадцяти трьох років.
Згідно ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь держави належить стягнути судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 188 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. 191, 199, 200 СК України, ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 367 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 – задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти у розмірі ? частини від його заробітку (доходу) щомісячно на утримання повнолітнього ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, починаючи з дня подання позову – 30 вересня 2011 року і до закінчення ОСОБА_3 навчання, але не більше ніж до досягнення ним двадцяти трьох років.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 188 (сто вісімдесят вісім) грн. 20 коп. на користь держави.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: