Справа № 2а- 1115 /2009/28
П О С ТА Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
2 червня 2009 року
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді Груіцької Л.О.,
при секретарі Панасюк К.П.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Краматорську Донецької області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську до Головного управління Державного казначейства у Донецькій області про визнання неправомірними дій відповідача й про зобов`язання до нарахування підвищення до пенсії, -
В С Т А Н О В И В:
До Краматорського міського суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання неправомірними дій відповідача й про зобов`язання до нарахування підвищення до пенсії. Позов обґрунтувала тим, що згідно зі ст. 1 Закону України №2195-IV від 18.11.04. «Про соціальний захист дітей війни» вона має статус «дитина війни». У зв`язку з цим згідно цього Закону їй повинні з 1 січня 2006 року виплачувати підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Однак, ця доплата до пенсії не проводилася. Позивачка просила суд визнати дії відповідача у відмові нарахувати їй недоплаченої як дитині війни щомісячної державної соціальної допомоги за 2006-2007 рік неправомірними та зобов`язати відповідача зробити нарахування до пенсії, як «дитині війни», за 2006-2007 роки в сумі 2733,30 грн. Відновити пропущений строк для звернення до суду з вказаним позовом.
У судове засідання позивачка не з’явилася, про час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином, суду надала заяву у якій просила суд розглянути справу у її відсутність.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився про час та місце розгляду справи
був повідомлений належним чином, суду надав письмові заперечення відповідно до яких позов не визнав й в обґрунтування заперечень вказав на те, що згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком. Позивач пропустив річний строк звернення до суду з зазначеним позовом, тому відповідач наполягає на відмові у задоволенні позову у зв`язку з пропущенням строку звернення до суду.
Ухвалою суду до участі у справі було залучено у якості співвідповідача Головне управління Державного казначейства у Донецькій області, представник якого у судове засідання не з’явився, але надав суду свої заперечення проти позову та просив суд, справу розглянути у його відсутність.
Відповідно до ч.4 ст. 128 КАСУ у разі неприбуття відповідача – суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду , без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Проаналізувавши зібрані в справі докази, вивчивши заперечення представника відповідача, суд
вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню. .
Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» до дітей війни віднесені особи, які є громадянами України та яким на час закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років.
Відповідно до ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк.
Відповідно до ст. 100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
Позивачка ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, віднесена до категорії дітей війни, знаходиться на обліку в УПФУ в м. Краматорську Донецької області та отримує пенсію за віком.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», який набрав чинності з 01.01.2006 року, дітям війни пенсії або щомісячне грошове утримання чи державна соціальна допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.
Позивачка листом від 14 січня 2009 року надіслала позов до адміністративного суду , в якому просила визнати бездіяльність відповідача неправомірною, і стягнути з нього невиплачену соціальну надбавку за 2006-2007 роки, тому суд вважає, що вона пропустила строк звернення до адміністративного суду з зазначеним позовом, на цьому наполягає відповідач, тому це є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 6, 8, 14, 99, 100, 159 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України у м. Краматорську про визнання бездіяльності неправомірною, і стягнення невиплаченої соціальної надбавки до пенсії за 2006-2007 роки відмовити.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи Донецьким Апеляційним адміністративним судом. Заяву про апеляційне оскарження постанови Краматорського міського суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Донецькому Апеляційному адміністративному суду через Краматорський міський суд Донецької області. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя:
Постанова ухвалена в нарадчій кімнаті та надрукована в єдиному екземплярі
Суддя: