Справа № 700/3398/15-а
Номер провадження 2-а/700/1782/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2010 року смт. Лисянка
Лисянський районний суд Черкаської області
в складі: головуючого-судді – Борисенко П.І.
при секретарі – Сіденко Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відділу ВДАІ по обслуговуванню адміністративної території Лисянського району при ВДАІ УМВС України в Черкаській області про оскарження дій посадових осіб,
встановив:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить постанову серії ВО №034794 в справі про адміністративне правопорушення від 27.09.2009 року, винесену інспектором ДПС відносно нього, визнати незаконною та скасувати її.
В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю та пояснив, що 27 вересня 2009 року він керував автомобілем в м. Тернопіль, де його зупинили працівники ДПС для перевірки документів. Після того, як перевірили документи, вказали на те, що він порушив правила дорожнього руху, а саме: не виконав вимогу дорожнього знаку «Напрямок руху по смугах» і проїхав перехрестя по смузі, яка призначена для повороту ліворуч. Позивач їхав на даній ділянці дороги в колоні автомобілів. Він пояснив працівникам ДПС, що дорожній знак «Напрямок руху по смугах» на даній ділянці дороги він не бачив, тому можливо його там не встановлено. Незважаючи на пояснення ОСОБА_1, інспектор ДПС виписав протокол про адміністративне правопорушення та виніс постанову серії ВО №034794 в справі про адміністративне правопорушення про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу 300 гривень. Зразу ж після того, як працівники ДАІ його відпустили, він повернувся на дану ділянку дороги, щоб переконатися у правдивості слів працівників ДАІ і впевнився, що на даній ділянці дороги взагалі відсутня дорожня розмітка з виділенням смуг для руху, що підтверджується доданим фотознімком.
Позивач вважає, що постанова винесена незаконно і необґрунтовано, оскільки він правил дорожнього руху не порушував, тому він просить постанову серії ВО №034794 в справі про адміністративне правопорушення від 27.09.2009 року, винесену інспектором ДПС, визнати незаконною та скасувати її.
Представник відповідача питання щодо законності винесеної постанови по справі про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1Р . покладає на розсуд суду.
Вислухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення з наступних підстав.
В протоколі про адміністративне правопорушення та постанові зазначено, що ОСОБА_2, керуючи автомобілем в м. Тернопіль, не виконав вимогу дорожнього знаку «Напрямок руху по смугах», проїхав перехрестя прямо по смузі, яка призначена для повороту ліворуч, хоча дана обставина нічим не доведена. В даному протоколі не зазначені свідки та їх пояснення, які б могли підтвердити, що позивач дійсно порушив вимогу дорожнього знаку «Напрямок руху по смугах», також правопорушення технічними засобами не фіксувалося. Будь-які інші докази у скоєнні позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП, відсутні, оскільки вчинення даного правопорушення нічим не стверджується.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП, а постанова серії ВО №034794 в справі про адміністративне правопорушення від 27.09.2009 року є незаконною та підлягає скасуванню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 104-107, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 293 Кодексу України «Про Адміністративні правопорушення», суд
ПОСТАНОВИВ:
Постанову серії ВО №034794 в справі про адміністративне правопорушення від 27.09.2009 року, винесену відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.122 Кодексу України про адміністративне правопорушення скасувати, а справу – закрити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.
Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення постанови, а апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів після заяви про апеляційне оскарження.
Суддя ОСОБА_3
- Номер: 2-а/700/1782/15
- Опис: про адміністративне правопорушення 2а-18/10
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 700/3398/15-а
- Суд: Лисянський районний суд Черкаської області
- Суддя: Борисенко П. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.09.2015
- Дата етапу: 01.09.2015