Судове рішення #5118444
Справа №2-566/09

Справа №2-566/09

______2009 рік

 

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем  України

12 червня 2009 року                Слов`яносербський районний суд Луганської обл.

в складі: головуючого судді                           Кобзій Т.І.

при секретарі                                                    Мінка Н.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в сел. Слов`яносербськ  цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту належності право встановлюючого документа  та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за заповітом ,

ВСТАНОВИВ:

 

Позивач звернувся |позовниця,позивачка|  до суду з|із|  даним |теперішнім,даним|  позовом, посилаючись на ту обставину, що  ІНФОРМАЦІЯ_1 помер  його батько, ОСОБА_3. Після  його смерті залишилася спадщина  у вигляді земельної ділянки площею 8,17 га, розташованої на території Кримської сільської ради на підставі Державного акту на право власності на землю серії 1У -ЛГ №0003283.   За життя батько залишив заповіт, яким заповідав позивачу все належне йому майно. Він прийняв спадщину у відповідністю з ч.3 ст.1268 ЦК України, оскільки на день смерті  батька проживав та був зареєстрований разом з ним АДРЕСА_1. Спадкоємцем першої черги за законом на спадщину є відповідачка, дружина померлого, яка на спадщину не претендує.

Проте, коли  позивач звернувся в нотаріальну контору з заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку, йому в цьому було відмовлено, оскільки в державному акті на право власності на землю  прізвище батька було вказано ОСОБА_3, потім буква „и” виправлена на „і”, проте виправлення не посвідчено. Позивач просить суд встановити факт належності померлому вказаного державного акту та визнати за ним право власності на земельну  частку після смерті  батька в порядку спадкування за заповітом.

Відповідача позов визнала, просила розглянути справу за її   відсутності.

Дослідивши матеріали справи |речі| , заслухавши позивача,  свідків, суд вважає позов обгрунтованим і підлягаючим задоволенню, оскільки позивач дійсно є спадкоємцем за   заповітом, посвідченим секретарем Кримської сільської ради 13.02.2003 року,  на все майно померлого батька, ОСОБА_3. Він прийняв спадщину після смерті батька, оскільки на день його смерті проживав та був зареєстрований разом з ним в одному будинку АДРЕСА_1, що підтверджується домовою книгою. В судовому засіданні знайшов підтвердження факт належності померлому   ОСОБА_3 Державного акту на право власності на землю серії 1У -ЛГ №0003283.

Тому необхідно встановити факт належності право установлюючого документа та визнати за позивачем право власності на земельну   ділянку в порядку спадкування за заповітом.

   

    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1221, 1261,1268, 1298   ЦК |  України, ст. 10, 60, 212,214,256,259 ЦПК |  України,  суд   

 

ВИРІШИВ|розв'язав| :

 

    Позов задовольнити.

    Встановити факт про те, що Державний акту на право приватної власності на землю серії 1У -ЛГ №0003283, на земельну ділянку площею 8,17 гектарів,  розташовану на території Кримської сільської ради, виданий головою Кримської сільської ради 9.02.2002 року на ім'я  ОСОБА_3,  належить ОСОБА_3 , який помер   ІНФОРМАЦІЯ_1.

 

Визнати  за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 8,17 гектарів,  розташовану на території Кримської сільської ради, Слов`яносербського району Луганської обл., для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в порядку спадкування за   заповітом після смерті ОСОБА_3 , який помер   ІНФОРМАЦІЯ_1.     

 

    Рішення|розв'язання,вирішення,розв'язування| може бути оскаржено в апеляційний суд Луганської області через Слов`яносербський районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження  і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

   

 

    Суддя                                                                          Кобзій Т.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація