Судове рішення #51160214

Справа № 700/3315/15-а

Номер провадження 2-а/700/1727/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2010 року смт. Лисянка

Лисянський районний суд Черкаської області

в складі: головуючого-судді – Борисенко П.І.

при секретарі – Сіденко Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відділу ВДАІ по обслуговуванню адміністративної території Лисянського району при ВДАІ УМВС України в Черкаській області про оскарження дій посадових осіб,

встановив:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить постанову серії СА №129558 в справі про адміністративне правопорушення від 17.08.2010 року, винесену інспектором ДПС ВДАІ відносно нього визнати незаконною та скасувати її.

В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю та пояснив, що 17.08.2010 року він керував автомобілем в с. Бужанка Лисянського району Черкаської області, де його зупинили працівники ДАІ для перевірки документів. Після того як документи перевірили, вказали на те, що в нього відсутній шляховий лист на право керування. ОСОБА_1 пояснив працівникам ДПС, що шляховий лист в нього є в наявності, але у зв’язку з тим, що він знаходився у відрядженні по перевезенню зерна з 12 серпня по 21 серпня 2010 року і в гараж він за цей час не повертався, тому не зміг продовжити даний шляховий лист на право керування. Працівник ДПС його пояснення не врахував і склав протокол про адміністративне правопорушення та виніс постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 850 грн.. З протоколом та постановою він не погодився, про що зробив відповідний запис в протоколі.

Позивач вважає, що постанова винесена незаконно і необґрунтовано, оскільки умислу на порушення Правил дорожнього руху він не мав, а змушений був продовжити виконання покладених на нього обов’язків по перевезенню зерна, а тому в його діях відсутній склад зазначеного в протоколі адмінправопорушення.

Представник відповідача питання щодо законності винесеної постанови по справі про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 покладає на розсуд суду.

Вислухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст.9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушення (проступком) визнається протиправна винна дія або бездіяльність, що посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані, зокрема, встановлюються поясненнями свідків.

Згідно з ч.2 ст.71 КАС України обов’язок доказування законності дій чи бездіяльності покладається на відповідача – суб’єкта владних повноважень.

ОСОБА_1 своєї вини у вчинення правопорушення не визнав, а відповідачем не наведено жодних доказів, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, як цього вимагає ст.251 КУпАП.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 126 КУпАП, а постанова серії СА №129558 в справі про адміністративне правопорушення від 17.08.2010 року є незаконною та підлягає скасуванню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 104-107, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 293 Кодексу України «Про Адміністративні правопорушення», суд

ПОСТАНОВИВ:

Постанову серії СА №129558 в справі про адміністративне правопорушення від 17.08.2010 року, винесену відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 126 Кодексу України про адміністративне правопорушення скасувати, а справу – закрити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення.



Суддя ОСОБА_2




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація