Судове рішення #51245562


печерський районний суд міста києва


Справа № 757/4610/13-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 квітня 2013 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Крижанівська Г.В., при секретарях Пацалі А.В., Голубович С.В., за участю прокурорів Забродського А.В., Чешківського В.А., особи, яка подала скаргу ОСОБА_1, розглянувши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність Генерального прокурора України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви про кримінальне правопорушення,-


В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою в порядку ст. 303 КПК України на бездіяльність Генерального прокурора України щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі ЄРДР).

В обґрунтування доводів скарги ОСОБА_1 посилається на те, що 21.01.2013 р. він звернувся до Генеральної прокуратури України із заявою про вчинення кримінального правопорушення суддею Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_2

Крім того, вказував, що всупереч положенням ст. 214 КПК України, його заява про вчинення кримінального правопорушення суддею Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_2 не була зареєстрована протягом 24 годин в ЄРДР, а була перенаправлена до прокуратури Залізничного району м. Львова та була зареєстрована в ЄРДР лише 13.02.2013 року.

Посилаючись на вищезазначені обставини та положення ст.ст. 214, 303, 307 КПК України, ОСОБА_1 просить визнати бездіяльність Генерального прокурора України Пшонки В.П., яка полягала у невнесенні заяви про вчинення кримінального правопорушення до ЄРДР протягом 24 годин, неправомірною.

Вивчивши скаргу, заслухавши думку учасників кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного висновку.

Судовим розглядом встановлено, що 21.01.2013р. ОСОБА_1 звернувся до Генеральної прокуратури України із заявою про вчинення кримінального правопорушення суддею Галицького районного суду м. Львові ОСОБА_2.

Вказана заява в порядку ст. 218 КПК України 06.02.2013 р. була направлена до прокуратури Львівської області, яка 07.02.2013 р. була скерована для організації розгляду до прокурора м. Львова.

Відповідно до довідки про прийняття і реєстрацію заяви № 36639 вих-13 від 13.02.2013 р. за підписом старшого слідчого прокуратури Залізничного району м. Львова Сидір В.В. вказана заява була отримана прокуратурою Залізничного району м. Львова 13.02.2013 р. та того ж для була зареєстрована в ЄРДР, про що було проінформовано ОСОБА_1

Згідно з ч. 1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.

У відповідності до положень ст. 218 КПК України, досудове розслідування здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення.

Таким чином, реєстрація кримінальних правопорушень шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, а також реєстрація осіб, які їх учинили, слідчим (прокурором), під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення, не суперечить положенням ст.ст. 214,218 КПК України.

Більше того, згідно з п. 3.8 наказу Генерального прокурора України №125 від 03 грудня 2012 року «Про затвердження Інструкції про порядок приймання, реєстрації та розгляду в органах прокуратури України заяв, повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення», заяви, повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення, що надійшли до міських, районних, міжрайонних, районних у містах та прирівняних до них прокуратур, прокуратур обласного рівня, але вчинені на території іншого міста, району, району в місті, області, за дорученням керівника цих прокуратур або керівника структурного підрозділу прокуратури обласного, міського рівня з дотриманням територіального принципу направляються до відповідної прокуратури через прокуратуру вищого рівня.

Відповідно до п. 2.6. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 17.08.2012 року, облік кримінальних правопорушень, осіб, які їх учинили, проводиться за територіальним принципом його вчинення (юрисдикцією місця вчинення кримінального правопорушення) або за визначенням прокурора відповідного рівня згідно з вимогами ст. 218 КПК України.

Таким чином, суд не вбачає підстав для задоволення скарги ОСОБА_1, оскільки доводи скарги є такими, що не ґрунтуються на нормах чинного законодавства України.

Заявлене в судовому засіданні ОСОБА_1 клопотання про відшкодування витрат в порядку, передбаченому ст. 122 КПК України, не може бути вирішене судом при розгляді скарги в порядку ст. 303 КПК України.

Крім того, ОСОБА_1 за своїм процесуальним статусом не входить в коло суб`єктів, яким можуть бути відшкодовані витрати в порядку, передбаченому ст. 122 КПК України.

Керуючись ст. ст. 303, 305, 306, 307,309 КПК України, слідчий суддя,-



У Х В А Л И В :

У задоволенні скарги ОСОБА_1 на бездіяльність Генерального прокурора України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви про кримінальне правопорушення - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Слідчий суддя Крижанівська Г.В.










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація