h
справа № 2-а-15303/08
категорія 6.6.2
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2009 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сичової О.П. ,
при секретарі - Мельник К.В. ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Малинському районі
до ОСОБА_1
про стягнення 2278,21 грн.,-
встановив:
Державна податкова інспекція в Малинському районі звернулася з позовом до суду про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1заборгованості в сумі 2278,21грн.
Сторони в судове засідання не з'явилися, про час, дату та місце судового засідання були повідомлені належним чином, про причини неявки до суду не повідомили.
Суд дослідивши матеріали адміністративної справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Приватний підприємець ПП ОСОБА_1, як суб'єкт підприємницької діяльності-фізична особа, зареєстрований виконавчим комітетом Малинської міської ради Житомирської області 23.02.2004 року. Як платник податків відповідач знаходиться на податковому обліку в ДПІ у Малинському районі.
На момент розгляду справи відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” і на даний час є боржником перед бюджетом.
Як вбачається з матеріалів справи, станом на час розгляду справи по суті за відповідачем рахується заборгованість по податках в сумі 2278,21 грн., а саме: єдиний податок - в сумі 2197,21 грн., податок з доходів фізичних осіб - в сумі 81,00 грн.
Сплата єдиного податку передбачена Указом Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року № 727/98 (в редакції Указу Президента № 746/99 від 28.06.1999 року).
Відповідно до пункту 2 Указу Президента України "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" від 03.07.1998 року № 727/98 (в редакції Указу Президента № 746/99 від 28.06.1999 року) (надалі - Указ Президента України № 727) суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.
Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.
Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Згідно пункту 4 Указу Президента України № 727 спрощена система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва може застосовуватися поряд з діючою системою оподаткування, обліку та звітності, передбаченою законодавством, на вибір суб'єкта малого підприємництва.
Відповідно до пункту 5 Указу Президента України № 727 суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
В Преамбулі Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року (надалі - Закону України № 2181) зазначено, що цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів, обов'язкових платежів, включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Враховуючи, що єдиний податок є альтернативним способом оподаткування в складі спрощеної системи оподаткування, судова колегія погоджується з висновком місцевого господарського суду про необхідність застосування до спірних правовідносин положень Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" щодо стягнення заборгованості по єдиному податку.
Згідно п.п. 2.3.1. ст. 2 та п. 1.6. ст. 1 Закону України № 2181 та ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" позивачу надано право здійснювати заходи з примусового стягнення податкового боргу, тобто проводити звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.
Судовою колегією враховується, що відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України № 2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Приписами п. 1.3 ст. 1 Закону України № 2181 визначено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Примусове стягнення податкової заборгованості - передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7. статті 1 Закону України № 2181).
Підпунктом 3.1.1. п.3.1. ст.3 Закону №2181 передбачено, що виключно за рішенням суду в рахунок погашення податкових зобов'язань можуть бути примусово стягнені активи платника податків, що належать юридичній чи фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
З огляду на викладене, позов обґрунтований та підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись Законом України „ Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами”, ст. ст. 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1на користь Державної податкової інспекції у Малинському районі заборгованість по податках в сумі 2278,21 грн., а саме: єдиний податок - в сумі 2197,21 грн., податок з доходів фізичних осіб - в сумі 81,00 грн.
Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови протягом 10 днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.П. Сичова