Судове рішення #51357792

Справа № 629/3027/14-ц

Номер провадження 2-о/629/83/14

          УХВАЛА

про залишення заяви без руху


01 серпня 2014 року суддя Лозівського міськрайонного суду Харківської області Горчакова О.І., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1, зацікавлена особа: відділ у справах громадянства і міграції та реєстрації фізичних осіб Лозівського МРВ МВС України в Харківській області «Про визнання фізичної особи безвісно відсутньою», -

в с т а н о в и в:

У липні 2014 року до канцелярії Лозівського міськрайонного суду Харківської області надійшла заява ОСОБА_1, зацікавлена особа: відділ у справах громадянства і міграції та реєстрації фізичних осіб Лозівського МРВ МВС України в Харківській області «Про визнання фізичної особи безвісно відсутньою»,

Заявник прохає визнати гр. ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженого м.Голишманово Голишманівського району Тюменської області, безвісно відсутнім.


Відповідно до ст. 43 ЦК України, фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування. У разі неможливості встановити день одержання останніх відомостей про місце перебування особи початком її безвісної відсутності вважається перше число місяця, що йде за тим, у якому були одержані такі відомості, а в разі неможливості встановити цей місяць - перше січня наступного року. Порядок визнання фізичної особи безвісно відсутньою встановлюється Цивільним процесуальним кодексом України.

Згідно з п.3 ч.2 ст. 234, ч.3 ст.235 ЦПК України, справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою суд розглядає в порядку окремого провадження з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Статтею 247 ЦПК України встановлено, що у заяві про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою повинно бути зазначено: для якої мети необхідно заявникові визнати фізичну особу безвісно відсутньою або оголосити її померлою; обставини, що підтверджують безвісну відсутність фізичної особи, або обставини, що загрожували смертю фізичній особі, яка пропала безвісти, або обставини, що дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку.

Тобто, наведені норми закону вимагають від заявника вказати у своїй заяві ті дані, що обґрунтовують той чи інший юридичний стан особи (відсутність у місці проживання, час відсутності, можливе місце перебування, останнє відоме місце перебування тощо).


Як розяснено в п. 7 Постанови № 2 від 12 червня 2009 року Пленуму Верховного суду України, позовна заява за змістом повинна відповідати вимогам статті 119 ЦПК. У звязку з цим суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Якщо заява не відповідає вимогам ст. 247 ЦПК України, суддя залишає її без руху і призначає строк на виправлення її недоліків за правилами ст.121 ЦПК України.


За вимогами п.5,6 ч. 2 ст.119 ЦПК України, у заяві повинні не лише міститися вимоги, а й бути викладені обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.


- заявнику необхідно викласти обставини та надати докази на підтвердження обставин, чи звертався він до органів внутрішніх справ з приводу розшуку чи щодо надання відомостей про ОСОБА_2 після 1994 року по сьогоднішній день;


заявником не вказано, чи звертався він до органів РАЦС з питання перевірки наявності актового запису про смерть ОСОБА_2;


- які заходи вживав заявник для встановлення місця знаходження ОСОБА_2;


- не зазначено обставини, що підтверджують безвісну відсутність ОСОБА_2, а також не додано доказів, які дані обставини підтверджують (коли і ким були отриманні останні відомості про місце перебування відсутньої особи, навести факти, що посвідчують неможливість встановлення місцеперебування такої особи (відповіді на запити, листи, довідки з органів внутрішніх справ тощо);


Крім цього, залежно від мети визнання осіб безвісно відсутніми зацікавленими особами можуть бути особи, на права та обов'язки яких впливає прийняте в майбутньому рішення.


У відповідності ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.


- до заяви з усуненими недоліками необхідно надати її копії, копії всіх документів, що додаються до неї відповідно до кількості заінтересованих осіб.


Відсутність у заяві зазначених відомостей, з урахуванням положень ст.11 ЦПК України про розгляд судом цивільної справи в межах вимог заявника, не дозволяє прийняти заяву та призначити її до розгляду в судовому засіданні.


Враховуючи, що наведені порушення виявлені вже після відкриття провадження за заявою, На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119,121,234,235,247,248 ЦПК України, п. 7 Постанови Пленуму ВСУ України від 12.06.2009 року «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції»,-

УXВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_1, зацікавлена особа: відділ у справах громадянства і міграції та реєстрації фізичних осіб Лозівського МРВ МВС України в Харківській області «Про визнання фізичної особи безвісно відсутньою» - залишити без руху.


Надати заявнику строк для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали та попередити, що у разі невиконання вимог Закону протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду заяву повернути заявнику та вважати її неподаною.


Роз'яснити заявнику, що в разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення заяви без руху, заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.


Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.


Суддя:                                                            О.І.Горчакова



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація