26.10.10 < копія >
ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2010 р.Справа № 2а-5097/10/0470
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Чорна В.В., одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську до Комунального житлово –експлуатаційного підприємства «Південне»Дніпропетровської міської ради про стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків,-
ВСТАНОВИВ:
22 квітня 2010 року Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в м. Дніпропетровську звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Комунального житлово –експлуатаційного підприємства «Південне»Дніпропетровської міської ради про стягнення недоїмки за страховими внесками в сумі 12247 грн. 78 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач своєчасно не здійснює розрахунки з Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську, внаслідок чого допустив недоїмку по страховим внескам на суму 12247 грн. 78 коп. по звіту за 1 квартал 2010 року.
Сторони повідомлені про час та місце розгляду справи належним чином. Відповідач надав письмові пояснення по суті спору, в яких повідомив про визнання позовних вимог у повному обсязі. У відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позовна заява підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Комунальне житлово –експлуатаційне підприємство «Південне»Дніпропетровської міської ради є платником страхових внесків (страхувальником) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, та зареєстроване у Відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську.
Законом України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності" від 23.09.1999 р. з наступними змінами, передбачено, що страхування від нещасного випадку на виробництві здійснює Фонд соціального страхування від нещасних випадків, який провадить збір та акумулювання страхових внесків, має автономну систему фінансування. Кошти на здійснення страхування від нещасних випадків не включаються до складу Державного бюджету України, використовуються за їх прямим призначенням і зараховуються на єдиний централізований рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків в установах банків, визначених Кабінетом Міністрів України для обслуговування цих коштів.
Згідно ст.ст. 45, 46 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності", роботодавці (страхувальники) зобов’язані своєчасно та повністю сплачувати до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, в особі виконавчої дирекції Фонду внески, в розмірі і в строки, передбачені Законом України "Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності".
Відповідно до ст. 49 Закону, платники страхових внесків одночасно із запитом коштів на оплату праці надають установі банку платіжні доручення на перерахування страхових внесків до Фонду, без яких кошти на оплату праці не видаються. Якщо оплата праці провадиться готівкою, з касової виручки або натуроплатою, страхувальник зобов'язаний здійснити перерахування страхових внесків до Фонду не пізніше наступного дня після виплати заробітної плати (п. 4.12 Інструкції "Про порядок перерахування, обліку та витрачення страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України" № 36, затвердженої Постановою правління ФССНВУ від 12.07.2007 р.).
Згідно п.7.5. Інструкції, страхувальники - юридичні особи зобов'язані щоквартально звітувати Фонду шляхом подання відповідної розрахункової відомості до робочого органу виконавчої дирекції ФССНВУ за місцем реєстрації.
Згідно ст. 47 вказаного Закону, розмір страхового внеску залежить від класу професійного ризику виробництва, до якого віднесено підприємство.
Розрахунок розміру страхового внеску для кожного підприємства провадиться Фондом соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Порядку визначення страхових тарифів для підприємств, установ та організацій на загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до Закону України "Про страхові тарифи на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності", виходячи з виду діяльності (код КВЕД 70.20.2) відповідачу присвоєно страховий тариф 0,57 % від фактичних витрат на оплату праці найманим працівникам.
16.04.2010 року Комунальне житлово –експлуатаційне підприємство «Південне»Дніпропетровської міської ради подало до Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську за місцем своєї реєстрації як платника страхових внесків, розрахункову відомість про нарахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 1 квартал 2010 р. Відповідно до розрахункової відомості, за КЖЕП «Південне»Дніпропетровської міської ради рахується заборгованість за вказаний період на суму 79515 грн. 10 коп., з них 73462,32 грн. - недоїмка зі сплати страхових внесків, 1077,96 грн. –пеня, та 4974,82 грн. –сума страхових внесків, строк сплати яких не настав.
При цьому, як зазначив позивач у позовній заяві, із загальної суми заборгованості, що зазначена у розрахунковій відомості за 1 квартал 2010 року, до стягнення за даним позовом заявлена лише сума 12247 грн. 78 коп., оскільки залишок вказаної заборгованості стягнуто за іншими судовими рішеннями, тому він не входить до складу позовних вимог у даній справі.
Відповідач визнав, що за ним рахується залишок заборгованості по сплаті страхових внесків по звіту за 1 квартал 2010 року в сумі 12247 грн. 78 коп., що підтверджується долученими до справи письмовими поясненнями.
У зв’язку несплатою відповідачем узгоджених сум страхових внесків у встановлені законодавством терміни, у нього виникла прострочена заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, тобто недоїмка, в сумі 12247 грн. 78 коп.
Статтею 52 Закону передбачено, що страхувальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованому або Фонду соціального страхування від нещасних випадків внаслідок невиконання своїх обов'язків із страхування від нещасного випадку, відповідно до закону.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 122, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську – задовольнити.
Стягнути з Комунального житлово –експлуатаційного підприємства «Південне»Дніпропетровської міської ради (код ЄДРПОУ 24994436) на користь Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м. Дніпропетровську (рр 37177699990148, код ЗКПО 25840735, МФО 805012, банк УДКУ у м. Дніпропетровську) недоїмку по сплаті страхових внесків за 1 квартал 2010 року в сумі 12247 грн. 78 коп. (дванадцять тисяч двісті сорок сім гривень сімдесят вісім копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя < (підпис) > ОСОБА_1