Судове рішення #51160155

Справа № 700/3314/15-а

Номер провадження 2-а/700/1726/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 жовтня 2010 року смт. Лисянка

Лисянський районний суд Черкаської області

в складі: головуючого-судді – Борисенко П.І.

при секретарі – Сіденко Н.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Лисянка справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відділу ВДАІ по обслуговуванню адміністративної території Лисянського району при ВДАІ УМВС України в Черкаській області про оскарження дій посадових осіб,

встановив:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить постанову серії АІ №347567 в справі про адміністративне правопорушення від 23.08.2010 року, винесену інспектором ДПС відносно нього, визнати незаконною та скасувати її.

В судовому засіданні позивач позов підтримав повністю та пояснив, що 23.08.2010 року він керував автомобілем на 103 км а/д Київ-Знам’янка, де його зупинили працівники ДАІ і вказали на те, що він перевищив швидкість руху на 23 км/год., тобто рухався зі швидкістю 83 км/год. Позивач пояснив працівникам ДАІ, що швидкість він не перевищував, про що свідчили покази його спідометра, на який він звернув увагу як тільки побачив працівників ДАІ. Інспектор ДАІ показав йому прилад «Візир». На фотознімку, зробленим даним приладом, жодним чином не вказується про те, що його автомобіль зафіксовано під час руху і даний прилад не встановлено стаціонарно на даній ділянці дороги. Незважаючи на його заперечення, інспектор ДПС виписав протокол про адміністративне правопорушення та виніс постанову серії АІ №347567про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 260 грн.

Позивач вважає, що постанова винесена незаконно і необґрунтовано, оскільки правил дорожнього руху він не порушував, тому він просить постанову серії АІ №347567 в справі про адміністративне правопорушення від 23.08.2010 року інспектора ДПС визнати незаконною та скасувати її.

Представник відповідача питання щодо законності винесеної постанови по справі про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 покладає на розсуд суду.

Вислухавши пояснення сторін та вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до повного задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст.9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушення (проступком) визнається протиправна винна дія або бездіяльність, що посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст.251 Кодексу України про адміністративні правопорушення доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані, зокрема, встановлюються поясненнями свідків.

Згідно з ч. 2 ст.71 КАС України обов’язок доказування законності дій чи бездіяльності покладається на відповідача – суб’єкта владних повноважень.

ОСОБА_1 своєї вини у вчинення правопорушення не визнав, а відповідачем не наведено жодних доказів, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, як цього вимагає ст.251 КУпАП.

Таким чином, в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП, а постанова серії АІ №347567 в справі про адміністративне правопорушення від 23.08.2010 року є незаконною та підлягає скасуванню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 104-107, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 293 Кодексу України «Про Адміністративні правопорушення», суд

ПОСТАНОВИВ:

Постанову серії АІ №347567 в справі про адміністративне правопорушення від 23.08.2010 року, винесену відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративне правопорушення скасувати, а справу – закрити.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подано протягом десяти днів з дня її проголошення.



Суддя ОСОБА_2




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація