Судове рішення #51193653

Справа №: 615/2084/13-ц

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 грудня 2013 р. м. Валки



Валківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Степаненко Г.І.

при секретарі Партола О.Є.,

розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на 1/3 частину будинку,


В С Т А Н О В И В:


Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, у якій вказує, що 27 червня 1992 року померла ОСОБА_3, яка була його рідною тіткою по лінії матері. Після її смерті залишилася спадщина, яка складалася з 1/3 частини будинку № 102 по вул. Щорса м. Валки Харківської області. Після смерті ОСОБА_3 спадщину прийняв її чоловік ОСОБА_4, він одержав свідоцтво про право на спадщину за законом і 30 березня 1993 року зареєстрував своє право на одержану спадщину в КП «Валківське бюро технічної інвентаризації». Після одержання спадщини ОСОБА_4 ні одного разу не появлявся до будинку, не інтересувався ним, не ремонтував його. Його дії свідчили про те, що належна йому частина будинку його не інтересує. А 19 лютого 2011 року він помер. Після його смерті спадщину ніхто не прийняв.

В позовній заяві позивач вказує, що в 1993 році він добросовісно заволодів 1/3 частиною будинку і продовжує відкрито, безперервно володіти нею до цього часу, тобто більше 20 років. Ніхто до нього ніколи не пред’являв претензій з цього приводу. Сьогодні він продовжує користуватися всім будинком, доглядати за ним, ремонтувати його, підтримувати у належному стані. Фактично володіючи всім будинком, у 2011 році він оформив документи на спадщину на 2/3 частини будинку, сподіваючись на те, що на 1/3 частину будинку з’являться спадкоємці. Але спадкоємці про право на спадщину не заявили. За таких обставин він ставить питання про визнання за ним права власності на 1/3 частину будинку за набувальною давністю.

Позивач надіслав до суду заяву, якою повідомив, що позов підтримує і просить провести розгляд справи без його участі у судовому засіданні.

Відповідачка позов визнала, про що свідчить заява її представника за довіреністю, якому надано право визнання позову. Представник відповідача просить провести розгляд справи за його відсутності у судовому засіданні.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про те, що позов підлягає задоволенню.

Матеріалами справи встановлено, що у 1993 році позивач добросовісно заволодів 1/3 частиною будинку, який знаходиться в м. Валки по вул. Щорса, 102 Харківської області, і продовжує відкрито, безперервно володіти нею більше 20 років.

Відповідно до частини 1 ст. 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом 10 років, набуває право власності на це майно (набувальна давність). Це свідчить про те, що позивач набув право власності на 1/3 частину будинку за набувальною давністю.

Добросовісність заволодіння позивачем 1/3 частиною будинку підтверджується відсутністю особи, яка претендувала б на цю частину будинку, тобто на час заволодіння позивачем 1/3 частиною будинку її власник не проявляв ніякого інтересу до цієї частини будинку. Це є однією з умов визнання права власності на нерухоме майно за набувальною давністю. Іншими умовами набуття права власності на нерухоме майно за набувальною давністю є безперервність і відкритість володіння. Позивач безперервно і відкрито володію всім будинком на протязі більше 20 років.




За таких обставин суд ухвалює рішення про задоволення позову.

Керуючись частиною 1 ст. 344 ЦК України, 10, 11, 60, 212-215, 218 ЦПК України, суд


В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцем ІНФОРМАЦІЯ_2, право приватної власності на 1/3 частину житлового будинку з господарськими будівлями, які знаходяться в місті Валки на вулиці Щорса № 102 Валківського району Харківської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Валківський районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня проголошення.


Суддя Степаненко Г.І.




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація