Справа №: 2-а-344-10
2-а-344-10
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 серпня 2010 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючого - судді Очеретяного В.А.
при секретарі Шевчук В.П.
з участю адвоката ОСОБА_1
перекладача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Умані цивільну справу за адміністративним позовом Уманського МВ ГУМВС України в Черкаській області до ОСОБА_3 Моше про примусове видворення за межі України незаконного мігранта громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_3 Моше,
встановив :
Начальник Уманського МВ ГУМВС України в Черкаській області звернувся до суду з адміністративним позовом до відповідача про примусове його видворення за межі України, як незаконного мігранта - громадянина ОСОБА_4, посилаючись на те, що 11 травня 2010 року співробітниками СГІРФО Уманського МВ ГУМВС України в Черкаській області на вул. Пушкіна м.Умані Черкаської області був виявлений громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_3 Моше, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженець ІНФОРМАЦІЯ_2, зі слів раніше не судимий, не працюючий, національний НОМЕР_1 від 27.06.2008 року, в якому проставлено штамп „Прийнято рішення про видворення". При перевірці підстав перебування іноземця на території України було встановлено, що громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_3 Моше прибув в Україну 18.07.2008 року через КПП „Бориспіль", з приватною метою та проживав за рахунок реалізації продуктових товарів на ринках міста.
Після відміток в паспортному документі про необхідність залишити територію України до 10.11.2008 року ОСОБА_3 Моше з України не виїхав, продовжуючи нелегально перебувати на території держави, пояснюючи це втратою ним паспорту. Зі слів ОСОБА_3 Моше, він звертався в посольство ОСОБА_4 в м.Київ для відновлення паспорта, але йому було відмовлено. Своїми діями ОСОБА_3 Моше грубо порушив законодавство про правовий статус іноземців, проживаючи в Україні без оформлення відповідного дозволу в ОВС, законних джерел існування в державі не має.
Його перебування в Україні суперечить інтересам охорони громадського порядку. Так, постановою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 22 серпня 2010 року ОСОБА_3 Моше притягнуто до адміністративної відповідальності по ст.173 КУпАП та нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 10 діб адміністративного арешту.
В судовому засіданні представник МВ ГУМВС ОСОБА_5
Вікторович - інспектор СГІРФО Уманського МВ ГУМВС України в Черкаській області підтримав заявлені позовні вимоги, дав пояснення аналогічні вищевикладеному та просив задовольнити адміністративний позов Уманського МВ ГУМВС України в Черкаській області до ОСОБА_3 Моше примусове видворення його за межі України, як незаконного мігранта - громадянина ОСОБА_4.
Відповідач ОСОБА_3 Моше в судовому засіданні не заперечував проти задоволення даного позову, оскільки такі порушення сталися лише через те, що він не мав змоги залишити територію України через втрату паспорта.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що дійсно відносно громадянина ОСОБА_3 Моше ВСГІРФО УМВС України в Черкаській області 05 листопада 2008 року було прийняте рішення № 279/2008 про видворення його з території України до 10 листопада 2008 року і заборону його в'їзду на територію України на строк два роки та, не зважаючи на це, він територію України не залишив, продовжуючи проживати в порушення законодавства України, тому своїми діями громадянин ОСОБА_3 Моше грубо порушив законодавство про правовий статус іноземців, оскільки проживав на території України без оформлення відповідного дозволу в ОВС, законних джерел існування в державі не має, його перебування в Україні суперечить інтересам охорони громадського порядку, оскільки постановою судді Уманського міськрайонного суду Черкаської області від 22 серпня 2010 року ОСОБА_3 Моше притягнуто до адміністративної відповідальності по ст.173 КУпАП та нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 10 діб адміністративного арешту.
Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, в результаті всебічного, повного та об'єктивного їх розгляду в судовому засіданні, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
Суд вважає необхідним у відповідності до п.З ч.2 ст.256 КАС України звернути постанову до негайного виконання.
Керуючись ст.ст. 2,3,6-9,17,104-106,158-160,163,167,186,256 КАС України, на підставі ст.32 Закону України „Про правовий статус іноземців", суд
постановив :
Позов задоволити.
Примусово видворити за межі України громадянина ОСОБА_4 ОСОБА_3 Моше, ІНФОРМАЦІЯ_1, якого визнано незаконним мігрантом.
Постанову звернути до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Уманський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Головуючий: В.А. Очеретяний