2014/2-1005/11
РІШЕННЯ
іменем України
02.11.2011 м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області
в складі: головуючого судді –Россолова В.В.,
за участю секретаря судового засідання –Онацької В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Змієві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 6 вересня 2011 року звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та стягнення аліментів на її утримання. В обґрунтування позовних вимог позивач ОСОБА_1 вказала, що від зареєстрованого шлюбу з відповідачем вона має неповнолітню дитину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На даний час відносини між позивачем та відповідачем зіпсувалися, дитина перебуває на повному утриманні позивача, відповідач ніякої матеріальної допомоги не надає. ОСОБА_1 вказує, що оскільки вона є інвалідом ІІ групи не має змоги самостійно забезпечити доньку всім необхідним для її нормального розвитку та життєдіяльності. На підставі викладеного, просила суд стягнути з відповідача на свою користь аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 600 грн. щомісячно на утримання неповнолітньої дитини та 300 грн. щомісячно на її утримання, оскільки вона є інвалідом ІІ групи.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання для розгляду справи в суді не з’явилася, надала письмову заяву, в якій на задоволенні позовних вимог наполягала в повному обсязі, розгляд справи просила провести за її відсутності, в зв’язку з неявкою належним чином повідомленого відповідача в судове засідання, просила ухвалити заочне рішення по справі.
Відповідач ОСОБА_1 до суду не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином та своєчасно, про причини неявки суд не повідомив, тому суд, зі згоди позивача, ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України, на підставі наявних у ній доказів.
Оскільки розгляд справи проводиться без участі сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що відповідає положенням ч. 2 ст. 197 ЦПК України.
Судом встановлені наступні факти та відповідні до них правовідносини.
Як вбачається з свідоцтва про укладення шлюбу серії 1-ВЛ № 263274, виданого 14 травня 1994 року Бірківською сільською радою Зміївського району Харківської області, ОСОБА_2 і ОСОБА_1 вступили у зареєстрований шлюб 14 травня 1994 року. / а.с.6/
З копії свідоцтва про народження № 1-ВЛ № 265936, виданого 23 грудня 1994 року Таранівською сільською радою Зміївського району Харківської області вбачається, що ОСОБА_2 є батьком, а ОСОБА_3 – матір’ю неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 /а.с. 3/.
З довідки № 2017, виданої 9 серпня 2011 року Бірківською сільською радою Зміївського району Харківської області вбачається, що ОСОБА_3 проживає разом зі своєю матір’ю ОСОБА_1 та прербуває на її утриманні. / а.с.4/
Відповідно до довідки до акту МСЕК від 10 березня 2010 року, ОСОБА_1 з 10.03.2011 року встановлено ІІ групу інвалідності з причини загального захворювання опорно – рухової системи. / а.с.11/
ОСОБА_1, як інвалід ІІ групи перебуває на обліку в УПФ України в Зміївському районі та отримує пенсію у розмірі 764 грн. 00 коп. / а.с.12/
Відповідно до ч. 1 ст. 75 Сімейного Кодексу України, дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.
Згідно ч. 2 ст. 75 Сімейного Кодексу України, право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий з подружжя може надавати матеріальну допомогу.
Частиною 3 статті 75 Сімейного Кодексу України встановлено, що непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є інвалідом І, ІІ чи ІІІ групи.
Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 184 СК України, суд може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий заробіток, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
З вищенаведеного вбачається, що відповідач не виконує свої обов’язки по утриманню дитини, але має можливість надавати утримання доньці, оскільки ОСОБА_1 є непрацездатною особою – інвалідом ІІ групи, відповідно до вимог, встановлених ст. 75-76 Сімейного Кодексу України має право на утримання (аліменти) від відповідача.
Оскільки позивачем не надано доказів в обґрунтування суми аліментів, яку вона просить стягнути з відповідача на утримання дитини та своє утримання, відповідач у судове засідання не з’явився, що позбавляє суд можливості в повній мірі з’ясувати необхідні відомості про стан його здоров’я, розмір доходу /заробітку/, оскільки, як вказує позивач ОСОБА_2 має не стабільний /мінливий/ заробіток, чи перебувають на утриманні відповідача інші непрацездатні члени сім’ї, тощо. Суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача аліментів на утримання доньки у розмірі 300 грн., щомісячно та на утримання позивача, як інваліда ІІ групи в сумі 150 грн. щомісячно.
Згідно ст. 88 ЦПК України, з відповідача на користь держави належить стягнути судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 188 грн. 20 коп.
Керуючись ст.ст. 75,76,77,180-184 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 10, 11, 60, 169, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 367 ЦПК України, суд –
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 – задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти в твердій грошовій сумі на утримання неповнолітньої доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 300 (триста) грн. 00 коп. щомісячно, починаючи з дня подання позову – 6 вересня 2011 року і до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання, як інваліда ІІ групи, в твердій грошовій сумі в розмірі 150 (сто п’ятдесят) грн. щомісячно.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави судовий збір в розмірі 188 (сто вісімдесят вісім) грн. 20 коп.
Допустити негайне виконання рішення в межах суми платежу за один місяць.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення може бути оскаржене позивачем в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте Зміївським районним судом Харківської області за письмовою заявою відповідача.
Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії відповідачем.
Головуючий: