Справа № 127/17560/13-ц Провадження № 22-ц/772/2480/2013Головуючий в суді першої інстанції:ОСОБА_1
Категорія: 47Доповідач: Ковальчук О. В.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
08.08.2013 року м. Вінниця
Суддя судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Вінницької області Ковальчук О.В., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 22 липня 2013 року про задоволення заяви про скасування заочного рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 27 липня 2012 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 22 липня 2013 року скасовано заочне рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 27 липня 2012 року у вказаній цивільній справі та призначено її до розгляду в загальному порядку.
Не погодившись із прийнятим судовим рішенням, ОСОБА_2 30 липня 2013 року подав апеляційну скаргу, яку суд першої інстанції разом зі справою направив до Апеляційного суду Вінницької області для розгляду.
Частиною 1 статті 293 ЦПК України визначено вичерпний перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскаржені окремо від рішення суду. Вказаною статтею не передбачена можливість оскарження ухвали про задоволення заяви про скасування заочного рішення і призначення справи до розгляду .
Згідно частини 2 статті 293 ЦПК України у разі подання апеляційної скарги на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, суд першої інстанції повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу, яка не підлягає оскарженню.
Оскільки ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу на ухвалу суду першої інстанції, яка згідно процесуального законодавства окремо від рішення суду оскаржена бути не може, тому зазначена цивільна справа разом з апеляційною скаргою підлягають поверненню до суду першої інстанції для виконання вимог частини 2 статті 293 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 293, 297 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про розірвання шлюбу разом з апеляційною скаргою ОСОБА_2 на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 22 липня 2013 року про задоволення заяви про скасування заочного рішення Староміського районного суду м. Вінниці від 27 липня 2012 року у цій справі – повернути до суду першої інстанції для виконання вимог частини 2 статті 293 ЦПК України.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя: О.В. Ковальчук