Судове рішення #5135617
Справа № 2о - 88 2008 рік

Справа - 88 2008 рік

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

07  серпня 2008 року  Тульчинський районний суд

Вінницької області

В      складі:       головуючого судді Люлько В.В.

народних засідателів Стаднік Н.М.

Подунай Н.В.

при секретарі Грабовській Н.В.

за участю      представника опікунської

ради при виконкомі

Шпиківської селищної ради Семко Н.В.

розглянувши у попередньому судовому засіданні в м.  Тульчині цивільну справу за заявою ОСОБА_1 про визнання фізичної особи недієздатною, -

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1 звернувся до суду з завою про визнання його брата ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1 недієздатним,  мотивуючи свої вимоги тим,  що він з дитинства хворіє на психічний розлад і являється інвалідом дитинства 2 групи. У нього олігофренія у стадії імбецильності епілептичної хвороби з гострими судомними нападами.

Він не усвідомлює значення своїх дій,  не здатний до самообслуговування,  не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обв'язки і потребує постійної сторонньої допомоги,  про що свідчить довідка Вінницької обласної лікарні ім.  Ющенко,  довідка Шпиківської міської лікарні та висновок опікунської ради при виконкомі Шпиківської селищної ради.

В зв'язку з цим,  просить визнати його брата ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  недієздатним.

В судовому засіданні заявник свої вимоги підтримав і просив суд їх задовольнити. Крім того,  висловив думку щодо призначення його опікуном над недієздатним братом.

Представник опікунської ради при виконкомі Шпиківської селищної ради Семко Н.В.,  висловила думку щодо доцільності визнання ОСОБА_2 недієздатним,  так як з врахуванням його стану здоров'я для цього є всі підстави. Крім того вважає,  що над ним необхідно встановити опіку і опікуном призначити його брата ОСОБА_1,  який проживає разом з ним.

Вислухавши заявника,  представника опікунської ради,  дослідивши матеріали справи суд

 

встановив:

 

ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1 з дитинства хворіє на психічний розлад і являється інвалідом дитинства 2 групи. У нього олігофренія у стадії імбецильності епілептичної хвороби з гострими судомними нападами,  що підтверджується наявними в справі копіями відповідних медичних документів.

 

Відповідно до акту № 136 амбулаторної судово-психіатричної експертизи від 26.06.2008 року,  ОСОБА_2 страждає на хронічне душевне захворювання у вигляді важкої розумової відсталості. Внаслідок свого захворювання він не може повною мірою усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними.

Стаття 39 ЦК України передбачає,  що фізична особа може бути визнана судом недієздатною,  якщо вона внаслідок хронічного,  стійкою психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними.

Вирішуючи питання про встановлення опіки та визначення опікуна,  суд бере до уваги те,  що заявник та ОСОБА_1 являються рідними братами,  а окрім того вони проживають разом та ОСОБА_1здійснює догляд за ним.

Статтею 55 ЦК України передбачено,  що опіка та піклування встановлюється з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів повнолітніх осіб,  які за станом здоров'я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов'язки.

 ст.  60 ЦК України передбачено встановлення опіки судом.

Всі дослідженні судом матеріали та представленні докази заявниками,  дають суду підстави задовольнити заяву.

Відповідно до вимог  ст.  88 ЦПК України судові витрати підлягають зарахуванню в дохід держави.

На підставі викладеного,   ст.   ст.  55,  60 ЦК України,   ст.   ст.  4,  8,  10,  15,  18,  57-60,  64,  88, 209, 213-215,  241 ЦПК України,  суд,  -

 

ВИРІШИВ:

 

Заяву задовольнити.

Визнати ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1 -недієздатним.

Встановити опіку над ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  призначивши опікуном ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  проживаючогоАДРЕСА_1.

Судові витрати зарахувати в дохід держави.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація