Судове рішення #51238133

Справа № 127/11062/13-ц Провадження № 22-ц/772/2489/2013Головуючий в суді першої інстанції:ОСОБА_1

Категорія: 27Доповідач: Ковальчук О. В.


АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ



У Х В А Л А


"12" серпня 2013 р. м. Вінниця

Суддя Апеляційного суду Вінницької області Ковальчук О.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» (далі – ПАТ «Дельта Банк») на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 15 липня 2013 року про залишення без розгляду позову ПАТ «Дельта Банк» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором , -

В С Т А Н О В И В:

До Апеляційного суду Вінницької області надійшла апеляційна скарга ПАТ «Дельта Банк» на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 15 липня 2013 року про залишення без розгляду вказаного позову.

Відповідно до частини 2 статті 294 ЦПК України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.

Із матеріалів цивільної справи вбачається, що оскаржувана ухвала була постановлена Вінницьким міським судом Вінницької області 15 липня 2013 року та згідно супровідного листа № 127/11062/13-ц (а.с. 39) направлена на адресу позивача 15 липня 2013 року, але в матеріалах справи відсутнє відповідне повідомлення про вручення поштового відправлення ПАТ «Дельта Банк». Представник позивача – ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу на вказане судове рішення 31 липня 2013 року, про що свідчить дата її підписання та відбиток поштового штемпеля на конверті, в якому надійшла апеляційна скарга (а.с. 42, 68). ОСОБА_3 зазначила, що оскаржувана ухвала позивачем була отримана 26 липня 2013 року, а відповідальним представником позивача - 29 липня 2013 року, при цьому не зазначивши та не надавши докази на підтвердження початку перебігу строку її оскарження.

Відсутність у долучених до справи документах відомостей про дату отримання ПАТ «Дельта Банк» копії ухвали та не зазначення їх в апеляційній скарзі не дає можливості при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження у вказаній цивільній справі визначити чи дотримано позивачем вимог положень частини 2 статті 294 ЦПК України щодо строків подачі апеляційної скарги.

Згідно частини 3 статті 297 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 294 цього Кодексу і підстави, вказані особою у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи, що представник позивача, подавши апеляційну скаргу, не послався на докази, які підтверджують дату початку перебігу строку оскарження зазначеної ухвали, вказану апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати особі, яка її подала, строк для зазначення та подання доказів початку перебігу строку її оскарження, а в разі його пропущення - подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження з обґрунтуванням поважності причин його пропуску. На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 294, 297 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ПАТ «Дельта Банк» на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 15 липня 2013 року у вказаній цивільній справі – залишити без руху, про що повідомити особу, яка її подала, та надати їй строк для зазначення та подання доказів початку перебігу строку її оскарження, а в разі його пропущення - подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження з обґрунтуванням поважності причин його пропуску протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали.

У випадку невиконання зазначених вимог, особі, яка подала апеляційну скаргу буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.



          Суддя :                                                                                 О.В. Ковальчук


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація