Судове рішення #51349613


Справа № 11а-199/ 2010 р. Головуючий: Головатий В.Я.

Категорія: ст.81 КК України Доповідач: Валько Н.М.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


2010 року березня 16 дня Колегія Суддів Судової палати у кримінальних справах Апеляційного суд у Львівської області у складі:

Головуючого: Леона О.І.

Суддів: Валько Н.М., Урдюк Т.М.

З участю прокурора: Максимчука А.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові апеляцію засудженого ОСОБА_1 на постанову Сихівського районного суду м.Львова від 11 листопада 2009 року, -

ВСТАНОВИЛА:

Даною постановою Сихівським районним судом м.Львова у задоволенні подання Адміністрації ЛВК №48 про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_1, відмовлено.

Приймаючи дане рішення, районний суд виходив із того, що до засудженого ОСОБА_1 неодноразово застосовувались дисциплінарні стягнення, у зв’язку з порушенням останнім режиму відбуття покарання, що свідчить, на думку суду, про небажання стати на шлях виправлення.

У поданій апеляції апелянт покликається на те, що суд не пояснив йому чим він мотивує своє рішення та не надіслав копію постанови. Просить скасувати постанову Сихівського районного суду м.Львова від 11 листопада 2009 року та направити справу на новий судовий розгляд.


Заслухавши доповідача, думку прокурора, який заперечив подану засудженим апеляцію, просить постанову районного суду залишити без змін, а подану засудженим апеляцію без задоволення, вивчивши матеріали судового провадження Сихівського районного суду м.Львова № 5-602/09 про відмову в умовно-достроковому звільненні ОСОБА_2, проаналізувавши доводи поданої засудженим апеляції, Колегія Суддів вважає, що апеляція засудженого до задоволення не підлягає.

До даного висновку Колегія Суддів приходить, виходячи із наступного.

Згідно вимог ч.2 ст.81 КК України, а також настанов Постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 26 квітня 2002 року « Про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання і заміну невідбутої частини покарання більш мяким », умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване, якщо засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення; умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбуття засудженим не менше 2/3 строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисний злочин, за який вона засуджена до позбавлення волі.

Як вбачається із матеріалів судового провадження Сихівського районного суду м.Львова № 5-602/09 про відмову в умовно-достроковому звільненні ОСОБА_2, останній відбув передбачений п.2 ч.3 ст.81 КК України строк, у зв’язку з чим виникла можливість вирішення питання щодо умовно-дострокового звільнення від призначеного судом першої інстанції покарання.

Однак, як правильно зазначив районний суд у винесеній ним постанові, накладені на ОСОБА_2 стягнення під час відбування ним покарання не свідчать про те, що засуджений сумлінною поведінкою і ставленням до праці довів своє виправлення.

З уваги на викладене, на переконання Колегії Суддів, є відсутніми правові підстави для застосування відносно засудженого ОСОБА_2 вимог ст.81 КК України, які регламентують умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.

Колегія Суддів вважає, що Сихівським районним судом м.Львова 11 листопада 2009 року постановлено законне і обґрунтоване рішення.

Доводи апеляції правильних висновків суду не спростовують. Порушень закону, які б впливали на законність прийнятого судом першої інстанції рішення, Колегією Суддів не встановлено.

Керуючись ст.ст.362;366;377; 379 КПК України, Колегія Суддів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляцію засудженого ОСОБА_2 на постанову Сихівського районного суду м.Львова від 11 листопада 2009 року про відмову у задоволення подання адміністрації ЛВК-48 щодо умовно-дострокового звільнення ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Сихівського районного суду м.Львова від 11 листопада 2009 року – без змін.

Ухвала виготовлена у нарадчій кімнаті у єдиному примірнику.



С У Д Д І :

О.І.ОСОБА_3ОСОБА_4Урдюк



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація