h
справа № 2-а-23705/08
категорія 2.31
УХВАЛА
13 травня 2009 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Романченка Є.Ю. ,
при секретарі - Філоненко А.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про стягнення 5095,30 грн.,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача різницю недоплаченої щорічної разової грошової допомоги у розмірі 5095,30 грн. Вимоги мотивує тим, що їй як дружині померлого інваліда війни, відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, щорічно до 5 травня повинна виплачуватися разова грошова допомога у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком. Однак у 2005-2007 роках вона виплачувалась відповідачами в неповному розмірі чим були порушені його права.
У судове засідання сторони не з'явилися.
До суду надійшла копія витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про смерть - ОСОБА_1 -позивача у справі.
Відповідно до п.5 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі у разі смерті особи, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва.
Частиною сьомою ст. 17-1 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” встановлено, що сума разової грошової допомоги, що належала особі згідно з цим Законом і залишилася не одержаною у зв'язку з її смертю, не включається до складу спадщини і виплачується батькам, чоловіку (дружині), дітям особи, якій передбачена виплата разової грошової допомоги, або родичам, що проживали разом з нею.
Оскільки, позивач ОСОБА_1 померла, а спірні правовідносини не допускають правонаступництва, тому згідно п.5 ч.1 ст.157 КАС України провадження у справі слід закрити.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 157 КАС України, адміністративний суд -
ухвалив:
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про стягнення 5095,30 грн. закрити.
Ухвала Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: Є.Ю. Романченко